Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Három éves lányom...

Mit tegyek? Három éves lányom ma éjjel nem tudom hányszor üvöltve szólt, hadd ébredjen fel mindenki. És reggel óta mindenen hisztizik. Elegen van!

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Kisfiam 2 éves és még nem alussza át az ájszakát, sokszor hangosan kiabál éjjel, mert unatkozik és sokszor ezért rossz kedvűen ébredünk, mégsincs elegem....


Nem lehet, hogy rosszat álmodott és nem tudja máshogy kifejezni a félelmét? Vagy nem történt vele tegnap valami (pl. az oviban) amit nem beszéltetek át és ezért durcás? Ezer oka lehet, hogy így viselkedik, legyél vele türelmes, kérdezgesd, vagy legalább csinálj neki egy langyos tejet/kakót, attól megnyugszik.

2012. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát rossz anya vagyok. Sok már. Alig tudok pihenni. Férjemnek is rengeteg dolga van most, ő is tök feszült. A gyerekekkel is. Az én feszültségem így persze csak fokozódik. És igen. Ma reggelre besokalltam.

Örülök, hogy más anyával ilyen nem fordul elő. Hát, velem most igen.

2012. okt. 3. 09:09
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg sértődés helyett az okot kéne keresni! /pl. rohadt nagy viharok voltak este-éjszaka/
2012. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az objektív okok keresését már feladtam. Nem egyszeri esetről van szó...
2012. okt. 3. 09:14
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
amikor felüvölt gyerek menj át csinalj neki egy kis mézes meleg tejet sokat segit ha fél maradj vele. nem mondta senki hogy rossz anya vagy
2012. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

dehogy vagy rossz!!!a gyerekek néha kiborítóak,én megértelek,nekem egy 3 és egy 5 évesem van pocakban a 3. :D!


még nem ovis? próbálgatja a kis szárnyait,h meddig mehet el. én nem gondolom h az a megoldás h tutújgasd. ha baja van egy gyereknek az oké,de ha hisztizik, na az már nem. akor nincs tutújgatás mert a fejedre nő.


menjen szépen büntibe. nálunk a büntiszék-vagy akár a büntisarok-nagyon jól bevált. hisztizik, rosszul viselkedik, 1x szólsz,2x-ra megy a büntibe és ott kell lennie 3 percig. eleinte nem fog neki tetszeni lesz harc. de csak pár nap. fektesd le a szabályokat határozottan. nem kiabálunk,nem hisztizünk szótfogadunk punktum! aztán bocsánatot kell kérjen és onnantól jöhet a puszi,ölelés,nevetés. ha tudsz nézz meg egy szuperdada műsort-lifenetwork-on szokott lenni. ja és ha éjjel kiabál semmiképp se menj be! előbb utóbb abba hagyja. max szólhatsz neki halkan,h te csak azt hallod meg amit szépen mond. és ha elfárad és látja h semmi esélye,szépen fog szólni


kitartás!

2012. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azért nem akarom hagyni éjjel, mert ott alszik mellette a másfél éves testvére. Nekem is pocakban a harmadik. Arra már én is gondoltam, hogy nem megyek át hozzá, csak ha szépen hív. De hát, addigra mindenki felébred. Nappal most ez van. Megegyeztünk, hogy csak akkor foglalkozom a kérdésével, ha szépen, hiszti és üvöltés nélkül mondja. Addig kérdezek vissza, amíg nem kéri vagy mondja rendesen.

2012. okt. 3. 09:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem azt írtam, hogy rossz anya vagy, ne viccelj már. De a kérdésedből az derült ki, hogy "ma" ezt csinálta, az nem, hogy ez már a sokadik alkalom.... Nyilván fárasztó és kiborító és így ismerve a részleteket ez somán csak a dackorszak, próbálja, meddig mehet el. Tény, hogy nem szadad hagyni, meg kell szabni a határokat de ezt is halkan, szép szóval, mert ha kiabálsz, akkor elérte, amit akar. Pont ez a céjuk ilyenkor, hogy kiborítsanak. :) Kis csibészek.


Fel a fejjel sok türelmet és kitartást kívánok és boldog babavárást! :)

2012. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya, és itt mindig van néhány válaszoló, aki tökéletes, és akinél sosem szakad a cérna:)

A kicsi csak figyelemfelkeltés miatt csinálja. Valami miatt úgy gondolja, így több figyelmet kap. A fiam is ezt csinálja, de sajnos rá valóban kevesebb idő jut, mert a 2 hónapos huga durván hasfájós, gyakorlatilag folyamatosan kézben van. Próbálok minél többet foglalkozni a fiammal, de sajnos nem vagyok mindenható, és nem bírom, ha üvölt a kicsi, mert nem simizzük a pocakját:( Már megkaptam, hogy tegyem le hadd sírjon, majd abbahagyja, de lilára ordítja magát, ha hagyom, így nem szoktam hagyni. Biztos én is szar anya vagyok:D


Szerintem mindenki besokall olykor, csak nem mindenki vallja be. Ettől nem lesz egyikünk sem rossza anya. Kis pihenés csodákat tesz:) Mást nem tudsz csinálni, mint amit csinálsz, hogy higgadtan elmondod, hogy csak arra figyelünk, aki normálisan beszél, aki üvölt, az nem kap figyelmet. Kitartás, elmúlik!

2012. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ugyan már! Tudom, hogy nem bántani akartál. :-) Bocs, csak most kicsit besokalltam...
2012. okt. 3. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!