Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe nem járt fiatok/lányo...

Bölcsibe nem járt fiatok/lányotok mennyi idő alatt szokott be az oviba?

Figyelt kérdés
Beszokás alatt azt értem, amikor már ott is aludt és nem sírt, jól érezte magát.
2012. okt. 1. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Soha nem sírt, imád járni az első naptól. 2. héten már ott is akart aludni, így ott alszik.

3év8hós

2012. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

3 évesen kezdte (tavaly decemberben), egyből ott is aludt, nem volt vele gond, nem sírt soha, járt június elejéig. Aztán jött 2,5 hónap nyári szünet. Szeptemberben újra kezdte az ovit, két hét sírás volt minden reggel, és nem akar ott aludni, bár most megváltoztak a körülmények, én személy szerint sem akarom, hogy bent aludjon, úgyhogy nem is erőltetem.

Beszokás alatt nem az oviban voltak vele gondok (tehát tavaly decemberben), hanem inkább itthon: nyafkább lett, irigyebb lett, sértődékenyebb lett, szerencsére ez már a múlt, nem is tartott sokáig.

2012. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2-4 hét
2012. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát, az én fiam 3 napja jár, eddig csak ott sírdogált 1-2x, most már reggel is sírva hagytam ott...:(
2012. okt. 2. 09:25
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Ez annak a jele, hogy egészségesen kötődik hozzád. Hiszen eddig élete minden percét gyakorlatilag veled töltötte, egy test egy lélek voltatok, most hirtelen elszakad tőled, önállósul. Ez nehéz neki is neked is, de szükség van rá, és inkább most, mint később. Arra gondolj, hogy minden rendben van, jó kezekben van, ott a helye! Átestek hamar a kezdeti nehézségeken, boldog ovis évek várnak rátok és még tartalmasabb együtt töltött idő! Lazán!
2012. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves 5. válaszoló! Nagyon jól esett, amit írtál!
2012. okt. 2. 09:44
 7/15 anonim ***** válasza:
3 nap az még semmi!!! Ne aggódj, pár hét, és mosolyogva fog járni!!! Csak te ne sírd el magadat előtte, legyél erős, és biztasd, hogy milyen csudaklassz hely az ovi!!!
2012. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy egy közel 4 éves gyerek azért van el jól az oviban, mert rosszul kötődött. Kedves 5. válaszoló. Azért ezt így ne írd le. Óvónők szerint pont az a jó, ha egy ekkora gyerek nem sír, mert bízik a szüleiben, és megérti, hogy érte fognak menni. Az a normális, ha egy ekkora gyerek nem sír.

Na mindegy.

1. voltam

2012. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Féleértetteél, vagy félre akartál érteni, vagy félremagyaráztál. Olvasd csak el még egyszer. Azt írtam, azért sír, mert kötődik. Nem azt, hogy aki nem sír, az nem kötődik. MIndenki másképp éli meg a dolgokat, biztos te is észrevetted már. Ranschburg nagyon összeszedetten leírta az ide vágó tapasztalatokat. A gond akkor van, ha nem is sír, mikor ott hagyják, de nem is örül, mikor érte mennek. De a kérdés nem ez volt, ezt csak te vetítetted át a saját esetedre.
2012. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
off Akkor a ti óvónőitek szerint 10 gyerekből 9 nem normális.... Szerintem kissé leegyszerűsíted a dolgokat. Igen, értem az aggodalmadat, mert ritka az, hogy nem sír egy gyerek az anyukája után, és biztos észrevetted, hogy ezzel kisebbségben vagytok. De azért nemCSAK az a normális, aki nem sír... Azzal próbálod a gyereked reakcióját normálisnak beállítani, hogy a másik csoportot kizárod ebből a körből. Amivel itt összekevered a dolgokat, az már a halmazelmétet témakörébe tartozik, pedig nem bonyolult. Na mindegy :) on again
2012. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!