Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jövőre felveszik...

Szerintetek jövőre felveszik szeptembertől a kislányomat állami oviba, ha előtte kb 1,5 évig bölcsis volt, viszont jövő februárban születik a kistesó és én otthon leszek?

Figyelt kérdés
A kislányom tavaly november óta bölcsis (15 hós kora óta), nagyon szereti, még beszoktatáskor sem sírt. Ha otthon lenne velem 2 évet szerintem nem tenne jót neki (nyilván ha előtte nem lett volna bölcsis, más lenne a helyzet). Van valakinek ezzel tapasztalata, van olyan itt, akinek felvették ovba a nagyobbat bölcsi után, és ő otthon maradt a picivel?

2012. okt. 2. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs helyhiány az oviban, akkor valószínű, hogy felveszik.

Azt viszont szokták kérni az oviban, hogy ebéd után vidd haza a gyermeket, ne aludjon ott. De ez is ovija válogatja.

2012. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem, ha már felveszik, akkor ott maradhat alvásra is, nem tudom, a pici alvásidejében hogy tudnám megoldani, hogy még be is menjek vele az oviba ebéd után...
2012. okt. 12. 10:54
 3/6 anonim ***** válasza:

A kistesók nagyon alkalmazkodóak.

Nekem is kettő van. Áprilisban született a pici.

Van néhány ismerősöm, akiknek szintén nem okoz gondot a kistesó alvás rendje, és persze az oviban sok anyuka is kistesóval van otthon.

Engem is nagyon aggasztott szülés előtt, hogy hogyan tudom össze egyeztetni a gyerekek napi rendjét és persze az én napi rendemet. Szinte egyszerűbb az élet két gyermekkel. Nem okoz gondot, ha két gyerkőccel kell mennem vásárolni, stb. Rengeteg aggodalmam volt, de minden magától kialakul, és minden zökkenő mentes. Persze vannak néha zsúfoltabb napok, amikor a pici nem tudja magát kipihenni és nyűgösebb, de ez nagyon ritka.

Még a szülés utáni hetek miatt aggódtam rengeteget, de felesleges volt. A regenerálódás pár nap alatt megtörtént. Szülés után két héttel már nagy bevásárlásra mentem egyedül (több karton víz, stb). A férjem katasztrófálisan vásárolt.

(első választ is én adtam)

2012. okt. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk amúgy szerencsére én nem vagyok az az aggódós anyuka, elég lazán ment minden az első gyerkőccel. Inkább csak az ovi részéről tartanám felháborítónak, hogy ha már délig ott lehet, akkor esetleg miért kéne ebéd után elvinnem. Nem hinném, hogy ebéd után plusz egy gyerekt bevisznek az enyém helyen, aki ő helyette otthalhat, vagy azt sem hiszem, hogy plusz egy uzsonna annyira leterhelné őket. Szóval ha el kell hoznom, biztos meg fogom tudni oldani, max elalszik a pici a babakocsiban, vagy kendőben, csak az ovi részéről nem érteném a dolgot, remélem, ha már felveszik, nem küldik haza ebéd után. Főleg mert eléggé társasági lény a gyerkőc :)
2012. okt. 14. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam tavaly még ott aludt az oviban, de a gyerekes anyukákat megkérték, hogy ebéd után vigyék haza a gyerekeket. Ez azért volt/van, mert a csoport szoba aránylag kicsi, és a sok ágyikót lerakva szinte nem is lehet közlekedni a teremben.

A fiam nagyon szeret oviba járni. Idén, az első nap után, amikor elhoztam ebéd után, itthon megkérdezte, hogy miért nem alhat az oviban?

Ő volt az oviban a legjobb ottalvó. Sebaj, itthon alszik jó nagyokat. Már megszoktuk. Az az egy macerás számomra, hogy délutáni programokat nem szívesen csinálok, mióta itthon alszik. Gyalog nagyon messze lenne az ovi, ezért kocsival viszem. Reggel beszállás a kocsiba, a babát hordozóval, az oviba kiszállás, baba becipelés, nagyfiú átöltözteteés (bár már ezt egyedül csinálja, de azért megvárom), aztán babát autóba betenni, itthon kivenni. Délbe babát autóba betenni, oviba kivenni, utána két gyereket betenni, itthon kivenni. Alvás után, ha mennénk valahová, akkor megint kocsiba be-ki, stb. Amikor az oviban aludt, akkor ez azért kicsit kényelmesebb volt, mert az oviból egyből tudtunk menni plusz foglalkozásokra, vásárolni, stb.

Az uzsonna az elmenősöknek pedig inkább macera az óvónéniknek, mert szendvics formájában elkészítik, szalvétába becsomagolják, és egy nagy dobozba bepakolják.

Kifizettük, az étkeztetést, szóval az jár az elmenősöknek is.

(szintén az előző válaszoló voltam)

2012. okt. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Egyébként most utánaolvastam, és ha jók a források, akkor idén szeptembertől már kötelező az ovi, ha valaki idén betölti a 3 éves kort. Tehát talán azzal nem lesz problémánk jövőre, hogy felvegyék oviba, mert kötelező, viszont szerintem mivel nincs elég ovi, kb. biztos vagyok benne, hogy ebéd után haza fogják küldeni. Igen, amit leírtála gyerekek cipeléséről, valóban nem egyszerű...kocsiba ki-be...kb. ugyanez lenne babakocsival vagy BKV-vel is. Na, majd meglátjuk :)
2012. okt. 19. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!