Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves. Hörghurut újra...

Másfél éves. Hörghurut újra meg újra. Másnál volt ilyen? Mit lehet/kell tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly télen havonta legalább egyszer ott voltunk az orvosnál hörghurut miatt.

Most ősszel az első fuvallatra ott voltunk a doktornőnél. Hörghurut. Most két héttel később újra viszem, ugyanezzel: láz, hörgős levegővétel, teli orr...


Mit lehet/kell tenni?

Mivel tudnám ezt megelőzni?

Kialakulhat ebből tényleg asztma?

Tényleg kellene neki már most állandó gyógyszer?


Eléggé rossz érzés, hogy megint ez van vele. Mit tehetnék? Másnak járt már így kisfia/kislánya?



2012. okt. 1. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, amikor elmentünk fül-orr-gégészetre és kiderűlt, hogy óriási orrmandulái vannak a lányomnak. Amióta kivették csak megfázásoknál jött elő és egyre enyhébben. Fél egy éven belűl szépen letisztult. De a műtét után érezhető volt a javulás. Még nem töltötte be a két évet a műtétkor, mert iszonyatosan fulladt. Így sűrgősen kivették neku. Mi már az asztmásoknak való pipákat használtuk. Nem biztos, hogy nálatok is ilyen gond van, de ez is lehet egy lehetőség. Jobbulást kívánok a törpinek.
2012. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is elég gyakran kap hörghurutot. Nekünk a ventolin rengeteget segített!
2012. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen volt.

AMikor még nem járt közösségbe (21 hós koráig), akkor is nagyon gyakran volt beteg.

Minket beutalt a körzeti a Svábhegyi gyerekklinikára. Ott tüdőgógyász+allergológus vizsgálta.

Kaptunk állandó gyógyszert (15 hónaposan), tartós betegnek nyilvánították, emelt családit is kapunk (mielőtt valaki elkezdene fröcsögni, én kifejezetten nem akartam, mert ez mégiscsak egy stigma, de a tüdőgyógyász és a körzeti egymástól függetlenül javasolták, hogy igényeljük).

Ilyen kicsin még kevés megelőző vitamint lehet szedni, de én javaslom a sóbarlangot, oda már ennyi idős kortól lehet vinni, és nagyon jó terápiás/megelőző módszer.

Mi ide járunk:

[link]

2012. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pulmonológushoz vidd el minél hamarabb

mi is így vagyunk,havi egy hörghurut

nálunk ami segített,az az inhalátor

nyár elején írta ki a pulmonológus,és azóta már háromszor volt taknyolás ,köhögés,de megúsztuk hörghurut,antibiotikum,rectodelt nélkül

salvus vízzel inhalálom 2-3 alkalommal egy nap

az én fiamnak van ventiolinja is,nem tudom azt ismeritek -e,az egy befújós gyógyszer,ha köhög nagyon,akkor befújok neki,hörgőtágító

jövő hten kell vinnem kontrollra a fiam.nekünk most télen fog kiderülni,hogy kell -e állandó befújós gyógyszer,ami megakadályozza a hörghurutot.meglátjuk hányszor lesz beteg télen

az asztma nálunk is szóba került,de egyelőre még nem alakult ki szerencsére.az én fiam nem sípol,nem fullad,csak annyira köhög,hogy hány

szerintem minél hamarabb kérj időpontot pulmonológustól,előtte menj a házidokihoz,és írd fel,hogy hányszor,mikor volt neki hörghurut,mit szedett,mennyit.az inhalátort meg kérd,hogy írja fel,úgy csak 4500 ft,amúgy meg 18 ezer.és nálunk tényleg csodát tett.ahogy elkezd köhécselni,taknyosodni,azonnal megy az inhalálás

2012. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hány napig szokott nektek tartani ez a betegség?
2012. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Ki és mennyit használt a Ventolin pipából?!Mennyi idős gyereknél?Nálunk gyerekorvos írta fel,de most elviszem pulmonológushoz.
2012. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3*2 PUFF 3 napig kb....
2012. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi!Már nem használjuk,pulmonológus szerint nem is kell.Remélem így is marad.
2013. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!