Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hós gyerekem 5 napja...

27 hós gyerekem 5 napja szinte SEMMIT nem eszik, csak iszik. Mit csináljak?!

Figyelt kérdés
Másfél hete betegek vagyunk, az utóbbi 5 napból hármat 38-39 fokos lázzal töltöttük, mire kiderült, hogy a gyermeknek középfül gyulladása van. A lázas időszak előtt még evett egy-két falatot minden étkezéskor, a láz óta azonban szinte semmit nem vesz magához a szörpin kívül, amit iszik (kb 1-1,5 liter naponta). Ma már ötödik napja, hogy ez így megy. Tegnap fél doboz Activia volt a napi kaja, tegnap előtt két szelet párizsi, azelőtt 3 kocka vajas kenyér. Ma reggel beletoltam fecskendővel fél doboz joghurtot, hogy az antibiotikum ne marja szét a gyomrát, de ez hosszú távon nem megoldás. A doki egyelőre nem reagált, pedig mondtam, hogy nem eszik a gyerek. Szerintetek mit tegyek?

2012. okt. 10. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor mi betegek vagyunk akkor mi sem kívánjuk az ételt...

Nekem a doktornénink azt mondta, hogy tegyek elé kekszet többfélét, pufit (az azért is jó, mert sós és legalább iszik rá) teát mézzel és citrommal. Nem baj, ha csak csipeget, de folyamatosan eszeget 1-2 falatot. Most az elég. Reszelj le neki almát, ha szereti, ilyenkor szívesen eszik azt is. Gyümölcsöket szoktam még felkockázni és egy kistálba a keze ügyébe tenni, néha-néha bekap 1-2 falatot. Nálunk csak ilyenkor lehet a szobában mese nézés közben az ágyban enni.

Ja és esetleg tejbegríz, ami még nyerő lehet.

Jobbulást.

2012. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj majd fog enni.Lányom a múltkor 6 napig nem evett,hányásos,hasmenéses vírus miatt!Nem mondom hogy nem fogyott le,ki voltak a csontjai,de azóta meg olyan étvágya van mint előtte soha:)Majdnem 1 kg hízott 1 hónap alatt!Szintén 27 hós.Ha majd jobban lesz tuti enni fog megint,addig is kínálgasd sűrűn főleg olyanokkal amiket nagyon szeret:)
2012. okt. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megnyugtattatok. Azóta voltunk dokinál és azt javasolta, hogy húst is tartalmazó, teljesen pépes bébiételt próbáljak neki apránként adagolni, hátha az elfogadja. Akár fecskendővel is, ha muszáj. Csak attól félek, hogy így örökre sikerül megutáltatni vele az ételt...
2012. okt. 10. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg, hogy ne eröltesd hanem kínálgasd.

1.

2012. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!