Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hetente többször...

Anyukák hetente többször takarítjátok a lakást?

Figyelt kérdés
Ezt csak azért kérdezem, mert én kissé álmélkodva olvasom néha, hogy 1,2 akárhány gyerkőc mellett mindennap vagy minden másnap porszívózik az anyuka. Őszintén, nekem 4,5 éves a gyerekem, dolgozom, plusz másodállásban is dolgozom és sem időm sem energiám nincs naponta, kétnaponta porszívózni, miután hazaestem a gyerekkel az ovi utáni játszóterezésről. Csak én vagyok ilyen csodabogár vagy más is van olyan, mint én, aki csak hétvégente takarít, portöröl, porszívózik, felmos? Aki minden nap vagy minden másnap csinálja, mennyire van ideje mindenre? Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 4. 13:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja azt még nem írtam, hogy pedig nincs túl nagy lakásunk, 53 nm-es, de megőrülnék így is a mindennapos porszívózástól.
2012. okt. 4. 13:55
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van melót most keresek .


kúszómászó járkáló mindent felvevő megkóstoló gyerkőc és négyéves mindent a kezéből kiejtő nagy.


felseprés minden nap van az egész lakásban .felmosás kétnaponta. hétvégén egyik nap tematikusan végigjárok és amit kell full kitakarítok . ha a konyha a soros előre főzök v. rendelünk . a férjemé a fürdőszoba suvickolása .

folyton takarítok alap tisztaság van de többre nem vágyom . nem nevelek tisztaságmániás és érzelmi beteg gyereket azzal hogy leüvöltöm a fejét inkább a nagy már feltörli ha kiöntött valamit . ennyi . megtanultam nem besokkolni ezeken a baleseteken .

2012. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, még nem dolgozom, de nekem nem ez az első. Ennek ellenére nincs kosz, rendetlenség nálunk. Péntek du. takarítok, akkor portörlés, porszívózás, felmosás, tükör tisztítás stb. ha apa hazaér "vegyszeres" takarítás a fürdőben, wc-ben, konyhában.

A konyhát minden reggeli után nagyjából rendbe teszem, porszívózás, felmosás igény szerint (van, hogy egy nap 2x, mert a kekszmorzsa beborítja a szőnyeget, van hogy 1-2x egy héten)

Engem az is érdekelne ennyi meló+gyerek mellett hogy van ideje minden nap főzni valakinek? :)

2012. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden másnap porszívózok. Muszáj, mert a lányom még egy kekszet is képes 10millió darabban elszórni. :D

Felmosni ált. 2x egy héten szoktam, a portörlést utálom, jó, ha heti 1x rászánom magam. :)

2012. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, szóval nálunk sincs kupi, mert este mindent a helyére pakolunk, meg természetesen mosogatás az van mindennap (reggel, este is), illetve ha lehullik a kiflimorzsa, kekszmorzsa, azt én is felszedem, de ettől többre nekem nem telik egy nap. Örülök, ha hazaesem. Meg aztán otthon is kell még játszani a gyerkőccel, mostanában rákattant a társasjátékozásra a lányom, úgyhogy ez az esti progi.
2012. okt. 4. 14:03
 6/23 anonim ***** válasza:
porszivozas heti egyszer -ketszer,felmosas minden este(iszonyú kosz van,ha ezt nem csinálom,kisgyerek,kutya kombo van nálunk:-D)furdo,portorles,ha látom,h szükség van rá. azért más az,ha otthon van az ember,járkál naponta sokszor ki-be,meg ha este meló után hazaer vacsorazik,alszik..
2012. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom, 2 éves a kutyánk.


Naponta felmosok vagy 2× és heti 3× porszívózom.

A porszívózásban segít a lányom. Hol fogja a csövet, hol pedig tolja a porszívót.

A felmosást akkor végzem, amikor alszik (13-15-ig).

Port törölni havonta 3-4× szoktam, tehát kb. heti 1×.

Napi szinten rendben tartom a lakást, mindig elpakoltatom a lányommal a játékokat és segítek is ebben neki.


Főzni olyanokat szoktam, ami magától elrotyog, tehát nem kell órákat mellette állnom.

Leginkább este 8 után rakom fel őket. Napközben előkészítem a főzéshez a cumókat.


Egyébként én annak a híve vagyok, hogyha szépen lassan mindennap megcsinálok valamit, vagy figyelek a környezetemre, akkor rendben tudom tartani.

Mivel nincs szétpakolva és romokba döntve a lakás alapból ,így nem is kell újra vakolnom a falat .. :))


Szóval érted .. rend a lelke mindennek, így a vállamról is egy terhet levesz.

2012. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tudom mennyi idős a gyerkőcöd kedves 3. Az én lányom már elég nagy ahhoz, 4,5 éves, hogy már ne legyen millió darab kekszmorzsa alatta, persze még így is van, de azt én felszedem egy kissöprűvel. Ne értsd félre, nem kötözködni akarok, de nem lenne energiám még nekiállni porszívózni is. :)
2012. okt. 4. 14:06
 9/23 anonim ***** válasza:
Kertes házban lakunk és van egy spánielünk is, ezért minden nap megcsinálom, egy félóra alatt kész van a porszÍvózás és felmosás. A játék pakolása több idő.
2012. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 van, a két nagyobb szerencsére már többé kevésbé odafigyel (már tudják hogy nem dobáljuk a kaját, hogy tányér felett eszünk, odahajolunk stb.) cipővel nem trappolunk be, és összeszedjük a játékot. De a legkisebbem 1 éves még most dobálózik szívesen igazán kajával stb. Úgyhogy óhatatlan hogy mindennap fel kell söpörjek, vagy porszívózzak! Ráadásul a földön csúszik kúszik mászik így muszáj. Én megmondom őszintén már nagyon unom mivel évek óta mindig van egy picim tehát évek óta ezt csinálom, alig várom hogy a kicsi is nagyobb legyen:)

Később biztos (pláne munka mellett) nem fogok naponta vagy 2 naponta porszívózni vagy nagytakarítani. Örülök ha a hétvége egy napjára korlátozom majd ezt.

2012. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!