Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hós kislányom folyton a...

19 hós kislányom folyton a bilin ülne mert rászokott, hogy olvasok neki olyankor. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 hónaposan kezdett bilizni, és hogy lefoglaljam, mondókáztunk, könyveket nézegettünk. Egyre ügyesebb, szinte minden kaki bilibe megy már. Viszont "órákig" ülne rajta. Van úgy, hogy csak akkor van kaki benne, ha ott ülök és énekelek. Van hogy hamar belekakil, de nem akar felállni róla, hogy tovább mondókázzak. Van, hogy inkább azt mondja kakilnia kell, aztán nincs semmi, mert a mesélés a lényeg. Azért veszi ez el a kedvem, és nem haladunk semerre, mert ha a pisiléshez is levetkőztetném, ami ugye gyakoribb, akkor tényleg egész nap a bilin ülne én meg előtte. Persze egyébként is mondókázunk, mesélek, énekelek, nem csak a bilin. Mondom h álljon már fel, de hisztizik h nem akar. Meg zavaró, hogy mikor végezném a dolgom, 15-20 percre mindig abba kell hagyni, mert neki nem megy pár perc alatt meg egyedül. Vagy a füllentése miatt ülünk ott és még csak pisi sincs.
2012. okt. 5. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sikerült a kaki vagy a pisi (vagy látod, hogy nem lesz semmi csak kamu volt) akkor először is nagyon dícsérd meg és mondd, hogy na ezzel készen vagyunk, már mehetünk is. Te menj át a másik szobába/konyhába és hívd őt is, hogy most Te ott fogsz mondókázni, mesélni. Ha nem akar felállni és utánad menni, kezd el nagyon halkan mondani a verset ott a másik helyiségben, hogy hallja, hogy elkezdted, de ne tudja élvezni. Fel fog állni és kéri majd, hogy töröld meg amit kell és vidd magaddal őt is. :) Nálunk legalábbis bevált. :)
2012. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam is szeret "trónolni".Mindig mondom neki, hogy állj fel, nézzük meg mi van a biliben(mikor már érzem, hogy kész van), és fel is állítom.Persze eleinte kiakadás volt, de nagyon megdicsértem, hogy milyen sokat kakilt, most már ő is mondja, hogy "sokat kakiltam":)

Ez bejött...meg igyekeztem szépen elhagyni a könyvnézegetést, mert én is ezt csináltam, mindig egyre csökkentettem, most már nem zavarja, ha nem is nézünk könyvet bilizés közben.

2012. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!