Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis öltözködés, kislányok,...

Ovis öltözködés, kislányok, az óvónénik feladnak levesznek nacit vajon, alá harisnya vagy leggingset adok?

Figyelt kérdés
Bővebben: kislányom van. 3 éves lesz pár hét múlva, kezdjük az ovit. Ha hideg van kint a naci alá harisnyát, leggingset adok, amiben bent értelemszerűen melege lesz, leveszik-feladják rá a nadrágot vagy ez így kiszúrás az óvónénikkel hiszen 25-en vannak egy csoportban? Levenni le tudja egyedül a nacit de felhúzása csak térdig megy neki.
2012. okt. 9. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem nem az óvónő feladata levenni róla a harisnyát, hiszen reggel mikor megérkeztek, gondolom az oviban bent nincs hideg, tehát nem úgy megy be a gyerek a csoportszobába, hogy majd ha melege lesz, vegyétek le róla naci alól a harisnyát.

Hiszen télen sem overallban viszed be a csoportszobába.

Viszont az elvárható, hogy mikor kimennek játszani, akkor ne fázzon gyerek.

Nálunk ezt úgy oldották meg (fiús-lányos anyukák egyaránt érintettek a kérdésben), hogy nadrág reggel le a kabáttal együtt, harisnya marad, és jöhet a kis-szoknya a lányoknál, rövidnadrág a fiúknál. Mikor mennek ki játszani, szoknya/kisnadrág le, nadrág fel. Ez főleg télen jó megoldás, mikor overallt is vesz fel a gyerek.

Igaz, nekem csak lányaim vannak az oviban (5 és 3 évesek), de a nacit profin leveszik már egyedül és a szoknya is villámgyorsan rajtuk van :-D Igazi csajosak lesznek benne :-D

2012. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy szál nadrág nem elég két fokban, így egyértelműen mindenki leggingst vagy harisnyát ad a kislányokra (kisfiúknál nem tudom). Ha ez egyben a benti szerkója is (felső nadrágréteg nélkül, esetleg szoknyával helyette), akkor ennél gazdaságosabban nem lehet megoldani az öltöztetést. Télen azért mégse lehet ugyanabban a gyerek bent, mint kint. Ha kell segítség felvenni a kinti nacit, természetesen segítenek neki. Ez az alapvető feladataik része.


Ennél macerásabb megoldás, ha van egy benti nadrág, amit le kell venni, felhúzni helyette a harisnyát és arra a kinti nadrágot.

2012. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem én is így gondoltam hogy csak lehúzni kell a felső réteget értelemszerűen én ezt reggel mikor viszem megcsinálom, illetve szoknyát fel tud venni egyedül.

De épp ezért kérdezem mert overált nem akarok venni idén télre mert egyrészt drága másrészt kaptunk kabátot 2-t is tehát azokat tudom cserélgetni nem vennék több ezerért overált.

Azért kérdeztem hogy ugye nacit ráadni meg még plusz kabátot az kicsit nehezebb mint csak ráhúzni egy overált főleg hogy annak is bele tud már bújni a tetejébe egyedül.

Arra semmiképp nem gondoltam hogy a naci ALÓL vegyük le a harisnyát és az óvónők meg azt vissza rá mert az még nehezebb szerintem is.

Köszi a válaszokat!!

2012. okt. 9. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lányok úgy csinálták hogy beérkeztek nadrág le harisnyára szoknya... úgy voltak a csoportban, majd ha hazafelé mentek szoknya le nadrág fel...

De ha kimentek az udvarra akkor óvónéni át/felöltöztette őket!

2012. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sokkal nehezebb egy egyberészes overált felvenni mint egy sínadrágot meg a kabátot
2012. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:03 A kisfiamra kék leggingset adok, azt adom a nadrág alá, bent pedig csak egy rövid nadrágot húznak rá.
2012. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!