Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek fejlettés felmérést...

Gyermek fejlettés felmérést hol végeznek? 3,5 éves gyermekem problémás az Óvodában.

Figyelt kérdés

3,5 éve a gyermekem. 3 évesen kezdett el beszélni, most már mondja mit szeretne, mit nem szeretne, hová akar menni, tárgyakat megnevezi, egész jól beszél, csak sok betűt másképp ejt a szavakban, nem beszél tisztán!

Augusztusban lett szobatiszta.

Szépen eljátszik, feltalálja magát, szerepjátékokat játszik. Barátságos, közvetlen.

Igazából az Oviban vannak gondok, hogy nem

Túl önálló, cipőjèt leveszi, fel nem, levetkezik, fel nem

Öltözik.

Csúnyán eszik, le eszi magát, ha nem sikerül valamit felkanalazni, akkor kézzel rakja a kanálra az ételt, vagy le nyalogatja a kanálról az ételt.

Ebédnél feláll az asztaltól.

Ha mondanak neki valamit nem mindig csinálja meg elsőre.


Szeretném ha valahol felmérnék a gyermekem fejlettségét.

A nevelési tanácsadóban csak hónapok múlva kapnánk időpontot!


Az Óvodában ma megkérdezték nem-e fogyatékos a gyermekem, mivel a fenti dolgokat nem csinálja, a vele egykorú gyermekek önállóan esznek szépen, egyedül mennek wc-re, öltöznek fel le, szebben beszélnek, és szót fogadnak.


A ti 3,5 éves gyermeketek hogy áll ezekkel a dolgokkal?



#óvoda #szint felmérés
2012. okt. 9. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján egy picit tényleg le van maradva, de azért fogyatékosnak mondani durva!


Az én ikreim is 3,5 évesen kezdték az ovit. Folyékonyan beszéltek, de közel sem tökéletesen. Nagyjából tudtak önállóan öltözni-vetkőzni (cipő, nadrág, felső fel-le)


2,5 évesen lettek szobatiszták, önállóan mennek wc-re és ki is törölték maguknak kiscsoportban is.

Ebédnél nem álltak fel.


A gyerekek többségére ez a jellemző ebben a korban.


Szerintem a kisfiad is hamar fejlődni fog a közösségben.

2012. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a NevTant nem akarjátok megvárni, akkor ajánlom a Gekko-t. Igaz, az fizetős, de nagyon jó.


Én sem mondanám a gyerkőcödet fogyatékosnak - óvónéni meg szégyellje magát, ha egyből ilyet mond egy gyerekre csak azért, mert nem csak "tárolni kell", hanem foglalkozni is vele - egyszerűen csak a fiad egy kicsivel tovább akar kisgyerek maradni. Kiscsoportban általában ebből még nem szoktak nagy ügyet csinálni.

Egyébként itt a Gekko honlapja.

[link]

Itt azt is kikeresheted, hogy hol van a közeletekben ilyen.

2012. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 3,5 éves, és szinte mintha róla írtál volna. Későn kezdett beszélni és bár már sokat magyaráz, mivel sok hangot másként, vagy egyáltalán nem ejt néha még nekem is tolmács kell hozzá :-) Az öltözködés, vetkőzés dettó mint nálatok. Az enyém is önállóan eszik, de csúnyán. Kicsit előbb lettünk szobatiszták, de talán ennyi a különbség a gyerkőceink között.

Mi már úgy kezdtük az ovit, hogy meg volt a szakvéleményünk. Ugyanis azért már rég feltűnt, hogy le vagyunk maradva a korabeli gyerekektől. Már régebb óta járunk csoportos mozgásterápiára (mi járni is később kezdtünk, mint az átlag). Amikor közeledett az ovi beiratkozás ideje (és még mindig nem beszélt 33 hónaposan) elvittem a Megyei Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz. Úgyhogy bár normál kiscsoportba járunk, heti egy alkalommal elviszi egy gyógypedagógus 2 órára és foglalkozik vele ott ovin belül. Mivel tisztában vannak az óvónők a képességeivel nem szólnak amiatt, hogy kicsit le van maradva. Egyébként már az egy hónap ovi alatt érezhetően fejlődött. Ami szerintem inkább a közösségnek köszönhető, mint a gyógypedagógusnak.

2012. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kértem időpontot egy felmérésre, majd vissza szólnak mikorra lesz.

Igazából énnlátom rajta a fejlődést, és a Nagyik is akik havonta látják, hogy egyre szebben beszél, egyre ügyesebb, egyre jobban kezelhető. Tavasszal hanelindúltunk sétálni mindig elszaladt, most pedig jön szépen kézen fogva. Egyre több mindent mondd, rácsodálkozom hogy már ezt is tudja! Mindenki azt mondja barátságos, kedves, mindenki szereti!

Igazából az ovónőkön azt látom, van egy problémás gyerek, aki kilóg a sorból, az már nekik gondd, és inkább megszabadúlnának tőle!

2012. okt. 9. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is éppen a Gekkót akartam javasolni. Mi is ott voltunk:)

Ne aggódj, szerintem sem lesz baj.

Azért a "fogyatékos" szó igen durva!

2012. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na holnap a nevelési tanácsadóba kaptam időpontot, valami lemondta, majd megírom mi volt!
2012. okt. 9. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon erősen fogalmaztak a "kedves" óvonők....Vannak lassabban fejlődő gyerekek, majd behozza a lemaradást(már ha annak nevezhető...).
2012. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értettem hogy én nem nevezném lemaradásnak, lehet csak aktívabb.Az én fiammal is nehéz, úgy ment három évesen oviba hogy nem evett egymaga(tudott, csak nem akart), nem ült meg egy helyben, elszaladt séta közben, de mióta ovis, ős is sokat változott.Utolsó voltam.
2012. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írd meg légyszi h mit csináltak a kisfiaddal és mit mondtak róla!

Szerintem is csak lassúbb!

2012. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd adnak időpontot logopédushoz, és a mozgását is felmérik.

Le van maradva, elmondásom alapján fejlődik, csak lassabban!

Felmérik, és lehet majd heti pár alkalommal el kell hordani fejlesztésre.

Végülis elmondták hogy mit kellene tudnia 3 évesen mikor oviba megy a gyerek, vagyis önállóan öltözni, wc-re menni elvégezni egyedül a dolgot, enni... De ha ezek nem

Mennek tökéletesen nem gondd, mert év végéig folyamatosan fejlődik a gyerek, tanúlja, év végére kell tudni ezeket egyedül elvégezni! A feyelmezését pedig az ovónőknek kell megoldaniuk! Nekem meg van a saját büntetési formám, sarokba állítás, ott pedig egy egységes rendszer van, amit ők alkalmaznak, ott azt nekik kell a gyerekkel megértetni, elfogadtatni.

Nem hülye a gyerekem :) csak lassabban fejlődik

2012. okt. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!