Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom állandóan fájlalja...

Kislányom állandóan fájlalja mindenét. Más gyerek is ilyen nyavalygós?

Figyelt kérdés
23 hónapos és egészséges, de félóránként , néha gykrabban jön panaszkodni, hogy ez fáj, az fáj.
2012. okt. 2. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém igen. Decemberben lesz 6 éves, szóval nem pici már. Mindene fáj folyton, leginkább akkor, ha unatkozik, vagy valamit nem szeretne. Már odáig fajult a dolog, hogy múltkor nyomdázott, és piros maradt az ujja. Majdnem sírva jött oda, hogy az mennyire fáj neki és milyen piros. Azt se tudtam sírjak, vagy nevessek... :(
2012. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk is kicsit ilyen. Szerintem ez figyelemfelhívás, még akkor is ha úgy gondolod sok figyelmet adtok meg neki. Legalábbis mi mindketten a két gyereknek élünk, mégis fáj neki ez az. Egyszer is alig tudta eldönteni melyik lába is fáj. Ezzel a nagyobb gond nálunk az, hogy van, hogy valóban fáj a kis lába, amolyan növő fájdalom, és bár legtöbbször látszik az igazság, néha nem tudom most kamuzik e vagy se.

Mondtam neki gyógyszerből sem lehet sokat adni, mert jobban fájhat, vigyázzon, hogy igazat mond. De ő is már éppen 6 éves. Kiskorban nehezebb megértetni velük.

Próbáld figyelni épp mikor adja elő magát, ha épp egyedül volt egy darabig, vagy épp mást akarsz csinálni, mint vele lenni, ha ekkor jön rá, akkor figyelem felkeltés, nyafka.

2012. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már erre, hogy több babusgatásra vágyik, pedig sokat ölelgetem, foglalkozom vele. Kistesója született tavasszal, lehet, hogy így akarja minden figyelmünket magára irányítani. Néha viszont biztos, hogy fáj a lába pl., mert szinte sírva mondja, mennyire fáj neki, fogdossa, még lefekvéskor is. De azt is furcsállom, mitől fájhat neki. Növőgörcs még ilyenkor nem hiszem, hogy lehet, és a lúdtalp is 4 éves kor után jellemző.

Máskor viszont már az is megesett, hogy a haját fájlalta... :-)

Csak tényleg az a zavaró, hogy időnként nem lehetek biztos benne, hogy ez csak nyafogás vagy igazi fájdalom. Nem akarom, hogy nyafkává válna végleg, de ha igazi fájdalma van, azt nyilván nem lehet lerázni...

2012. okt. 4. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!