Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam éjjel többször hányt,...

Kisfiam éjjel többször hányt, de reggel óta jól van. Mit adjak neki ebédre? (Krumplit nem szereti)

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Ja, ennyi?

gondoltam esetleg elviszed orvoshoz, hogy mı a baja, vagy max. felhivni, hogy o mit tanacsol...

De igazad van! Egy kolok nem er meg ennyit. Draga a benzin, a tomegkozlekedes, a telefon se olcso.

Az internet meg mar ugyis be van kotve, hat eleg ha itt Gyk-n feldobsz egy kerdest.

2012. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen diétáztasd ma. És igyon nagyon sok folyadékot, főleg teát.


Ha nem szereti a krumplit akkor adj neki főtt rizst, pirítós kenyeret, kekszet, ropit.

2012. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd el vagy hvd fel. nem természetes dolog hogy hányt nme egyzser nme kétszer
2012. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A fél családon átment már ez a hányós vírus, mindenkinek max. 1 napig tartott, és ha mi is megúsztuk ezzel a fél éjszakás hányással, akkor túl is vagyunk rajta. Ha esetleg lenne folytatása, akkor persze viszem dokihoz.

2. és 3. válaszolónak köszönöm a választ.

2012. febr. 16. 08:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel még nem kell orvoshoz rángatni a gyereket, főleg úgy, hogy reggelre jobban lett. Akkor lenne gáz, ha még mindig rosszul lenne és a folyadékot sem inná, akkor természetesen orvost kell hívni, vagy irány a kórház hogy ne száradjon ki.


Nálunk évente 2x végigszalad a családon a hányós-hasmenéses vírus, teljesen normális, hogy pár órát gatya az ember, aztán ha kijött aminek ki kell jönni, utána rendbe jön.

Különben is az orvos egy lábadozó gyerkőcért nem fog kijönni pont most, amikor dugig vannak a rendelők és ki tudja hány 40 fokos lázas gyerekhez kell még szaladgálnia, akik tényleg ramatyul vannak, és a kicsit sem kellene odavinni a sok köhögő-prüszkölő beteg közé hogy benyaljon valami jó kis vírust.


Ilyenkor cukros tea (nestea) jó, sőt nálunk ilyenkor szabad kólát inni (orvos tanácsa!). Persze nem egyszerre, hanem kortyonként, vagy kanalazva, mert ha hirtelen iszik, akkor kijöhet belőle. Ebédre még rágcsálhat háztartási kekszet, ropit, ami jól esik.

Én még szoktam adni Normaflore-t is a teában.

2012. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Istenem! nagyon kemény vagy első anyuka....az ilyen minek szól hozzá?????

természetesen ha hány azóta akkor minek vigyed? én megértem! lehet hogy csak egyszerű gyomorrontás volt.

arra készülj fel kérdező,hogy sokat fog aludni ma,nem azért mert kiszáradt,hanem mert legyengült.

Ropi,ht keksz,és sokat igyon! nem egyszerre hanem 10percenként kínáld csak víz,vagy tea.

A rostosoktól újra elkezd hányni! tapasztalat!


persze ha újra kezdődne akkor tényleg indulás dokihoz!

Jobbulást a gyerkőcnek! :)

2012. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5., 6. válaszolónak is köszönöm, kicsit megnyugtattatok, már kezdtem azt gondolni az első válaszolót olvasva, hogy felelőtlen vagyok, mert nem rohantam vele orvoshoz reggel 7-kor... Egyébként 6 órakor hányt utoljára, inni sokat iszik, étvágya még nincs, de az nem akkora gond. Most elaludt. Nekem úgy tűnik, túl van rajta.
2012. febr. 16. 09:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én felhívnám az orvos, csak hogy beszéljek vele, hátha mond valami olyat, ami nem jut eszembe :))

Ilyenkor amúgy amikor én kicsi voltam, mindig kekszet ettem teával (a krumplit én sem ettem meg, húsleves, ilyeneket utáltam!), de a kekszet, beleáztatva a teába, megettem, kiskanállal nyomtam le a bögrében, hogy ázzanak el, játszva megettem egy egész zacskóval :DD

2012. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Á, az első vagy még nem szülő, vagy kezdő pár hónapos babával, vagy az a tipikus hisztérikus anyuka, akinek köhint kettőt a gyereke és erre felháborodottan követeli az orvostól, hogy írjon fel antibiotikumot, teletömi a gyereket ötféle vitaminnal és legszívesebben szirénázó mentőautóval vitetné az intenzívre.


Aki látott már gyereket közelről, az tudja, hogy mikor komoly egy betegség, a gyerekek főnixmadárként is képesek a hamvaikból feltámadni. Volt, hogy éjjel nem aludt az egyik gyerkőc, nyűglődött, hőemelkedése volt. Még hajnalban leszerveztem anyukámmal, hogy nem megy oviba, vigyék el amíg én a másikat elindítom és be kell mennem dolgozni. Délben hívott anyukám, hogy konkrétan mi is volt a baja a gyereknek, mert se hőemelkedése nincs és épp visongva ugrál az ágyon.

2012. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rizs, ropi, háztartási keksz. Ezeket adhatod még. Sok víz és tea.

Mi napokig diétáztunk és mikor már semmit nem tudtam kitalálni, akkor gombócot és nudlit csináltam. Végülis az csak krumpli és liszt. Vagy így sem eszi a krumplit?

2012. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!