Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichés betegség...

Milyen pszichés betegség tünete lehet a túl sok beszéd, mások meg nem hallgatása mellett?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek, amióta meghalt a férje, és valahogy átvészelte a nagy megrázkódtatást, szinte teljesen megváltozott a személyisége. Addig jó barát volt, mindig meghallgatott, érdeklődött. Most már ha találkozunk, úgy érzem, hogy állandóan csak magáról beszél, de olyan gyorsan és folyamatosan, hogy nekem nincs is időm reflektálni a hallottakra, és nem is igényli, hogy bármit is mondjak. Nem kérdez vissza, nem érdeklődik mások iránt (pl. irántam, vagy a családom iránt), egyszerűen csak úgy érzem, hogy arra vagyok neki jó, hogy hirtelen minden felmerülő gondolatát rámöntse. Órákig el tud így beszélni (mondhatni magában), és észre sem veszi, hogy engem egy kicsit fáraszt ez, és amikor mondom, hogy már mennem kéne, még akkor is beszél egy fél órát. (általában csak fecseg, hétköznapi témákról, és mindig meg akar győzni, hogy ő mindent jobban tud, mint a többi szomszédja, kollégája, ismerőse, stb)

Amúgy kedves, és gyakran tesz nekem szívességeket, de ha szembe jön velem az utcán, mindig tudom, hogy akkor most "2 órás rádióműsör" következik, nem tudom, hogy hogyan tudnám udvariasan elutasítani... Régen nem ilyen volt, szerény volt és habár sokat beszélt, de mindig párbeszéd formájában kommunikált, nem "dialógusban", ha értitek...

Mintha kényszerből jönne neki ez a sok beszéd...

A legjobban tényleg az érdekelne, hogy ez milyen pszichés betegség, és hol tudnék ennek utánaolvasni.

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 31. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán csak a magány miatt lett ilyen,mert senkivel nem beszélhet,és mert rajtad érzi,hogy meghallgatod,ezért gyorsan mindent el kell mondania,amíg ott Vagy.Szerintem a legtöbb ember ilyen,a múltkor erősen kellett uralkodnom magamon,mikor egy ismerősöm nem tudta már miről beszéljen,és egy háznak a közös helységét írta le vagy negyed órán keresztül(amiben található három kuka és három fal)aki nem ilyen,az ezt nem fogja megérteni:a legtöbb ember tényleg így kommunikál.Szerintem nincs pszichés háttere,hacsak a rosszul megélt magány nem.
2012. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Tudod, azért tud folyamatosan beszélni, mert engeded belőle folyni a szót. Kérdezz bele, vagy mondjál neki valamit. Egyszerűen ki kell őt zökkenteni a dumából
2012. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van a kóros bőbeszédűség, a logorrhea.
2012. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a túlzott magány miatt. Esetleg próbálhatna naplót írni, akkor nem dőlne belőle annyira a szó.
2012. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!