Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondhatja az óvodavezető,...

Mondhatja az óvodavezető, hogy délben igenis hozzuk haza a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyósom 67 éves, nyugdíjas. Egy házban élünk vele, de mégis külön. Én úgy gondoltam, hogy mikor megyek a munkából haza (du. fél három-három), megyek a gyerekért az oviba, de az óvodavezető közölte, hogy délben igenis hozza el a mama a gyereket, mert "úgyis otthon van". Mégis, milyen jogon dönti ő el, hogy anyósom otthon van-e, vagy sem? És mi van akkor, ha pl. én nem vagyok jóban anyósommal? Mi van, ha én úgy rendelkezem, hogy nem adhatják neki oda? Szerencsére nem vagyunk haragban a mamával, de ezt ők nem tudhatják, hogy mi hogy állunk egymással. Na meg látom, hogy néha anyósom is felügyeletre szorulna (ez nem rosszindulat, csak tény).
2012. okt. 2. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ilyet nem mondhat. Az óvóda eséznapos.
2012. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Nálunk még azok a gyerekek is délután járnak haza, akiknek az anyukája GYET-et kap.

2012. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

nem mondhatja

felvették,kötelesek nyitástól zárásig vigyázni rá

2012. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Az óvodától függ! Nem mindenhol tudják lefektetni az összes gyerekeket, mert nincs rá hely. Ha csak fél háromkor mégy érte, akkor zavarja a többi, aludni akaró gyereket.
2012. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nehogy elhidd neki! csak próbálkozik! mondd neki,hogy a nagyi nem bír a gyerekkel egész délután, idős már, nem vállalja el több órára. vagy csak simán mondd meg neki kerek perec,hogy kötelességük egész nap vigyázni a gyerekre. az ovi 5-ig simán nyitva van. mit szólnának,ha ötkor hoznád el? addig te otthon elvégezhetnéd a házimunkát,egyebek...
2012. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

nem mondhatja.


olyan nincs, hogy valamelyik gyereket csak délelőttre veszik fel az oviba. bölcsiben lehet ilyen, oviban NEM.

2012. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan bepróbálkozás, mint amikor azt mondják a nagycsoportos gyerekek szüleinek, hogy a nyáron nem maradhatnak az oviban, mert mennek iskolába. Közben meg a nevelési év szeptembertől augusztusig tart...


Kérd meg, hogy mutassa meg a pontos idevágó jogszabályt. Kit érdekel, hogy otthon van-e a nagyi vagy sem? Nem ő csinálta a gyereket hanem te, szóval ne hivatkozzanak rá...

2012. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy akkor még nem alszanak a gyerekek? Én először 3ra mentem a fiamért, néhány csoporttársa még alszik olyankor így már inkább n4-f4 felé érek oda. Ha emiatt mondja a vezető hogy vidd haza korábban, akkor igaza van: ha felébreszted a gyerekeket, nem alusszák ki magukat és egész este nyűgösek lesznek.


Bármi más ok csak kifogás, nincs igaza és ha tarja magát ehhez kérj jogszabályt. Ha tovább b.szogat, mond azt hogy anyósod elvállalt valami munkát a nyugdíja mellett.

2012. okt. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még csak novembertől kezdjük az ovit, mert október végén született a fiam. Januártól megyek dolgozni, addig szabin leszek, talán beszokik két hónap alatt. Ha az a kifogás, hogy felébresztenénk a többieket, ám legyen, visszamegyek később. Legfeljebb elintézem az egyéb dolgokat, posta, bolt, uzsonna készítés. Ne ez legyen a kifogás.
2012. okt. 2. 16:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, arra kérhetnek, hogy ne alvásidőben vidd el, nekünk is az volt mondva, hogy vagy előtte vagy utána, de közben ne... viszont mehetsz utána érte.
2012. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!