Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelesek felvenni a gyereket...

Kötelesek felvenni a gyereket bölcsibe és az oviba, ha van munkahelyem?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kisfiam és egy 4,5 éves kislányom. Anyagi gondok miatt muszáj elmennem dolgozni és ráadásul el is költözünk. Ha bejelentett munkahelyem van kötelesek-e felvenni őket a területi óvodába és bölcsibe? Valamint a gyest csak akkor tarthatom meg ha 6 órában helyezkedek el?
2012. szept. 29. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Így igen. Ígéretre sajnos nem vesznek fel gyerekeket, de ha bizonyítottan visszamész dolgozni, akkor felveszik automatikusan.
2012. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyest csak akkor tarthatod meg, ha 6 órába mész vissza.
2012. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
kötelesek felvenni,viszont a gyest én ugytudom csak a napi 4ora munka mellet tarthatod meg .
2012. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyes mellett napi 6 órában lehet dolgozni.
2012. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
nem a napi óraszám a lényeg,hanem hogy a heti 30 órát ne haladja túl!
2012. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy nem kötelesek ha nincs hely. ráadásul az oviban csak tavasszal van jelentkezés, 4,5 évest meg bölcsibe se veszik fel, így vele lehet, hogy patthelyzetben lesztek. vagy ha járt akkor átvenni átvehetik minden gond nélkül.

tehát ha van hely, fel fogják venni, a nagyot munkáltató nélkül is ha tavasszal jelentkeztetek vagy már jár

2012. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek, csak ha van hely.
2012. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek felvenni, ha nincs hely, akkor meg szinte kész csoda. Én beírattam várólistára kisfiamat bölcsibe 3 hetesen, hogy mehessen 2 évesen, és nem vették fel. Magánbölcsibe kellett vinnem. Aztán beiratkoztunk oviba, és nem vették fel. Ahogy megkaptam a határozatot, másnap fellebbeztem, és minden ismeretséget meg kellett mozgatni a városban, hogy felvegyék kisfiamat (hála égnek így sikerült). Sajnos ha nincs hely, az sem érdekli az önkormányzatot/óvodát, hogy elveszíted esetleg az állásod... Itt nálunk 44 ballagó gyerek helyére 58-at vettek fel a 100(!!!) jelentkezőből. Számold ki, hány anyuka kénytelen magánoviba járatni a gyereket, ha nem akarja, hogy kirúgják a munkahelyéről.
2012. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!