Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beszoktatás. Mit tegyek?

Óvodai beszoktatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányom eddig másfél órát volt egy hétig az oviban.Három napja délig marad.A sírás két napja kezdődött.Ma reggel az óvónő úgy tépte le rólam reggel.Eszméletlen hisztit levágott.Ma egész délután sírt, és mondogatta, hogy soha nem megy oviba.Na, most meg felébredt sírva.Könyögött, hogy itthon maradhasson.

Mit tegyek?A kistesóval vagyok itthon.Ovi előtt rengeteget beszélgettem vele, hogy könnyen be tudjon illeszkedni.Ezek szerint hiába.



2012. okt. 3. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez ezzel jár! Van aki könnyen be szokik, van akinek kell 2 hónap!

Nehéz, de ott kell hagynod, majd ezt is megszokja, hogy ez a rendszer, Anya dolgozik, neki meg oviba kell járnia!

Járjatok össze valamelyik ovis kisgyerekkel, hogy legyen ott valaki ismerős, akivel játszhat!

2012. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kiskora óta összejárunk az egyik csoport társával.
2012. okt. 3. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok a fiammal.Nála már 3 hete tart.Ha apa viszi,még csak-csak,de ha én,úgy tépik le rólam.Remélem hamarosan megszokja ő is.
2012. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Ha csak 3 éves, lehet, hogy otthon tartanám, ha úgyis a kicsivel még otthon lennék.
2012. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most "tépitek le a sebtapaszt". Meg fgja szokni, túllesztek rajta. Semmiképp nem venném ki emiatt az oviból, hiszen ezek kezdeti nehézségek, ettől két hónap múlva még lehet (és biztosan lesz is) a kislányból egy boldog óvodás.

A reakciója teljesen normális. Tiltakozik az elválás ellen, mert fontos vagy neki, a része vagy. Nekem az lenne a furcsa, ha mondjuk örülne neki, hogy megszabadul tőled!! :) Beszélgess egy kicsit az óvónőkkel, meg fogod látni, hogy ez nagyon gyakran így megy.

Ja és a beszélgetések nem voltak hiába, sőt nagyon is jól tetted, hogy beszélgettetek erről, csak nem lehet elvárni egy háromévestől, hogy elmondásból elképzeljen egy olyan helyzetet, amit korábban sohasem élt át.

2012. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rossz volt az éjszaka:( Reggel megint beszélgetéssel kezdtük a napot.

Az óvónéni azt mondta, hogy van egy kisgyerek, aki egész nap ordít (nem sír!), és ráragad ez a többi gyerekre is.

Pityeregve, de azért besétált a csoportba.

Muszáj elvinnem, mert van egy 87 éves dédi, és egy 60 éves beteg mama, akiket nekem kell ellátnom a 7 hónaposom mellett.

Az óvónők azt mondták, hogy értelmileg nagyon fejlett.Minden feladatot egyedül old meg, és öltözni-, vetkőzni sem kell segíteni neki.Nem tudok vele annyit foglalkozni, mint eddig.

2012. okt. 4. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen hasonló cipőben járunk :-( csak nekem a ő a kisebb és fiú,a nagylány már sulis vele nincs gond. Szept.elején úgy kezdtük az ovit hogy első naptól nem kellett ottmaradnom vele 2 nap múlva pedig már ott is aludt. Annyira örültem de féltem hogy ez meddig lesz így. Na most pontosan egy hónap járás után,3 napja még álmában is felsír és könyörög hogy ne vigyem az oviba,nem hiszti,nem üvöltés,kétségbeesett sírás megy. Az én kiegyensúlyozott jól nevelt kisfiam teljesen megváltozott :-( Az óvonők azt mondják, hogy nagyon jó kisgyerek,de valami még sem stimmel. Beszéltem a védőnővel, hogy mit tanácsol,mert úgy érzem lelkileg tönkremegy a gyerekem. Azt mondta, szerinte esetleg pár nap szünet után próbáljuk újra a beszoktatást,mivel először nem kellett vele ottmaradnom,ezt most pótoljuk be. Menjek be pár napot,maradjak ott vele és ebéd után vigyem haza. Azt mondta mivel lelkileg nagyon kivan óvatosan kell kezelni,mert lehet több lelki bajt okoznunk ha most erőszakkal hagyom ott,viszont semmiképpen ne hagyjuk abba az ovit. Engem nagyon megvisel,mert az én gyerekem is ,mint ahogy Te is írtad a Tiédről,teljesen önálló,értelmes okos gyerek.Most meg hülyézik otthon minket amit soha nem csinált,veszekszik a nővérével stb... Nem tudom mi történt,lehet valami sérelem érte őket :-(
2012. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szegényke.Csak javul Nálatok is a helyzet.

A lányom ma már sírás nélkül ment el.Sőt!Ő vigasztalt másokat.

Utánaolvastam, mit kell ilyenkor tenni.Egész délután csak vele foglalkoztam (játszótér, közös játék, ujjfestés, este egy órás meseolvasás, diavetítőzés stb.).Megbeszéltem vele, mire megjön az oviból, újra kitalálok jó dolgokat.Ma pl. őszi fát fogunk papírhengerből, majd gusztikat megyünk gyűjteni.

Nálunk ez úgy néz ki, bevált.Már kezdtem megrémülni.

2012. okt. 5. 14:39
 9/9 A kérdező kommentje:
De jó!Köszi!
2012. okt. 30. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!