Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről? (ovis...

Mit gondoltok erről? (ovis kérdés)

Figyelt kérdés

A kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, kiscsoportos. Már az első nap felháborodtak azon, ha valaki nem öltözött fel egyedül. A kisfiam nagyon igyekszik, de nem először fordul elő, hogy mikor megyek érte, fordítva van rajta a benti cipője. Most tényleg, túl nagy kérés tőlem, hogy legalább szóljanak neki, hogy fordítva vette fel?

Más. Otthon mindig ki szoktam magozni a szőlőt neki, mert másképp nem hajlandó megenni. Közölték vele az oviban, hogy ő nem ehet szőlőt, mert kiköpi a magokat. Természetesen nem azt várom el, hogy kimagozzák neki, de így kategorikusan kizárni valamiből, szerintem, túlzás.

Mit gondoltok erről, nálatok is voltak ilyen problémák?


2012. okt. 11. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az öltözködés a mi ovinkban is problémás. Lányom is felöltözik egyedül, a cipő az ami gondot okoz néha. Én is kimagozom a szőlőt, de azért az oviban ilyen miatt nincs az, hogy nem kap. Az oviban egyáltalán nem kakil, mert azt mondta hogy "nem töröli a fenekemet senki anya". Hazajön, azonnal megy kakilni. Sokan vannak egy csoportba, és nem tudnak mindenkire figyelni ilyen téren.
2012. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon de nagyon függ, hogy milyen ember is az ovisnénijük. A minap mentem a fiamért csak a másik ajtón mentem be és mit hallok a drága óvónénink épp szidta a saját csoportját mert lemerték venni a gombostűt a falról ami pont ott volt ahol sorakoztak(persze arra nem volt agya, hogy ne gombostűvel rakja fel olyan magasságba a rajzot ahol a gyerekek elérik. Ha link az óvónéni akkor meglátszik abban, hogy hogyan viszonyul a gyerekhez.

A másik ilyen sztorim, hogy épp tegnap mentem a fiamért és felháborodva mondja az óvónéni, hogy nem ette meg a gombalevest!!!!!ÉS????? Mondtam neki, hogy megvan mondva a gyerkőcnek ha valami nem ízlik neki akkor ne egye meg, erre felvonta a szemöldökét és kérdőn nézett rám a ónéni...kérdeztem, hogy jobb ha magába tömi a gyerek utána meg lehányja??? :DD

Persze ekkor mondta, hogy persze-persze....mindezt direkt úgy mondtam, hogy a gyerek is hallja.

Ha legközelebb van ilyen,hogy ott a gyerkőcöd és az ónéni mond el neki, hogy a gyereket szereti a szőlőt csak magjától görcsöl a pocakja. + Ti úgy szoktattátok a gyereket, hogy nem kacsalábasan kell hordani a cipőt...-légyszi segíts ebben neki, hogy máskor ne így legyen(ezt mond az ónéninek) és persze mindezt iszonyat kedvesen és persze úgy, hogy a gyerek hallja. Ne azt érezze a gyerek, hogy felelősségre vonod vagy támadod a ónénijét hanem, hogy megbeszélitek és a segítségét kéred ebben. :)

2012. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egyiknek sem így kellene lennie.

Nálunk tavaly járt a lányom kiscsoportba, akkor szülőin elmondták, hogy tanítgatják nekik az önálló öltözést, de nem elvárás még, majd év végére. Kérték tőlünk szülőktől is, hogy működjünk együtt és mi is tanítgassuk. De elvárásról szó sem volt. Arra nem is reagálok semmit, hogy azért nem ehet szőlőt, mert kiköpi a magot.... Gondolom a tányérra köpködi nem? Szóval ezek nem így vannak, ha korrekt az óvónéni. 4,5 éves kislány anyukája.

2012. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak ámulok, hogy miket írnak itt mások, ez is egy újabb megdöbbentő írás.

Nálunk nem kellett önállóan öltözködni kiscsoport elején, most középsőben is még gyakran segítségre szorulnak. Szülőin mindig elmondják az óvónénik, hogy a gyerekek nagyon szépen haladnak, egyre ügyesebbek az önálló öltözködésben (pedig látom, hogy nem megy tökéletesen egyiknek sem).


A szőlős dolog pedig egyszerűen felháborító. Nálunk örülnek, ha esznek végre gyümölcsöt a gyerekek! Ez a magkiköpéses dolog szerintem már a kötekedés kategória, minek megy óvónőnek az ilyen ?!


Én sokmindent elfogadok a gyerekekkel foglalkozó szakmeberektől (én is az vagyok), de a lelketlenségtől rosszul vagyok...

2012. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ezek ovoda vagyis ovoda vezető függő dolgok,a mi ovinkba nem elvárás hogy tudjon egyedül öltözni,viszont az egyik csoportban az ovónéni nem engedi a szülőknek hogy segítsenek a gyereknek,amikor kimennek tanítják nekik,és egy idő után már egyedül kell öltözni.egy másik oviba,már az elején közölték,a gyerek fel le öltözzön teljesen egyedül,wc re egyedül járjon,dolgát egyedül végezze,fogat mosni,enni,orrot fújni,szintén egyedül kell.alvó rongyi nem mehet az oviba,csak ha valami egyedi állatka az,cumi kizárva stb.ehhez kpest ami ovinkba még enni is segítenek az ovónénik,ha félős vagy ügyetlenebb.de a középső csoportban már szigorúbban veszik ezt,ott már szólnak ha nem önálló.
2012. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Középsős a fiam, kiscsoportban kb senki nem öltözött egyedül, most is kapnak segitséget. Mostmár 15 perc a csoport öltözködés ,tavaly 35 perc volt minimum, ezt az óvónénik mondták elismerően szülőin.

A szőlőhöz hozzás sem fűznék semmit....tényleg lelketlenség-szagú a dolog:(

2012. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor tényleg nem csak az én anyai szívem mondatja azt, hogy itt komoly gondok vannak, és nem a kisfiammal! Nekem is az fáj nagyon, hogy olyan szívtelennek, ahogy ti írtátok, lelketlennek tűnik az egész. Nem tudom, hogy mit csináljak, mert nem ez a körzetes ovink (oda nem vették fel, mert nem adtunk borítékot), de lehet, hogy jövőre megpróbálunk átjelentkezni oda. Persze kérdés, hogy honnan tudható előre, hogy nem a megfelelő ovit és óvónénit fogja ki az ember. Ennek az ovinak ugyanis nincs rossz híre a környéken. Hát én nem tudom,, mi folyhat azokban az ovikban, aminek rossz híre is van.
2012. okt. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!