Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1,5 és egy 2,5 éves...

Egy 1,5 és egy 2,5 éves gyerekeim vannak és este nem bírom őket időben elaltatni egyedül. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A kislányom a kisebbik őt eddig ringattam, de addig a nagyobbik a kisfiam mindig bejárkál beszélget zavarja a kicsit, akkor elkezdenek viháncolni, egyedül egyszerre nem tudom milyen módszerrel altassam el őket.10 óra van vagy több is mire elalszanak már kimerültségben, reggel persze nem bírnak felkelni elkésünk a bölcsiből mindig.ha apa itthon van akkor könnyebb, ha szolgálatban akkor nehéz.
2012. okt. 9. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magad mellé fektetnéd őket, jobbról-balról? Tv ki, lámpa le, halk éneklés? Ha elaludtak az ágyukba teszed őket.
2012. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem megpróbálnám kettébontani az altatási időt, és bevezetni, hogy a kicsi 7 órakor aludjon el este, a nagy pedig fél 8-8 között. Amíg a kicsit altatom, addig a nagynak adnék valamit, amivel lefogalalja magát, könyv vagy játék vagy mese dvd-ről (szóval amivel szívesen foglalkozik).


Ha ez nem válna be, akkor megpróbálnám egy időre tenni az altatást, és amíg a kicsit ringatom, addig a nagynak mesélek.

Nekem még csak 2 éves múlt a lányom és 5 hetes a fiam, de ez utóbbi verzió működik, ha egyszerre kell altatnom őket a nappali és az esti alvásnál. A kislányom már az ágyában fekszik, én pedig a szobában járkálok a kisfiammal a karomon, vagy ha engedi, és hajlandó ellenni rajtam, akkor oda tudok feküdni a lányom mellé és úgy beszélgetni, mesélni egy kicsit, míg elalszik.

2012. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kicsit berakod a rácsosba, elalszik egyedül, a nagynak olvasol egy mesét, ágyba parancsolod, hogy aludjon.


A szomszédunknak 5 gyereke van, (nem barnák) és nincs ez a cirkusz este.

Nekem is két gyerekem van, és nálunk sincs műsor, a kicsit, aki szintén 1,5 éves berakom a rácsosba, elalszik egyedül, a nagynak olvasok mesét, betakargatom, és kijövök. Igaz, ő már 3,5 éves.:)

2012. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már nincs rácsos ágy nagy ágyban alszanak már régen és külön szobájuk van egymástól is. eddig úgy működött hogy ringattam a kicsit addig a kisfiam nézte a mini dvd-t, de csak egy darabig utána bejárkál mert fél kint egyedül a nappaliba.ha egy időben altatom őket már próbáltam magam mellé teszem őket villany le és akkor ők elkezdenek bújócskázni, piszkálják egymást, viháncolnak aztán 10 11 kor elalszanak egymás mellett, de attól még későn.Úgyhogy már mindent próbáltam, tudom engedékeny vagyok velük,nemtudok zsarnokoskodni hogy már pedig az van amit mondok.
2012. okt. 9. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem fogadnak szót, akkor mehet tovább, ahogy eddig, max. egyre jobban fognak kihasználni.:)
2012. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ilyen idősek a gyerekek! És ugyanilyen fiú-lány felállásban! :)

Én is úgy csinálom, ahogy valaki írta, hogy nem egyszerre fekszenek le. Először megy a kicsi, és ha nincs itthon a férjem (bár ez csak hetente egyszer fordul elő), akkor addig a fiam a nappaliban van. Bár én csak leteszem a kicsit (is) és kész, de arra az időre, amíg elaltatod a kislányt, talán lekötné a fiadat valami mese a youtube-on, esetleg. Lehetne talán egy külön mese erre az alkalomra (nálunk a Teletubbies és a Mickey Mouse Clubhouse a mostani sztár). A fiamat 15-20 perccel később viszem aludni, mert akkor tudom, hogy 98%-ban alszik már a lányom, és nem ébred fel arra, hogy felmegyünk a fiammal. (Ők is külön szobában vannak, de a hálók az emeleten vannak, a nappali és konyha pedig lent. Így ha ébren vannak, érzékelik, hogy fent járkálás van.)


Ugyanezt meg lehetne próbálni fordítva is, ha a nagy alszik el hamarabb. Ha őt már nem kell ringatni, akkor a kicsi csak egészen rövid időt töltene nélküled a nappaliban. Nálunk ez most nem működne, mert éppen szeparációs szorongás van, a kicsi ordít, ha hátat fordítok neki, és akkor a nagy sem tud elaludni.

2012. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!