Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggelente bent az oviban...

Reggelente bent az oviban hisztizik (földre veri magát, üvölt) hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy fiam és egy kislányom( 3 és fél éves ikrek). Most kezdték az óvodát. A kislány volt anyásabb, de ő beéri azzal, hogy pityereg egy kicsit az óvónénik ölében...megvigasztalódik és tovább játszik.A kisfiam viszont 3 napja azt csinálja, hogy amikor be kellene menni a csoportba, akkor földre ül és üvölt( ott kell neki könyörögnöm, hogy bemenjen...). alapjába véve mindig is türelmes ember voltam, de ez már kezd sok(kk) lenni nekem. Mindig ellent mond mindenben, ha nem engedek valamit hisztizik...ráadásul az oviban is ezt csinálja. Eddig ha hisztizett eltereltem a figyelmét, meg nem vettem róla tudomást, de most, hogy elkezdődött az óvoda elszabadult a pokol...hogyan kezelnétek egy ilyen problémás gyereket?Úgy érzem valamit elrontottam a nevelésénél..pedig a kislányt is így neveltem de ő nem ilyen. Köszönöm a segítséget.
2012. szept. 20. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Telejsen normális dackorszakos gyereked van.


Kérdés, hogy ha apa viszi is hisztizik?


Legjobb módja az elválásnak, ha van egy rituálé. Puszi, szia, délután jövök és már kiis lépsz. nem trécselsz senkivel, nem nézel vissza, egyszerüen gyors és fájdalom mentes leszel. rituálé mindig ugyan az legyen, mindig ugyan úgy folyjon le.

2012. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindig én viszem, apa sosem viszi őket...
2012. szept. 20. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor most vigye apa öket.

àltalában ez szokott segíteni.

2012. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Majd 1x megkérem, hogy vigye be őket .Hátha apával nem fog hisztizni... Igazad van, lehet, hogy így kéne...meg is fogom próbálni :)
2012. szept. 20. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a legjobb Neked is és a gyereknek is (csak erre mindenki utólag jön rá - én is!), hogy ha a lehető legrövidebb idő alatt lelépsz. Mondj el neki mindent, amit akarsz még az oviba lépés előtt. Ahogy beértek az öltözőbe, átöltözteted őket, vedd fel a fiút, sétáljatok a csoport ajtajába, a kislányt beengeded, a kisfiút pedig miközben elköszönsz, átatod az óvónéninek és iszkiri. Innentől az óvónéni oldja meg a hisztit. Hidd el, menni fog neki és a gyerek 2 perc múlva vígan játszik.

A fiam is ilyen egyébként, pedig már 2 éve jár. Igaz nem veri magát a földhöz, de amint az ajtóhoz ér, ordít és bőg, hogy anya-anya. Eltelik 1 hónap, már szó nélkül megy be. Ekkor megbetegszik, itthon van 2 hetet és kezdjük előről :(.

Kitartás. Bele fog rázódni a kisfiad is. És az is lehet, hogy a kislányod is egyre rosszabbul fogja tűrni. Nem lehet tudni :(.

2012. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó.Megpróbálom majd ezt a módszert is...sajnos pont ma volt, hogy a kisfiamat az öltözőben vigasztaltam, a lányom bent volt a csoportban, meglátta a kisfiamat meg engem és elkezdett sírni :( De aztán sikerült megnyugtatnom őket...
2012. szept. 20. 18:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Csak 2-3 napig tartott a hiszti amíg megszerette az óvodát. Olyan boldog vagyok, remélem ez így is marad :)
2012. okt. 3. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Most látom, hogy válaszoltál (utolsó hozzászóló vagyok). Nagyon örülök, büszke lehetsz rá, hogy ilyen szépen alkalmazkodott. Szerencsés vagy :).

Szurkolok, hogy így is maradjon!

2012. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!