Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem nem...

Csak az én gyerekem nem akar/tud játszani otthon a lakásban?

Figyelt kérdés
22 hónapos lányom egyszerűen nem akar semmivel játszani a lakásban, egyfolytában csak menne "tátá", imád kint lenni csúszdázni, vagy csak az udvaron játszani, ha tehetné egész nap kint lenne. Ezzel nincs is baj, de ha nem tudunk kimenni, egyszerűen csak van magának, néha pár percig elvan a babájával vagy pakolászik, de zömében csak unatkozik, és bármivel próbálok vele játszani, 1-2 percnél tovább nem érdekli semmi. Mintha egyedül nem tudna játszani, de ha én veszek elő valami játékot, többnyire az sem arat túl nagy sikert. Mi lehet a gond?
2011. máj. 2. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tök ugyanez van nálunk is,csak nekem 21 hónapos.Ha bent vagyunk akkor szpoja az ujját,lefekszik,mészik rám,stb.Ha meg kint,akkor elmúlik minden baj,motorozik,botokat szed,stb.Ha dolgom van egyébként,akkor van hogy elfoglalja magát pár percre,de amint leülök,mászik rám és nyavalyog.
2011. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lássuk be, a kinti világ sokkal izgalmasabb most:) Kisfiam 28 hónapos, és szerintem reggeltől estig kint lenne. Falun élünk, lesi a traktorokat, ha el akarom hívni enni, közli: Nem, érdekel:) Olyan cuki.

Egyfolytában békákat keres, lesi a napon sütkérező gyíkot a ruhaszárító alatt, csúszdázik, hintázik, homokozik, virágot szed stb. Bent nem akar lenni.

2011. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hát sztem ez normális, otthon már az összes sarkot ismeri, az összes játékot. na meg az energiákat se lehet olyan jól levezetni. ennyi idősen nálunk is neház volt, főleg hogy ő októberben volt 22 hónapos, amikro már nem olyna szuper odakinn az idő, de mi kimentünk akkor is ha csak egyedül voltunk a játszón, tkp csak zuhogó esőben nem.....majd ahogy nő, jobban lekötik a benti dolgok, most ez egy ilyen időszak.
2011. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26 hónapos,és nálunk ez már lecsengőben van.Ő sem volt bent játszós.de ha valamire rá kap eljátszogat vele,igy én bent is programokat szervezek neki,jöjjön nekem segíteni a konyhába,vagy főzzünk valamit az ő konyháján a macinak,vagy gyurmázzunk,olvassunk és építsünk.aztán ha látom,hogy el van,vagy belejött szépen eltűnök,egy idő után ugyis előkerül,de ahogy nől és okosodik látom azért bent is elfoglalja magát,szerepjátékokat kezd játszani stb,szóval kitartás remélhetőleg nálatok is elmúlik,de azért a fény még mindig az udvar, a séta a bicózás.
2011. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a GYEREKEITEK TELJESEN NORMÁLISAK :)

Sajnos, a mi világunk nem normális. Egy ekkora gyermek a nagymozgások fejlődésének szakaszában van: csak ez érdekli, egész nap. De a lakásban nem túl jó se szaladgálni, se sétálni, se labdázni, se ugrálni, se mászni..akkor mit csináljon? Biciklizni, motorozni se lehet.Neki ebben a korban erre van nagyon erős késztetése, ez a dolga.

Ráadásul fényre, napra, levegőre lenne szüksége. Egész nap.

Az a baj, h anyának is lenne dolga. Nincs mindenkinek jó megoldás. Csak annyit lehet tenni: a házimunkát leegyszerűsíteni a minimumra, esős időre halasztani amit lehet, s amikor csak lehet, kivinni a gyermeket: megadni neki, amit a teste-szelleme követel. Mert az elméje is úgy érik, ha ebe a korban ki tudja mozogni magát. Akkor fog jól írni, olvasni, tanulni, ha most minél többet ugrál, szaladgál, egyensúlyoz.

Szóval: lefárasztani ahogy lehet, ebéd után míg alszik összedobni a vacsit, betölteni a gépet, aztán délután enni még egy kört. Ha van kertes-udvaros nagymama, vagy ismerős kismama, akkor hetente többször igénybe venni.

Kedden ő vigyáz mindkét gyerekre, mi házimunkázunk, csüt. mi vigyázunk az ő kertjében mindkettőre, s ő intézi az ügyeit.

2011. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Enyém is állandóna menne, ha máshoa enm, ki az udvarra.

nem nagyon érdekli a kocka, kirakós, gyurma is max 2 percig.Nem is fárasztom vele.

Szerintem teljesen normális,ha kint akarnak lenni főleg, hogy iylen jó idő van.

Imád menni, mindegy mivel (kocsi, gyalog, BKV, babakocsi, lényeg, hogy menjünk)

2011. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ilyen.

Télen megszokta, hogy sokat vagyunk itthon, akkor jól elvolt, de most újra rákapott a kinti létre.

Még ki se nyitja reggel a szemét, már mondja, hogy ő indul a játszótérre.

2,5 éves

2011. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ÓÓóóóóó, mintha a kisfiamról írtad, csak ő 19 hónapos. Bent csak szétpakol, hisztizik, nem köti le semmi, sír ha nem engedek meg neki olyat ami rá veszélyes. ellenben ha kimegyünk az udvarra, vagy az utcára sétálni, motorozni v bicózni, olyan mint a kisangyal, semmi baja nincsen. ők is érzik ám, h itt a jó idő, én sem jó kedvemből vagyok bent, csak mert muszáj. kint élvezi h segíthet az apjának a lovat, kutyát, bárányt, nyuszit etetni, homokozni, befűteni vagy csak úgy a köveket egyik helyről a másikra áthordani.
2011. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam is ugyanezt csinalja. Egesz nap csak "tata":)) 22 honapos.

Ahogy bejovunk mar menne is vissza. Mar engem bosszant, hogy nem tudom kivinni, olyan viharos szel van ma nalunk (hideg is a szel!), hogy delelott nem mertem kimenni vele. Most alszik, de delutan kimegyunk, ha fuj is a szel, mert bent unatkozik. O is csak fetreng az agyon, nezi a meset neha, de nem koti le egyik jatek sem bent. Csak kint, kint, kint egesz nap! Amikor jo ido van csak annyit vagyunk bent, amig alszik. Ugyhogy nagyon nem jo nekunk sem az esos, sem a szeles ido:(

2011. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyunk egyedül ezzel, már azt hittem, valami nem stimmel, mert amúgy is eszméletlen hisztis, akaratos, sokat nyavalyog a semmiért is. Ha kint vagyunk, meg le sem ül, csak megy és megy... :)
2011. máj. 2. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!