Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig lehet egy gyerek előtt...

Meddig lehet egy gyerek előtt a szülőnek meztelenkednie?

Figyelt kérdés
Apa és anya szempontjából külön. Például fürdésnél, alvásnál, öltözésnél.
2009. aug. 2. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Mi soha nem meztelenkedtünk a gyerekeink előtt!!!

Igaz, a születésük előtt sem volt "divat" nálunk, hogy meztelenül járkálnánk a lakásban, a fürdőszoba ajtaját is mindig bezártuk, ha fürödtünk...

Mondjuk az öltözködés : egymás előtt is öltözködtünk, míg a gyerekeink meg nem születtek, de utána azt is zárt helyiségben intézzük, mióta 1-2 évesek...

A gyerekeket is úgy szoktattuk, hogy nagyobb koruktól (8-10 éves) önállóan fürdenek, zárt ajtónál öltözködnek.

2009. aug. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Az én családomban sem volt divat a meztelenkedés,de mégis úgy alakult,hogy mi a férjemmel gyakran csináltuk.Együtt fürödtünk 3-asban a fiammal,öltöztem előtte és én fehérneműben alszom,és abban járkáltam.Mostanában vettem észre,hogy zavarba jön ilyenkor,ezért most már nem csinálom.Ha hívom a fürdőbe,hogy jöhet tusolni szólok,hogy fel vagyok öltözve.Most múlt 6 éves.A kislány 2 éves vele szerintem teljesen más lesz,de az apja már most vigyáz,hogy ne lássa őt meztelenül.Neki is olyan furi ez a dolog.
2009. aug. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 6 éves a lányunk.Én van,hogy együtt fürdök vele,még a wc-be is utánam jön.Csak olyankor nem engedem be ha menstruálok.Az apjával már teljesen más a helyzet.Hozzá soha nem megy be.Habár nemrég volt egy alkalom mikor apa tusolt és az én kíváncsi kislányom benyitott hozzá és hangosan kacarászva jött ki.De közben meg zavarban is volt.:)Mondtam neki,hogy ilyet többet nem szabad!Azóta csak bekiabál az ajtón.:)
2009. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem helyes, ha teljesen titokban tartjuk a testünket a gyerekek előtt. Látnia, tudnia kell, hogy egy felnőtt teste más, mint egy gyereké. Sőt, azt is tudnia kell, hogy a fiúk mások, mint a lányok. Természetesen nem a direkt mutogatásra gondoltam. De ne jöjjünk zavarba, és ne hozzuk zavarba a gyereket azzal, hogy kapkodunk, ha esetleg meglát bennünket meztelen, vagy hiányosan öltözve. Ha nem rajtunk látja meg a különbségeket, akkor megnézi az oviban, suliban. Abból lehet, hogy kellemetlenebb helyzet adódik. A mi családunkban sem divat a meztelenül járkálás, de nem jövünk zavarba, ha a gyerkőc előtt kell gyorsan átöltözni, vagypl. strand után felöltözni. Természetesen a 15 éves lányom már nem járkál meztelenül apa előtt, de nem is kap infarktust, ha véletlenül belép az apja.
2009. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ameddig természetesen tud mindkét fél viselkedni ezzel kapcsolatban. Nekem a kisfiam most 7 éves korára kezdett igazán érdeklődni, nevetgetni rajta, ha bugyit lát, vagy kint a popsija valakinek, stb.


Idáig öltözködtem nem volt kiküldve, fürdésnél kopogás után ha kell, most is beléphet valamiért ami tényleg fontos.

Fontos, hogy a gyermek lássa a felnőtt testet, tudja hogy néz ki, stb és hogy ne társuljon szégyen érzet hozzá, viszont tudja, hogy hol vannak a határok. Tehát ameddig tudják természetesen kezelni a helyzetet, megtanítva az ehhez kapcsolódó megfelelő szociális viselkedést is.

2009. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre nincs általános szabály, család-függő.Nekem a szüleim sem csináltak nagy ügyet abból, ha láttam őket meztelenül, sosem küldtek ki, ha öltöztek, bár anyukám morgott miatta, ha fürdés közben bementem hozzá, de inkább azért, hogy miért nem hagyom nyugodtan fürdeni, nem azért, mert látom. Apukám meg lazán zuhanyzott nyitott ajtónál. Én mondjuk a szüleim előtt kamasz korom óta nem mutatkozom meztelenül, de az sose zavart, hogy látom őket pucéran.

A fiam két éves lesz, és sose voltam előtte szégyenlős. Ha nappal zuhanyzom, akkor be se csukom az ajtót, hogy lássam mit csinál, és persze hogy ő is lásson engem, tudja, hogy nem tűntem el. Vécére is jön utánam, nem zavar (ő meg sokat tanul belőle), szóval nálunk ez nem ügy egyenlőre. Majd ha látom, hogy zavarja, akkor nem előtte öltözöm, de nem hiszem, hogy zavarná. Az apjáról nem tudok mit írni, 3 hónapos kora óta nem látta (sem meztelenül, sem ruhában), de gondolom az se lenne ügy.

2009. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Otthon mindenki úgy viselkedik ahogy neki természetes. Mi tök pucéran is rohangászunk a gyerek elött. Wc- nem zárható az ajtó, oda is bejön. Fűrdés közben is lát minket. Nálunk ez így természetes, Én az apám elött amíg vele laktam nem szégyeltem magamat ha mesztelen voltam 32 éves koromig, de ha én nyitottam rá fürdés közbe az ajtót akkor sem sikitozott senki, nem az a fő cél hogy mássik nemiszervét bámuljuk.

Az hogy kit mikor kezd zavarni a dolog, azt majd saját maga fogja megmondani, vagy kerülni fogja ezeket a helyzeteket.

2009. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egy kicsit megnyugodtam, mert mi is ahogy ti írjátok, nem takargatjuk magunkat, de direkt sem mutogatjuk. Csak a baráti és rokoni társaságban kicsit más, és azt hittem mi vagyunk csak ilyen(pucérkodós) család. Mi ugyanis természetesnek vettük, csak nekem fiaim vannak, és nem tudom meddig merjek előttük meztelenül mutatkozni. Most még abszolút nem foglalkoznak vele, bár néha a hasamon a császár vágását megnézik, de azon kívül semmivel nem foglalkozik.

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat.

2009. aug. 4. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a fiam 10 éves ,nem rohangállunk egymás elott pucéran ,de a zuhanyba egymás után megyunk.Nincs gond sem az o részérol,sem a mi részunkrol.Sot ,most babát várok,inkább lássa a hasamat zavarba esés nélkul,minthogy azon kapjam,hogy leselkedik.Ez nem is téma koztunk,ez a természetes mindannyiunknak,amíg a fiamat nemhozzuk ezzel zavarba ez így is marad.
2009. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!