Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek-e 3,5 éveseteket...

Vinnétek-e 3,5 éveseteket óvodába, ha otthon vagytok az 1,5 éves kistesóval, számotokra nem teher a nagyobbik, szépen eljátszanak, és a nagy nem is akar oviba menni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Kell neki a közösség. De tudtommal jövő évtől 3 évesen kötelező lesz óvodába vinni a gyerekeket.
2012. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Igen, az a dolga, hogy oviba járjon. Ott vannak kortársak, szabályok és változatos foglalkozások, amiket otthon nem kap meg, ha megfeszülsz sem. Szerintem az a normális, ha a gyerek szeret oviba járni, ha nem így van, akkor nem megfelelő az ovi hozzáállása.
2012. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy szocializálódjon. Nem mellesleg neki is jobb lesz, kézműveskedhet, játszhat, amennyit csak akar, új barátokat szerezhet.
2012. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt nem kérdezném meg, akar-e járni, ez nem kívánságműsor.

Vannak dolgok, amiben nem ő dönt.

ha iskolába sem akar menni, akkor nem fog? :)


És igen, menjen szerintem is.

Nálunk a nagy 3,5 a kicsi 1.

A nagy most kezdte szeptembertől az ovit, és imádja.:)

HA előtte megkérdeztem, ő is azt mondta, nem akar menni.:)

És igen, ez az, hogy egy 1,5 évessel játszik, aki még beszélni sem tud, csak gügyög, és nem a kortársaival, akivel neki már lassan kéne tartoznia.


De az is igaz, hogy nem marad le semmiről, ha nem megy, jövőre bepótolja, de nálunk határozottan az jött be, hogy ment a nagy oviba.:)

2012. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
viném bizony ,sokkal jobb neki ott ,játszhat,és kortársakal van.
2012. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

a legtöbb gyerek 4 éves korára érik meg igazán a kortárs kapcsolatokra, és arra, hogy huzamos ideig az otthontól, családtól töltsön több órát egy nap.


Ha megtehetitek, és az oviban sem probléma (nem vesznek fel a helyére mást), akkor várjatok tavaszig.


egy óvónő

2012. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyetertek az utolso ovono anukaval. yEgy szinten ovono es 3 gyerekes anyuka
2012. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

A legjobb óvoda sem ér annyit a gyereknek, mint egy közepes család...

Olyan jó, hogy nem akarod minden áron átpasszolni az intézményeknek a gyermeked nevelését.

Ha 4 évesen kezdi az óvodát, akkor sem marad le semmiről...

2012. szept. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Én biztos nem vinném inkább várnék a helyedben egy fél évet. Mert persze lehet, hogy élvezi, de amit te otthon nyújtatsz neki érzelmi téren sokkal többet jelent. És én pl utáltam az ovit, szóval nem minden gyerek van oda érte.
2012. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Megerősítem az óvónő véleményét, a mai nap sokadjára írom le itt a fórumon, hogy kb. a 4. szülinap tájékán ideális elkezdeni óvodába járatni egy gyermeket.


A többségről ez elmondható, persze kivétel erősíti a szabályt: egyénfüggő, temperamentumfüggő is, kis részben.


A 4. életév alatt alapvetően a szülő közelsége fontos, így sem bölcsit, sem babysittert nem javaslok ekkor még; esetleg néha nagyszülői felügyeletet, ha muszáj. A 3. életév erre nézve határeset: ovit esetleg el lehet kezdeni, de inkább négy évesen.


Ezen felül akárhány évesen is kerül oviba/bölcsibe is egy gyermek, a FOKOZATOS (legalább 2 hetes) beszoktatás nagyon fontos! Első napokban csak egy órácskára szabad magára hagyni a gyermeket!


Egy óvóbácsi

2012. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!