Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 3,5 éves gyermek...

Mit csináljak 3,5 éves gyermekemmel, nem akar köszönni senkinek!? Hiába szólok rá, inkább azért se köszön!

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
semmit. biztos szégyenlős. majd később fog, emiatt ne aggódj sztem
2012. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
:-) Kisfiam is 3,5 éves. A családon, és az ovin( az összes óvónénik (10 db, és dadusnénik 5), csoporttársak) kívül nagyon ritkán köszön. Hiába mondom én is neki. ha van kedve köszön ha nem akkor nem. Nem tudok vele mit csinálni.
2012. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vannak ilyesfajta mesék, pl. a nem köszönésre valami olyasmi volt, hogy egy kisfiú amikor ment valahová, mindig találkozott egy kiskutyával. Néha ment hozzá játszani, néha meg csak elment mellette, oda sem köszönt, ilyenkor a kutyus nagyon szomorú lett és nem értette, miért nem köszön a kis barátja... Valami nevelő célzatú mesék voltak, megpróbálom megkeresni a neten..
2012. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ne szólj rá :)

eleve kínos neki megszólalnia idegenek közt, erre még "kínos helyzetbe is hozod" (mármint az ő szemével) azzal, hogy rászólsz.

ha látod, hogy ismerősnek rosszul esik, hogy nem köszön akkor mond neki, hogy köszönt a gyerek csak halkan, ezzel egy kicsit támogatod őt és segíted, hogy kinyíljon idegenek között :)

2012. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Talán ebben volt, nem emlékszem:

[link]

2012. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kicsit makacs korszakába léphetett. Vagy szégyenlős, bizonyos dolgokban még előtted is.

Én ilyen (utóbbi) voltam. KÉrtek valamit, minél többször annál jobban éreztem, a visszahúzást, akkor is, ha tudtam, hogy szomorkásak lesznek. Nem direkt bosszantásként csináltam, hanem szégyenlős voltam.

De mikorra már valóban számított, addigra leküzdöttem. ANyukámék játékot csináltak, ha megszorítja a kezem kétszer akkor köszönjünk együtt és felvilágosított hogy csókolomot kell köszönni. Nem mindig tudják még a kicsik kinek hogyan, az is leblokkolhatja. Az enyémek kicsik, néha elméláznak elmarad, de köszönnek, 6 és 8 évesek. Viszont, volt hogy Viszontlátásra-t mondtak ,mert azt hallják tőlünk. Beszélj vele róla mikor épp nem kell köszönni. Olvassatok és a könyvben mutogasd a szereplőket, hogy megtudd tudja e kinek hogyan köszönjön szia csókolom. És ne legyél ideges vele ha elmarad ne mindig orrolj rá, még kicsi. Megfogja tanulni.

2012. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
El fog múlni és bepótolja. :) A házunkban lakik egy kisfiú, aki egy évig nem volt hajlandó köszönni, kb. 2,5-3 és 3,5-4 között. A szülei ahogy rászóltak, csakazértsem. Most, egy évvel később kb. pótol ezerrel, olyan hangosakat köszön. :)
2012. okt. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele. Nagy gyerekeim 10, 8 évesek. Ők se akartak köszönni. Az apjuk csesztette is őket egy darabig emiatt, de azért se! Végül már nem is piszkáltuk őket. Aztán egyik napról a másikra, úgy 2-3-4 éve azt vettük észre, hogy mindenkinek, akinek kell, hangosan előre köszönnek. Most a kisöccsük 3 éves, kiskorától kezdve hangosan köszön, mert a nagyoktól eltanulta:) Úgyhogy szerintem ne szólj rá, majd megtanulja, hiszen ott vagy jó példának előtte, nem? Lásd a mi esetünket:)
2012. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én megbeszéltem a 3 évesemmel, hogy ha köszön, akkor kap otthon matricát. Ő mindig számolja, hogy hány embernek köszönt, és otthon mondja, hogy "Anya, kapok öt matricát?" Így a számolást is gyakorolja.
2012. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj ezen, emlékszem, én is gyűlöltem köszönni, a szüleim lába mögé bújtam gyerekként, ha idegenekkel találkoztunk (pedig már nagyobb voltam, mint a te gyereked), és felnőve mégis köszöntem/köszönök mindenkinek.

A jó példa a fontos, hogy te mindig köszönsz másoknak, és szerintem ha nem kényszerítve, de emlékezteted rá, pl. viccesen azt mondod, hogy „köszönök helyetted is”, és köszönsz, akkor nem teszel kárt a lelkében.

(A matricázással én nem értek egyet, de ez csak egy vélemény.)

2012. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!