Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak vele? Kisfiam...

Mit csinaljak vele? Kisfiam 2,5 eves, miota oviba jar, itthon kezelhetetlen. Eddig is az volt, de most nagyon.

Figyelt kérdés
oviba allitolag aranyos,okos,szotfogad,itthon meg ördög.hisztizik,nyavalyog mindenert,de ez meg semmi tegnap rajött valami roham,es egyfolytaban engem meg az apjat vert,azaz utögetett.ez ellen mit tegyek?hiaba kerdeztem mi a baj,csak utlegel minket,erre en elvertem nagyon a feneket amikor besokalltam,akkor is utögetett sirva.mit tegyek?hat nem hagyhatom,hogy elverjen minket,egy alassan 3 eves gyermek.

2012. szept. 26. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan az új környezet hatása. Légy vele türelmes és ne bántsd, hanem állítsd büntibe ha ütöget, had nyugodjon le.

Az én kislányom 2 hónap híján 3 éves, ő egy tündéri kislány, kedves, nyugodt, kiegyensúlyozott. Ma van a 3. napja az oviban, hát 2 napja volt már olyan, hogy rám csapott, mert rászóltam valamiért. De én olyankor szólok hogy nem szabad, mert megy büntibe (falhoz állás). Ha nem verekedik csak hisztizik valamiért, akkor csak úgy ráhagyom, ha nem ért a szép szóból, viszont ha kérés ellenére továbbra is ütöget, megy a büntibe. Ott lehiggad, és utána semmi gond vele.

2012. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
kezelhetetlen gyerek nincs, csak neveletlen. A legrosszabb amit tehettél, hogy elverted a fenekét. Talán állj a sarkadra, kezdj el határokat szabni, eddig se volt neki semmi határ, azért viselkedik így. Büntetési rendszert vezesd be, mert ha nem, tényleg a fejedre fog nőni hamarosan. Az meg teljesen rendben van, ha az oviba jó, otthon meg rossz, mivel otthon vezeti le az egész napos frusztrációt. Nem fogsz jobb tanácsot kapni annál, mint hogy kezd el nevelni a gyerekedet, mielőtt nagyobb baj lesz.
2012. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az oviban kontrollálja magát, otthon meg kiengedi a felgyülemlett feszültséget. Csak nem jó módon. Ovi után álljatok meg játszóterezni, menjetek motorozni, sétálni, gesztenyét gyűjteni, szaladgálni. Olyan programot találjatok ki ami közben nem kell viselkedni, szabadon szaladgálhat, és együtt lehettek.
2012. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szokunk jatszoterezni,mivel nem akar hazajönni ovi utan,szoval jatszik meg kinnt.nevelni,igen nevelni probalom,de nem megy,es tanacsokat szeretnek,hogy mikent,hiaba,kuldöm be a szobaba lehiggadni kijön,es folytatja,rendesen nekem esik.az teny es valo,hogy tenyleg mindent megszoktam neki engedni,h neki jo legyen,mindig a kivansagat lesem,de mar belefaradtam,tudom valahol en rontaottam el,de hiaba mondok neki akarmit,nem figyel ram,azt csinal amit akar,akkor hogyan?es mivel buntessek,ha buntetni probalok,agressziv lesz akkor hogyan?
2012. szept. 26. 13:39
 5/5 anonim válasza:

Két könyvet ajánlok, a Suttogó 2., és a Beszélj úgy hogy érdekelje hallgasd úgy hogy elmesélje c. könyveket.

A Suttogóban sokat ír a határok betartásáról, következetességről. Szeritnem nagyon nagy dolog az, ha felismeri valaki, hogy valamit elrontott. De ez csak az első lépés.

A másik dolog, hogy az ovi sem lehet könnyű egy ilyen kisgyereknek, ha beszoktatás alatt van, érthető, hogy az érzései megváltoztak, csak nem tudja kifejezésre juttatni. De az agressziót nem lehet tőle sem, és a szülőktől sem elfogadni.

Én nagyon ütés-ellenes vagyok, valahogy meg kell állni, sejtem, hogy van egy olyan pont, mikor már állati nehéz. Sajnos bennem is ott a rossz minta, de gondolj ilyenkor arra, hogy az a gyerek teljesen ki van szolgáltatva neked, és ezzel semmit sem oldasz meg.

2012. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!