Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az eljárás, ha az óvoda...

Mi az eljárás, ha az óvoda szerint beteg a gyerekem (37,5 C lázat mértek), de utána semmi baja otthon, egész hétvégén, kérhetnek orvosi igazolást a következő óvodai napon?

Figyelt kérdés
Az oviból péntek du. Azzal engedték el a gyerekemet (amikor érte mentem, hogy 37,5 C a láza. Otthon nem volt semmi baja, egész hétvégén sem. Hétfő reggel azzal fogadtak, hogy csak akkor mehet oviba ha viszek orvosi igazolást. Mégis miről amikor semmi baja nem volt? Tudtommal a szülő is igazolhat 3 napot gyors lefolyású, betegség, láz esetén. Akkor azt nem igazolhatom, hogy most már semmi baja? Ügyeletről kellett volna orvosi igazolást kérni, hogy minden OK? Mi a törvényi előírás ilyen esetekben?

#igazolás #orvosi igazolás #gyors lefolyású betegség esetén
2012. szept. 25. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

És mikor mérték neki? Ébredés után? Olyankor az én gyerekem is mindig melegebb, folyton folyik róla alvás közben a víz, annyira izzad, pedig nem is beteg, de ő ilyen fajta.

Azt szokták mondani, hogy a láz egy komoly betegség előhírnöke lehet, de ez a 37,5 még csak nem is láz, hanem max. egy kis hőemelkedés. Nem értem igazából, bocsi, hogy nem tudtam segíteni. Esetleg a vezetővel beszélj, hogy ilyenkor mi a teendő, mert semmi baja a gyereknek.

2012. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a szabály, hogy ha betegséggel hazaküldik a gyereket, vagy szólnak anyukának, hogy lázas a gyerek vagy hőemelkedéses, akkor orvosi igazolással mehet legközelebb.


Nálunk a 3 nap nem vonatkozik betegségre. Betegség után mindig csak igazolással lehet menni.


Mondjuk ha az ovi nem tudja, hogy betegség miatt nem ment a gyerek, akkor ugye nem is kérik. De ha tudják, akkor igen.


Szerintem erre nincs jogszabály. Óvoda válogatja, hogy mi az, amivel még fogadják a gyereket. Persze láz, hányás, kiütés, durva nátha stb alapból kizáró ok.


Szerintem az ovi úgy gondolta, hogy hétfőn elmentek dokihoz, és kedden mentek igazolással.

Bár túlzásnak tartom egy hőemelkedésből ügyet csinálni, ha amúgy semmi baja nem volt egész hétvégén.

2012. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy van, ha szólnak az óvó nénik, hogy beteg a gyerek, akár lázas, akár ment a hasa, akár zöld takony folyik az orrából, csak orvosival mehet legközelebb, akkor is, ha következő nap/hétvégén semmi baja nem volt.
2012. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ugyan bölcsiben dolgozom, de ott ugyanez az eljárás, elmondom miért van:


Ha én kiadok egy gyerkőcöt úgy, hogy betegnek látom/tartom, és egyértelmű jele van,mint itt a 37,5, akkor én is csak orvosi igazolással veszem be. Teszem hozzá, sosem ágymelegen mérném le, így kizárva a leizzadás lehetősége.


Hogy miért? Mert úgy gondolom, hogy a 37,5 betegség jele, igaz, ez még nem láz, de nem is egy egészséges gyerek állapota. Az nagyon jó, hogy egész hétvégén nem volt semmi baja, de ezt sajnos nem tudom elhinni, mert rengeteg szülő teszi meg, hogy egész hétvégén nyomja lázcsillapítóval, sőt hétfő reggel is kúpot tesz föl, aztán beadná, hogy "de hát semmi baja nincs" . Sokszor maga a gyerek mesélte el, hogy telt a hétvégéjük, könnyen lebuknak, így senkivel sincs kivételezés, akit betegen adtam ki, azt orvosi papírral veszem be. Pont.


Másrészt... Ha egy másik szülő pénteken látja, hallja, hogy betegen adtam ki, majd hétfőn ismét ott a gyerkőc, joggal kérdezhet rá, hogy meggyógyult-e, látta-e orvos. Ilyenkor csak felmutatom a papírt, hogy igen, egészséges, ne aggódjon, nem fog a gyermeke elkapni semmit. Na most képzelheted, ha ez a papír nincs a kezemben..


Szóval ezer és egy oka van, hogy papírt kértek, vidd el orvoshoz, ránéz, ad igazolást, és mehet is orvoshoz.

2012. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* oviba
2012. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

A lányom még csak bölcsis,de egy rövi sztorit leirok:

suliba járok levelezőn ami havi 1 hét. Nappal. Meg tudtuk oldani hogy apuka itthon legyen azon a héten mikor én suliban voltam. (beteg lett,de a lányunk nem kapta el.) Igy hétfőn szóltunk be hogy nem megy be a héten,de egészséges. ERre a köv hétfőn kérték az az igazolást hogy egészséges.De nem is volt beteg.S igy hétfőn csak ugy vették (volna) be hogy viszek igazolást.Elmentünk reggel a dokihoz,s 2.5órát ott vártunk egy nyavalyás papirért aminek a végén olyan orrfolyással jöttünk ki hogy csak na. Igy hétfőn be se vittem már a bölcsibe. Egyébként a doki még leszidott hogy se pelus,se textilpelus nincs nálam..(Mondtam is neki hogy bölcsibe készültünk,igy csak személyi meg bérlet és lakáskulcs van nálam.) Nem adta ki az egészséges papirt amikor direkt szóltam hogy csak azért jöttem...Megváratott minket.Szóval durva volt...

2012. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszolóval értek egyet.

+ nálunk a házirendben is benne van, hogy betegen hazaadott gyermeket csak orvosi igazolással vesznek vissza.

2012. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem beteg, nem lehet ezt a dolgot egészséges rendelésen elintézni? Mármint odamenni a dokihoz és ott kérni tőle papírt, hogy a gyerek egészséges? Vagy ott ilyenkor nem fogadják?
2012. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mi gyerekdokink szerdán 8-10 között és csütörtökön 16-18 között rendel egészségesen. Most plusz 2-3 napot nem akartam itthon tartani. utsó elötti
2012. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!