Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg a munkába...

Hogy oldjátok meg a munkába járást két kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 3,5 és egy 2 éves gyerkőcöm, a helyzet úgy hozta, hogy vissza kell mennem dolgozni. A nagyobb már ovis, a kisebbet bölcsibe fogom vinni. Viszont 5-ig dolgozok, ahogy a bölcsi is 5-ig van, illetve nem veszik jó néven ha hiányzok a munkából...ha beteg a gyerek ki van otthon vele?

És persze ami a legfontosabb, lelkileg hogy hat rátok, hogy már nem lehettek velük, itt főleg a kisebb gyerekekre gondolok.



2012. szept. 25. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
nekem is pont ennyi idősek!Januártól fogok dolgozni.Mondjuk nekem csak fél5 ig lesz a munkaidőm így még pont odafogok érni értük .
2012. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Apuka viszi őket reggel én megyek délután. Nálunk 6ig van ovi, bár negyed 6kor már alig van gyerek, nem is értem hogyan oldja meg a többi anyuka.
2012. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nállunk is apa viszi reggel mondjuk mi egy helyen dolgozunk. de nagyon megértőek a főnökeim én reggel 7re járok a és igy előbb eljöhetek a munkaból néha a nagyszülők mennek érte heti 2x
2012. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk 3 gyerekünk van. Reggel a férjemmel együtt visszük őket általában vagy én egyedül, délután viszont még nem jár le a munkaidőm, így vagy a férjem, vagy a nagyi, esetleg a nagypapa megy értük. Pénteken korábban végzek, akkor én tudok menni. Ha nem laknának a közelben a nagyszülők vagy nem lennének, akkor valószínűleg bébiszittert kellene fogadnunk. Betegség esetén beosztjuk, ki marad otthon, mert az én munkahelyem sem igazán tolerálná, ha folyton betegállományban lennék. Muszáj dolgozni, mert el kell tartani a gyerekeket, és az én munkahelyemen pl. nem lehet 4 vagy 6 órában dolgozni.

Az enyémek reggel 8-ra mennek és legkésőbb 4-kor jönnek el.

2012. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 25. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

A férjem sokszor dolgozik vidéken, így a gyerekeket sokszor egyedül kell megoldanom.

Reggel 7 kor indulok velük, ovi-bölcsi. Az oviban már van pár gyerek, a bölcsiben viszont a lányom szinte mindig elsőként és be, 7:20-kor.

Épp beérek munkába, 8-ra.

Délután, ha a férjem Pesten dolgozik, fél 5 körül ér oda értük.

Amennyiben nekem kell hazahoznom őket, fél 5-ig dolgozom, mire odaérek 5 után, a bölcsiben már csak a lányom van benn, szinte mindig. Az oviban 2-3 gyerek van még.

Májustól dolgozom, a nyári szünetben nem voltak. Ma kérdezte meg az ovisom, h miért megyünk olyan későn érte, nagyon rosszul éreztem magam miatta.

A lelkem nem azért fáj, mert nem lehetek velük, hanem azért, mert sokkal több időt töltenek az oviban-bölcsiben, mint az átlag. Mindkét gyerek imádja a "dolgozóját", és örömmel mennek.

2012. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
örüljetek, hogy titeket leglább visszavettek, nekem 10 év jogviszony (2. gyerek) után mondták, hogy viszlát, pedig a 2 gyerek között 6,5 évet dolgoztam
2012. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 éves ovis a lányom, 2,5 éves a fiam, bölcsis. Januártól dolgozom, két műszakban (kereskedelem), a férjem alsós tanító, fél8-tól 15-16-ig van bent a suliban.

Ha délelőttös vagyok akkor én hajnalban megyek el itthonról, a férjem csinálja velük végig a reggelt (én kikészítek mindent, ruhákat reggelit stb..) és kb 7-kor adja be őket az oviba/bölcsibe. Ők az elsők :( Délután én megyek értük időben, három körül hazaérek és begyűjtöm őket, néha a férjemmel ketten tudunk menni értük.


Ha délutános vagyok akkor a reggelek ráérősebbek, még játszunk itthon stb, és kb 9-kor adom be őket az oviba/bölcsibe. A férjem megy értük fél4 és fél5 között valamikor, mikor éppen milyen nap van, hány órája volt a suliban. Csütörtökönként 5-ig van a suliban és fél6 magasságában toppan be értük, olykor már mindig ők az utolsók, de szokta mondani, hogy mikor fél 5-kor megy akkor is már csak 3-4 gyerek van.

Nem is értem, hogy tudják a többi szülők megoldani :( mivel én csak éjjel 10- körül érek haza a délutános melóból, ezért a férjemre marad az egész esti műsor.


Ha betegség van, akkor megpróbáljuk úgy kibekkelni, hogy csereberélek hogy a szabad és pihenőnapjaimat összevonja a főnököm, illetve kimozaikozzuk, hogy pl a férjem hány órát tud elcserélni, helyetttesítést kérni stb. így van olyan, hogy mondjuk egy hét betegség esetén hétfőn-kedden én vagyok otthon a beteggel, k-sz a férjem, cs megint én, pénteken én csak délig aztán átveszi őt a férjem... tehát összevissza ahogy éppen sikerül megoldani.

Eddig egyszer sem kellett elmennem gyerekgondozási TP-re, de nem is tolerálná a munkáltatóm. Inkább partner abban, hogy a beosztást átvariálja, meg szerencsém van a kolléganőimmel is, mert szívességi csereberékben meg tudok egyezni velük.

2012. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, a végét lefelejtetem:

Hogy hogy viselem? Őszintén? Sz*rul. Biztos én vagyok rosszul összerakva, de tiszta beteg vagyok attól, hogy nem lehetek annyira az életük része, mint szeretnék.

Szerencsére nagyon jó az ovi meg a bölcsi ahová járnak, szeretnek is menni, meg én is azt sugárzom feléjük hogy ez így van rendjén stb, nem akarom hogy megérezzék rajtam hogy nekem mennyire fáj "elveszíteni őket". Tudom, hogy ez az életrendje, és ahogy nőnek úgy kell egyre inkább teret engedni nekik, egyre jobban hagyni távolodni.. nekem nehezen megy. Nem tehetek róla... próbálom ésszel kordában tartani az érzelmeimet, de én megszenvedtem/szenvedem. Főleg az a rossz amikor délutános vagyok és csak a reggeli 2 óra jut nekünk egymásból azokon a napokon.

2012. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon megszenvedem, hogy nem lehetünk már napközben együtt, és helyette robotolnom kell a napi betevőért. Nekünk segítségünk nincsen, bébiszittert akartam fogani, aki 4-re ment volna za oviba a gyerekért, de annyira rosszul voltam a gondolatától is, hogy reggel a párom viszi, délután meg a bébiszitter viszi a saját lakására, én meg majd este 6-kor tudok érte menni, és 1/2 9-ig lesz csak közös időm vele. Egész nap csak 2 és fél óra! Hogy van ez a világ összerakva, hogy így kell a családoknak élniük? Én nagyon betege voltam ennek a gondolatnak, így a munkahelyemmel megállapodtunk, hogy naponta "csak" 7 órát dolgozom, és akkor én tudok menni a gyerkőcért az oviba 1/2 5-re. Így békéltem meg a változással.
2012. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!