Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a helyzetünket?

Hogyan kezeljem a helyzetünket?

Figyelt kérdés
Kislányunk 3 éves lesz, én eddig egyetlen egy éjszakát töltöttem nélküle. Néha érzem, hogy kimerült vagyok, nagyon rossz fázisban van most a lányunk, mindenért könyörögnöm kell neki. Egyedül csinálok mindent, de nem kell dolgoznom, ezt ma a férjem a fejemhez is vágta. Azt mondta már olyan elege van belőlem, hogy pakoljak és költözzek el. Gondolom a gyerek nélkül gondolta ő. Ezt sose tenném. De neki eszébe se jut, hogy nekem is járna némi kikapcsolódás, mert ő ugye éli a régi életét mint a lányunk születése előtt. Ma egész nap olyan rosszul éreztem magam, nem főztem és borult a bili ugye. Este meg mikor a lányom rákezdett a mindennapi esti ordítására a fogmosás miatt, kiborultam, már én is bőgtem és a férjemet szidtam, hogy miért nem érti meg, hogy a gyereknek már 8kor ágyban a helye és ne huzza az én időmet este 10-ig majmolja a lányunkat. Nappal sose foglalkozik vele, ő neki mindig este későn jut eszébe, hogy van egy lánya. Szerinte idegbeteg vagyok és orovoshoz kéne mennem. De én csak kimerültnek érzem magam, mert 3 éve nulla segítséggel próbálom nevelni a lányomat. Bevallom amikor üzleti úton van, a napunk nagyon jól alakul, szépen vacsorázik, nincs hiszti a fürdésnél és szépen alszik 8kor. Most nagyon összevesztünk, de eszébe se jut, hogy megbeszéljük, hogy megfogja a kezem és megkérdezze, miben segítsen. Olyan szerencsétlennek érzem magam. Mit csináljak? Minden férfi ilyen rideg?
2012. szept. 30. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kedves kérdező, őszinte részvétem a férjedhez.

Nem minden férfi ilyen, de sajnos akadnak, ráadásul, ahogy kiolvasom, nem is az a típus, akivel le lehet ülni, megbeszélni.


Ha amikor egyedül vagy, szépen le tudod fektetni, próbálj meg mindent ugyanúgy csinálni, mikor otthon van a férjed. Szólj a kislánynak, hogy mi következik, menjünk, és csináljátok. Ha apa nem akarja hagyni, akkor mondd neki, hogy ok, akkor Te lefekszel, ő lássa el a továbbiakat. Mondd meg neki, hogy a gyereknek nem jó, ha össze-vissza csináljátok, kell neki a rendszer, mert akkor lesz majd probléma, amikor már kötelező lesz hajnalban kelnie, neki ez rendkívül fárasztó lesz, és igen apa, te teszed ezt vele. Márpedig hamarosan eljön az idő.


Sajnos, ha ilyen tiszteletlenül beszél Veled, az sok jót nem jelez előre. Esetleg próbáld megkérdezni, hogy tkp. mi is a baja.


Nem tudsz szülőkhöz fordulni segítségért?

2012. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az ő szülei nyugdíjasok, állandóan utazgatnak, soha nincsenek szinte itthon. Külföldön élünk, az én édesanyám aki szívből segíteni tudna sajnos 1000km-re él tőlünk. Néha nem kéne más, csak annyi, hogy pár órát mi is kettesben töltsünk. Röhej, de egy éve készülünk a kistesóra, de most őszintén azt érzem, hogy még jü, hogy nem jött eddig össze, mert isten bizony megbolondúlnék. Nem a mindennapi feladatok készítenek ki, szívesen és lelkesedésel teszem a dolgom (dolgozni ugyse járok) hanem ezek a hiszti a lányomtól totál kiakasztanak. Én egyszerűen nem tudom a kiborulásait a lányomnak elviselni. Ezt nem nekem találták ki az biztos. Úgy ki tud hozni a sodromból, legszívesebben pelpofoznám, hogy legyen oka is a hisztire. Biztos nálam sem stimmel valami, mert az utóbbi időben olyan agresszív vagyok, de mit csináljak, lassan egy éve, hogy nem alszok éjszaka rendesen, mert az addig jó alvó lányom elkezdett éjjel felébredezni. Persze a párom sose segített, képzeljétek még sose fürdette, kb 3x pelenkázta amikor még pelenkás volt, reggelire képes neki csokit adni, mert fogalma sincs hogyan kell egy kisgyereket normálisan megetetni...Az összes segítsége annyi, hogy néha néha nagyon ritkán elvitte sétálni a lányomat max egy órára.

te tegnap az nagyon durva volt, hogy komolyan öklendezve jött kia wc-ből és nem volt hajlandó kitörölni a lányom fenekét. Hogy szabadúlhatnék így el egy teljes napra? Vagy nem normális az sem, hogy vágyom egy nap kikapcsolódásra?

2012. szept. 30. 10:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én félreértettelek, én azt hittem, a férjedre vagy kiakadva, mert számomra az ő viselkedése a döbbenetesen megalázó. (Mondjuk úgy, én az ilyen férfit páros lábbal küldeném az utcára...)


És ne haragudj, hogy ezt írom, de a gyerek viselkedése a Ti tükörképetek. Főleg, ha a férjed így viselkedik Veled, ahogy leírtam. Úgy fogalmaznám, Ti tartjátok a pórázt, ami vezet mindent ami a Ti idegeitekkel történik. Ne akarj változást a gyerektől, amíg ketten kétféleképpen nevelitek. Te Magad írtad: "Bevallom amikor üzleti úton van, a napunk nagyon jól alakul, szépen vacsorázik, nincs hiszti a fürdésnél és szépen alszik 8kor." Tehát a kislányod nagyon szépen viselkedne, ha nem lenne a férjed, és ezért kell azt elérned, hogy a férjed tiszteljen Téged, és emberként beszéljen Veled.

2012. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban, bár nehéz lehet szembesülni evvel, de a szülőket nagyban tükrözi ösztönösen a pici gyermek, pontosabban a szülők tudatalattiját, de a köztük levő viszonyt is. Ha nem vér szerintiek, akkor is, tehát a gyermeket nevelőket tükrözi, kis részt pedig a vér szerintiekkel is lelki-tudati összeköttetésben van még erőteljesen a pici gyermek.


A dackorszakról az imént itt írtam, megnyugtatásul javaslom elolvasni. ;) Bár a hozzáállás rajtad fog múlni, kitartást, erős kívánok hozzá! :) Muszáj megtanulnod megfelelően hozzáállnod a dackoszakhoz, pontosan az általad említett idegesség, kimerültség elkerülése, megoldása végett:


Ezt írtam ott: 2012.szept.30., 11:29 :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van és köszi a választ mindenkinek. Tudtam, hogy lesz majd dackorszak, de leírtam azt is, hogy ha kettesben vagyunk akkor nincs ennyi ellenkezés. De a férjem szerint, nem gond, ha este 10-ig ébren van a lányunk... tényleg vele kéne megértetnem sok dolgot, de ő olyan rohadt laza, ha rajta múlna minden vagy ha ráhagynám nem is tudom mi lenne. Ma ő vigyázott rá délelőtt és reggel 7-től 13.00-ig, nem adott neki inni :-(, csak egy actimelt. ami jó ha van 1dl...
2012. szept. 30. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek van feladata dolgoznia önmagán. Javaslom, olvass SZAKkönyveket (gyermekpszichológiát) a dackorszakról (a magazinokról lebeszéllek), mert ha jobban képbe kerülsz erről, könnyebben is el tudod fogadni, megértőbb, empatikusabb leszel a pici gyermekekkel szemben, plusz megfelelőbben leszel képes hozzáállni a helyzethez oly módon, hogy lányod is a lehető legjobban jár, meg te is, és elősegíted az ő megfelelő fejlődését is ezáltal.


Férjed még inkább ludas, a leírásod szerint. Ő nem gondolt arra, hogy a gyermeknevelés popsitörléssel is jár?? Egyáltalán: testi gondozással, így sétával, fürdetéssel is? A lelkiekről nem is beszélve... szóval ezenközben ő is szeretne még egy gyermeket... különös...


Nem tudom, talán párterápiának lenne értelme, mert szerintem elsősorban elsősorban önmagatok gondolkodásmódján és hozzáállásán kellene változtatni, valamint (evvel összefüggésben) kettőtök viszonyán és összehangoltságán a gyermeknevelés terén.


Nem szerettem volna kioktató lenni, hanem ötletet, meglátást írtam. Hátha merítesz ebből is valami használhatót. ;)


Sok-sok türelmet és kitartást kívánok nektek! :)

2012. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!
2012. okt. 4. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. :) Egyébként azonos vagyok mindkét legutóbbival. ;) Tehát én írtam a

09-30 12:02

és

10-04 09:34

-t is. :)

2012. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!