Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis beszoktatásnál 1...

Bölcsis beszoktatásnál 1 felnőtt lehet a gyerekkel?

Figyelt kérdés

ilyenkor csak 1felnőtt lehet bent vele?Mert a párom is szeretne eljönni,mivel a munkarendje ezt lehetővé teszi(vendéglátás,3műszak),igy el tudna jönni.Lehetséges hogy mind a ketten ott lehetünk,vagy csak 1 szülő lehet ott?

És ehhez kapcsolódna még egy kérdésem,hogy a szülőin "ciki",ha megy mind a két szülő?


2012. okt. 11. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki. Más kérdés, hogy mit "enged" az intézmény. Kérdezd meg erről a leendő gondozónőt.
2012. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben csak egy szülő lehet. Osszátok meg, egyik nap egyikőtök, másik nap a másik menjen be a gyerekkel. Ez úgyis csak 3-4 nap, mert utána már el kell menni 2-3 órára.
2012. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Cikinek nem ciki egyáltalán, de nagyon rossz ötlet pszichológiai szempontból.

Másik, hogy az ovik ezt nem szokták engedni, ráadásul a nagy "beszoktatási roham" után most az a tendencia az ovikban, hogy a beszoktatás csak időbeni fokozatosságot jelent, de a szülő maga nem mehet be egyáltalán.

2012. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs, utolsó vagyok, bölcsiben nem így van, félreolvastam, azt hittem ovit kérdezel.
2012. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy szülő mehetett. Képzeld el, 12 gyerek egy csoportban, nálunk mind új volt. 12 gyerek, 24 szülő, ha mindenkinél akarták volna + 2 gondozó és 1 kisegítő. Be sem fértek volna :)


Szerintem vagy csak Te menj, és a párod mehet majd érte vagy viheti amikor már megszokta az új környezetet. Nálunk így volt.

2012. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az, hogy a szülőire ketten mentek nem ciki. A beszoktatásnál tőlünk kérték, hogy lehetőleg egy szülő szoktassa végig a gyerkőcöt.
2012. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!Akkor csak egyedül megyek.Úgy félek egyébként..mit kell olyankor csinálni?"ott üljek",vagy a fiammal kell lenni?Nézzem,csatlakozzak hozzá(juk)?Fogalmam nincs mit kell tennem.Ha ott vagyok,olyankor bújik belém,sehova nem lehet elráncigálni...de általában 10-15 perc múlva már sokkal felszabadultabb.
2012. okt. 11. 23:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem kell semmit "csinálnod".Csak bátorítsd a gyermekedet.

Nálunk is egy szülő volt bennt mindenkivel.Mi az anyukákkal csak ültünk és beszélgettünk,mert a gyerekeink hamar összebarátkoztak és belemerültek a játékba.Második nap már ki is mentünk egy órára olyan jól elvoltak,harmadik nap meg már szinte egész délelőtt egyedül voltak a gyerekek.

Igaz az én lányom nem egyszeű eset:)Még mindig nem hajlandó ott enni:(Igaz másfél hét után beteg lett,aztán két hétig itthon volt,és nagyon nehezen ment újra a beszokás:(

2012. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Csak add az érzelmi hátteret. Biztasd arra, hogy játsszon nyugodtan, itt jó helyen van, gondozónéni szereti, vigyáz rá, és te maximálisan megbízol benne. A többit elmondja a gondozónéni: mikor "kell" kimenned, kint ülj-e le, vagy menj el kicsit, minden egyebet. Egy fontos, a pozitív kommunikáció. Lássa agyerek, hogy ez jó, te is boldog vagy, büszke vagy rá. Dicsérgesd minél többet. Ne mutasd, hogy fáj az elválás, vagy nem akarod otthagyni, mert azzal ártasz neki. Kint a folyosón majd lehet kicsit pityeregni, ha nem lát a gyerek, de legyél erős. Sok sikert.
2012. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi nektek!Igazából csak a fiam lesz új,tehát nem lesz ott más anyuka.Remélem minden rendben lesz,és könnyű lesz neki is meg nekem is!
2012. okt. 12. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!