Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és még egyáltalán nem...

3 éves és még egyáltalán nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Másnál már fél - 1 éve megtörtént a szobatisztaság és az én kisfiam úgy tűnik még erre nem igazán fogékony. Másnál is van így, hogy később történik meg? A környezetünkben szinte minden hasonló korú már pelus nélkül van. Majd csak jövőre megy oviba.
2012. szept. 25. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom 2,5éves(31hónapos),de ő sem mutatja legkisebb jelét sem a szobatisztaságnak. Pedig az egész nyarat végigpróbáltuk. Soha nem szolt ha kellett neki,ott ahol éppen volt elvégezte a dolgát. Akár pisi akár kaka.:( A bilin csak játszott. Ő már 3évesen menne oviba,fel is vették,de nem tudom mi lesz ha addig sem változik semmi!:(((
2012. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Fiam 3 éves múlt egy hónapja. Semmi hajlandóság a szobatisztaságra. Így marad +1 évet a bölcsiben.

Nyáron volt próbálkozás, de úgy maga alá pisilt mint az álom...Kakit visszatartotta vagy kisgatyóba intézte...

A bilit (autós forma) meg csak tologatta, fejébe húzta...

Sokszor már a legnagyobb méretű pelenka (6-os) sem bírja a pisimennyiséget.

2012. szept. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

én nem akarok senkit megbántani, de szerintem ha egy 3 éves nem szobatiszta akkor ott anya valamit nem jól csinál(t) :(

nehéz, nagyon nehéz, kitartónak kell lenni. és találni kell valamit ami nagyon tetszik a kicsinek, amiért hajlandó. mert leygünk őszinték, biztos, hogy meg vannak érve rá, de nem egyszerűbb a pelus nekik mint mindig kimenni a wc-re?

nálunk az jött be először, hogy fel kellett dobálni ha bilibe pisilt. imádta. majd jött a wc, és csak azért abba pisilt mert papírt dobhatott bele, lehúzhatta, közben mindig hangosan kiabált, hogy szia papír! :D

6 hónapja kezdtük el, 2 hétig mindenhova pisilt, majd jött ez a feldobálós ötlet és 2 hétig mindig blibe pisilt. majd jött a dac, a felismerés, hogy ez már mindig így lesz és akkor direkt összepisilt mindent. én meg szó nélkül takarítottam mert ugye ha egy rossz szót szólok, máris tudja, hogy figyelemfelkeltésnek remek eszköz.

aztán még 2 hónapig elég sok baleset volt, nem szólt ha pisilnie kellett, itthon elment a wc-re, de az utcán nem szólt, így bepisilt. majd haza kellett jönnie a pisis nacijában mert nem vittem váltó ruhát, na onnantól szól, nincs baleset már egy ideje.


keress eszközt ami tetszene neki. pl. matricát olvastam itt, hogy minden bilizés után kapott matricát a kicsi amit a bilire ragaszthatott :)

de akár egy kis dal is lehet.

nézzétek meg az elmó bilis részét, az is segíthet.

és ami szerintem fontos, hogy pelus tényleg csak alváshoz legyen, mert ugyan bazi nehéz egy nem szobatiszta gyerekkel elmenni bevásárolni, de ha ráadod, akkor egyből összezavarodik és feleslegessé válik az otthoni küszködés :(

2012. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Másfél hónap híján 4 évesen lett szobatiszta a fiam, akkor viszont egyik napról a másikra teljesen megbízhatóan éjjel-nappalra.

Folyamatosan próbálkoztunk, de egyszerűen nem akarta.Ha bepisilt vagy bekakilt a kis gatyába egyáltalán nem zavarta.

Ha oda adtam neki a bilit hozzám vágta, ha vittem a wc-re kézzel-lábbal kapaszkodott az ajtóban.

Kértem szépen, mutattam hogy a kedvenc plüsse is oda pisil, ígértem neki játékot, robogózást mindent.Nem használt.El jutottam odáig hogy tiltottam, nem ehetett csokit, kekszet chippset stb.Nem játszhatott a számítógépen.Az se használt.

Ha bepisilt eleinte azt mondtam hogy nem baj, de legközelebb ha kell pisilnie szóljon.Aztán ha bepisilt haragudtam "veszekedtem", szomorkodtam, az se hatotta meg.

Egy idő után annyira belefáradtam hogy egyszerűen nem érdekelt.Meg sem említettem neki se a bilit, se a wc-t, ha megtörtént a baleset szó nélkül átöltöztettem, feltakarítottam.

Végül talán ez az érdektelenség hatott.1 hétig tartott, aztán egyik nap még bepisilt és nem is érdekelte, másnap szólt hogy kell neki a bili és bele pisilt.

2012. szept. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Tavaly nyáron 2,5 évesen abszolút semmi, nem érdekelte a dolog! A wc-re bilire rá sem akart ülni, ha csupaszon hagytam oda pisilt ahol épp volt!


Most nyáron 3,5 évesen 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett! Ráült a wc-re, bilire, szólt ha kellett pisilni...


Vannak ilyenek, nem mindenki egyforma!


4 éves koráig kell szobatisztának lennie, ha addig nem megy, akkor kell orvoshoz fordúlni!

2012. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, miért pontozták a le a 4. hozzászólót. Szerintem fontos információval szolgált.


Az én fiam 3 évesen lett szobatiszta, kb. 2 hét alatt. Mondogattuk neki, hogy mit várunk tőle, de nem akaródzott neki bilire ülni. A pisilést viszonylag gyorsan megtanulta bilibe intézni (még 2 és fél évesen), de a kakival voltak gondok. Én nagy energiákat nem fektettem bele a bilire szoktatásába, mert nem éreztem azt, hogy időre kell teljesítenünk. Haladt a gyerek a maga fejlődési tempójában és megtörtént a szobatisztaság egyik hétről a másikra. S mire a kaki is bilibe került, addigra az éjszakai pelusról is teljesen leszokott.

2012. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még van 1 évünk. Jó volt olvasni hogy azért létezik ilyen is.
2012. szept. 26. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!