Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelés? Segítség,...

Hiszti kezelés? Segítség, mert megörülök!

Figyelt kérdés

21 hónapos a kicsi lányom.MINDENÉRT hisztizik.Egyszerűen nem tudom, hogy kezelni.Már mindennel próbálkoztunk, a levegőnek nézéstől a hideg vizes sokkig..de semmi.Páromat és engem is kicsinál.Ugyan úgy sem lehet kezelni a hisztiket, mert tényleg mindenért megy.Egész nap pakol, mit csinálhatok..hagyom hisz még gyerek, de amikor nagy pakolásában a székről nem ér el valamit ordít mint állat. (persze veszélyes dolgok már el vannak pakolva, kb minden a szekrények tetején van..tulajdonképpen úgy nézünk ki mint egy raktár)

Na mondjuk ezt a hisztit lehetne kezelni átnézéssel, de pl ha nem akar fogat mosni és azért csinálja, vagy amikor főzésnél fel áll mellém és MINDIG a legveszélyesebb dolgokat akarja (kés, villa, felaprított hagyma..stb.), nyúlna a forró lábashoz.Én rászólok, hogy nem szabad, erre jön a bömbölés, és dühből folytatja..Most ilyenkor meg zárjam a szobába???HAHAHA...ez nem megy, mert kitudja nyitni az ajtót..már próbáltam.Hónapok óta gyakoroljuk az úttesten átkelést..annyi a lényeg, hogy a kezemet fogva jöhet csak át..múltkor 20 percig üvöltött, már többen megnéztek, mire sikerült átkelnünk..persze csak félig, mert az úttest felénél elhagyta magát, és húzni kellett!! :( (nem forgalmas, kis úttestek vannak erre)

Sokat várok el?Beszélni sem beszél még, illetve hadovál a nyelvén de azt senki nem érti.De ez nem is lényeg, mert egyébként mindent megért.

Próbálom, hogy a gyerek ne egész nap azt hallja, hogy NEM SZABAD..de hát basszus...tényleg olyan, mint ha célirányosan arra menne...Ha nem figyelek 3 percre a kuka ki van pakolva, a wc kefével sikálja a csempét...stb. Múltkor talált egy tollat, és mire észrevettem, még a talpa is tele volt firkálva.Azóta nincs toll, és ha véletlenül a kezébe kerül és elkérem üvölt és fut előlem!!!

Hibás vagyok tudom!!!De szerintem ez se normális amit a lányom csinál!!!

Már nem egyszer mondták idegenek, hogy "ennek a gyereknek még a szeme se áll jól"..és tényleg!

Segítsetek...vagy adjatok tippet!Egyébként Novemberben szülök...így rettegésem csak fokozódik..akkor már a lányomra se lesz annyi időm, itt lesz a kicsi..ááá..de ez más téma!!

Köszönöm..

Bocsi ha hosszú lett!



2012. okt. 4. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

érzi ő hogy hamarosan vége az egyeduralomnak

kitartást kívánok neked, és sok türelmet

2012. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolod?Mindig beszélünk az öcsiről, simizi a hasamat, puszilja..de végül is olyan közömbös ez iránt.Valamilyen szinten remélem hogy ez a baja..de másrészről meg lehet ha megszületik a pici csak rosszabbodni fog!! :(
2012. okt. 4. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tapsztalatból írom.

1. Próbálj lazább lenni, vannak dolgok,amiket meg lehet engedni, megfelelő odafigyeléssel. Mindent nem lehet neki megtiltani, meg felpakolni a szekrényekre....:S pl. az én 11 hónaposom, felmászik a pelenkázó aljára és onnan átmászik mindenhova. Én engedem. Ott vagyok, nézem, hadd menjen.

2. Hagyd h legyen választása. Ha fel akar mászni pl. egy veszélyes helyre, mond neki, h azt nem szabad, DE a játszin megengeded, h a nagycsúszdán lecsússzon, vagy pl. otthon felmászhat a kis-székre, és onnan valahova. (Ha ott vagy, mi történhet vele?)

Túl akarod fegyelmezni, és ez nem tetszik neki, ha meg megszületik a kistesó, el fog szabadulni a helyzet... Szóval valahogy okosan, Te írányítsd, de ő ne vegye úgy. És még egy: Sose lássa( legalábbis próbáld egyre kevesebbszer) h megy föl benned a pumpa, mert még jobban fogja csinálni. Türelem, muszáj....!

2012. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nos,a határozottság,következetesség a legfontosabb.És a TÜRELEM!Több tanácsot adok,hátha valamelyik beválik.

1)A dolgoknak ne a "nem szabad" részét közelítsd meg.Csak egy példa:veszélyes dolgot csinál ill.olyat,amit nem szeretnél.Nem azt mondod,hogy nem szabad,hanem azt,hogy "jobb,ha nem csinálod,leeshetsz."A nem szabadot mindenképpen kerüld.

2)Elmehetnétek papírboltba,ahol vesztek vastagpapírokat,filceket,és otthon a lányoddal együtt/lehetőleg,amikor jó passzban van/felírjátok-rajzoljátok tízes skálán,hogy miért-milyen büntetés jár.Legyenek szigorú büntetések.Lényeg,hogy ez a munka öröm legyen,sütizzetek közben,vagy bármi hasonló.

3)Próbálj nagyon rákoncentrálni,szeretgetni,csináljatok közösen olyan dolgokat,amit a kislányod szeret.Menjetek el játszóházba.Érezze,hogy figyelsz rá,lepd meg valami széppel.

4)Mutasd meg neki,hogy a hisztivel nem ér el semmit.Nem akar átmenni az úttesten:felkapod,és "hagyod",hogy sírjon.Pontosabban ne foglalkoztasson a sírása.Úgyis abbahagyja idővel,akkor beszéljétek szépen meg.

Ha ezek nem válnak be,tényleg vess be "drasztikus" módszert.Úgy gondolom,hogy szeretethiánya van a lányodnak.Hogy értsd is amit mondok:természetesen te szereted,imádod,de ő lehet úgy érzi,hogy gyakran háttérbe szorul.

Sok sikert!

üdv.2,5 éves kislány anyukája,36 hkm.

2012. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy átlagos 21 hónapos. Az enyém a wc kefével a macit fésülte meg.


Nem hiszem, hogy a kistesó miatt lenne, egyke gyerekek is produkálják ezt ennyi idősen.

A következetesség a lényeg és hogy ne borulj ki, aztán egyszer be fog érni a gyümölcse, persze addig még sok hajad kihullik....

2012. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Végigolvastam, de nem tudok mit írni, de nem volt szívem itthagyni téged:((( KITARTÁS!!!! De nem tudok megoldast...
2012. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Többen írták, de a lényeg tényleg a nyugi!!!!! Mármint te légy nyugodt, mert ha látja hogy ideges vagy attól amit csinál, még jobban fogja csinálni.

Veszélyes dolog: Pl a forró edényhez akar nyúlni, én ilyenkor felemelem oda: Nézd, ez nagyon forró. Ha megfogod, megégeti a kezedet. Nézd hogy forr a víz! -én megfogom a kezét, persze mondom neki közben, hogy mit csinálok, és odatesszük a kezünket a forró víz fölé biztonságos távolságban, de úgy, hogy még érezze, ez meleg. A nem szabad-ot tényleg jobb ha mellőzöd, mond inkább hogy ennél jobb ötletem van: stb...., ami nem annyira veszélyes, mert ezzel megütheted magad, vagy ami épp ide illik.

És mindezt nyugodtan. Tudom nem könnyű, de beválik legtöbbször.

4 éves kislány és 2 éves ikerfiúk anyukája

2012. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!

Tényleg a nyugodtság az első amit el kell érnem...csak ez lehet hülyén hangzik, de annyira nehéz.Van még ezer baj is, de ez nem a "gyereöntsdkialelked" rovat..Én foglalkozok itthon mindennel, sőt hétvégén még dolgozni is járok..kifáradtam.Majd szedek sok Magnéziumot! :) Hát ha segít...

De csak hogy kicsit mentsem magam..azért próbálok megoldást találni, hisz kiírtam a kérdést is! :) Mindig tudom mit kéne csinálni, aztán még is mást teszek..

Köszönöm mindenkinek!!

2012. okt. 5. 03:25
 9/15 anonim ***** válasza:

7es vagyok. Igen, nagyon nehéz sokszor, és hidd el, nem mindig sikerül (szerintem írhatom hogy)nekünk sem, senkinek, mert mindenki fárad azért. Nálam most sorban betegek a gyerekek, alig aludtam az elmúlt pár napban, tegnap már bőgtem egyet a lányom ágyánál mikor elaludt....én is dolgozom ha akad megrendelés, és miért ne 2-3 napon belül lenne 3? :-) De legalább van.

Kitartás! Szép napot!:-)

2012. okt. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na meg volt a kezdő lépés..lányom előbb kelt ma reggel mint én.Szabad ki bejárása van a kiságyából.A megszokottól eltérően, most nem bújt be mellém egy kicsit reggeli kómázásra (így kelek), hanem elindult.Én hülye (!!!) a popsikrémet elől hagytam még este, illetve olyan helyen ahol eléri, így mire reggel kikecmeregtem a wc-re, hívtam és amikor megjelent egy merő krém volt a keze, és maszkot csinált magának!!!!(mondjuk nem értem, hogy annyi pénzért amit elkérnek a Sudokrémért, miért nem lehet a tégelyre egy menetet csinálni???Na mindegy..)

Hát több érzelem dúlt bennem egyszerre, de végül megfogtam egy rongyot és higgadtan letöröltem.Mert akartam ordítani, elmenni és röhögni is!! :D

Jól indult a reggel az a lényeg!!! :D Végül is igazi nő már most!!!Kence ficézik...

2012. okt. 5. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!