Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar az óvodában...

Miért nem akar az óvodában senkivel sem játszani 4 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Fél éve jár kisfiam óvodába és 1-1 kivételtől eltekintve mindig egyedül játszik ami nagyon aggaszt engem.Egyszer bekukucskáltam a kerítésen át és a szívem majd megszakadt amikor láttam hogy egyedül játszik, olyan kis elveszett volt. Kérdeztem erről az óvónőt azt mondta hogy ez még normális.Hogyan tudnék segíteni neki hogy jobban beilleszkedjen?Próbáltam neki beszélni arról hogy milyen jó másokkal játszani de mintha a falnak mondtam volna.Kicsi korától kezdve jól eljátszik egyedül és sajnos a környezetünkben nincs csak tőle jóval idősebb gyerek(10éves)és vele imád játszani csak a vele egykorúakkal nem akar, pedig pont ezért akartam hogy áprilisban elkezdje az ovit(nem lett volna muszáj)Van valakinek erről tapasztalata?El fog kezdeni játszani a többiekkel vagy beszéljek még egyszer az óvónővel hogy segítsen?
2012. okt. 11. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A baj az hogy nem szokta meg a vele egykorúak társaságát és itt ezzel van a baj. Ez mondjuk normális is ebben az esetben nem véletlen mondta az óvónő. Nyilván nehéz neki beilleszkednie egy olyan társaságba ahol jól el lehet. Persze idővel ez változni fog ugye a foglalkozásokon biztos hogy lesz "csapatmunka" Ha ott megállja a helyét akkor onnan már könnyen fog menni az hogy el legyen a vele egykorúakkal. Én is ilyen voltam még annak idején aztán egyszer csak annyi barátom lett hogy senki nem tudta elképzelni azt.

Egyenlőre várj türelmesen, az óvónőt kérdezd meg hogy esetleg mit lehetne tenni mert ez zavar téged.

2012. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az óvónénink szerint a csoportos foglalkozásokon mindig kiveszi a részét de amint szabad foglalkozás van akkor már egyedül játszik.Anyósom is azt mondja ne aggódjak ezen mert a férjem is ilyen volt az óvodában aztán iskolában már szerzett barátokat.A fiam azt mondta próbálkozik de nem sikerül neki pedig amikor viszem minden kisgyerek úgy örül neki hogy ebből kifolyólag is nem akarom elhinni hogy nem akarnak vele játszani inkább ő neki jobb egyedül.Pedig én pont az ellenkezője voltam kiskoromban mindig én voltam a hangadó a társaság középpontja ezért is zavar talán annyira.Remélem változni fog.
2012. okt. 11. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem se aggódj,hisz minden gyerek más,más egyéniség,én elhiszem,hogy rossz ezt hallani,vagy látni,de gondold azt hogy neki ez nem rossz,ő igy érzi magát jol,előbb utóbb le fog más mellé ülni játszani,vagy ül le ő mellé,és ki fog alakulni egy együtt játszás,vagy először csak egymás mellett játszás,nincs ezzel 4 évesen semmi probléma.
2012. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!