Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a cumizás...

Hogyan szoktassam le a cumizásról majd 3 éves gyermekem?

Figyelt kérdés
Kisfiam a hónapban tölti a 3-at, jövőhéten megy óvodába. Még mindig cumizik, sajnos naphosszat a szájában van, nem nagyon akar meglenni nélküle, de az óvodába már nem is vihetjük be! Hogyan szoktassam le róla ? Már próbálkoztunk, mindenfélével, de a gyengéd módszerek nem hatottak. Esetleg drasztikusan, egyszerűen csak vegyük el ? Olyankor iszonyú kétségbeesetten sír, zokog, szinte sokkot kap. Elaludni egyáltalán nem hajlandó nélküle. Én úgy voltam vele, hogy majd idővel csak leteszi de az ovi miatt most muszáj. Köszönöm
2012. szept. 2. 07:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk be lehet vinni a cumit az oviba elalváshoz.Beszélj vele hogy csak elalváshoz kapja meg a cumit,és vedd el tőle reggel,tedd fel egy helyre a polcra.Sírni fog érte az biztos,de nem tudsz mást.Vagy az oviba már nem viszitek,de lehet megviselné jobban mint az előző.A fiam is cumizik de csak alváshoz kell neki.Ő is majdnem rászokott,de mikor láttam hogy reggel nem akarja kitenni elvettem tőle.Most odáig jutottunk hogy ő teszi ki reggel a párnájára.Ha fáradt megkérdezi hogy szopizhatja e egy kicsit:)Próbálj beszélgetni vele.Mond hogy nem érted amit mond,vegye ki.
2012. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én húgomnak már csak egy cumija volt, de nem volt hajlandó letenni. Anya vágott rá egy lyukat, beletett egy hangyát, és azt mondta neki, az rágta ki. Nem tudom, hogy oldotta meg, hogy ne kelljen másikat venni, talán hétvégén csinálta, és "nincs nyitva bolt". Végül egyébként a kicsi (hangyátlanul) magától hozta át a szomszédba a cumit, és adta a kutyának. Nagyon vicces volt, ahogy a tacskó kutyus cumizva rohangált. (:
2012. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv kedves ismeretlen ismerős! :)

HOlnap megyünk mi is oviba, és szintén cumi függők vagyunk. Még csak beszokatás van, cumi marad itthon. Úgy beszéltük meg az ovónénikkel, hogy kezdetben csak fél napos lesz (egy hónap), hogy szokja az ovit, aztán egész napos, de a cumit nem lehet bevinni. Vagy addig szoktassuk le, vagy majd ott szokik le........kemény lesz!

Aludni csak azzal tud, és fogalmam sincs hogy fog az oviban majd elaludni, csak felüvölti a többit hogy nincs meg a cumikája....:(


Most azt beszélgetem vele sűrűn, hogy nem visszük be a cumit az oviba, mert a többi kisgyerek is olyan cumit szeretne, és el fogják venni tőle, és majd a másik kisgyerek akar majd az Ő cumikájával aludni. Itthonhagyjuk hogy ne vesszen el, és majd ha hazajövünk akkor iszik belőle.....


Kitartás!

2012. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!