Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hurutosan köhögő, sárgás-zölde...

Hurutosan köhögő, sárgás-zöldes orrváladékkal leszoktad vinni gyermeked a játszótérre a többi gyerek közé, ha nincs láza?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű,hogy NEM!A sárgás-zöldes orrváladék bakteriális fertőzésre utal.Meg még a hurutos köhögés.Nagyon nem örülnék neki,ha a gyerekeim ilyen kisgyerekkel futnának össze a játszón.Tuti,hogy megfertőznék őket.3 gyerekes anyuka
2012. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos még oviba is ilyenek járnak. Fiam épp múlthéten kapta el az oviba, mert oda behozzák a taknyos gyereküket.

Sétálni, ház mögötti parkos részre lementünk a 4-5. napon. Gyerekeket kerültük. A kicsi is elkapta, nem akartam mással kiszúrni. És nem ment 1,5 hétig oviba. Már várom, hogy megint mit kap el az oviba, mert ott lazán behozzák a fertőző betegeket, mi pedig fizethetünk súlyos ezreseket a gyógyszerre, álmatlan éjszakákról ne is beszéljünk......

Soha nem volt náthán kívül baja, 2 hónapja meg 3. betegségek kapja. Elegem van az ilyen szülőkből!!!!!

2012. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahogy az előző írta, ez bacis fertőzés. Fertőző.
2012. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp, max az udvarra otthon. Oviba sem megy olyankor. A héten is itthon volt pont ez miatt.
2012. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, ahogy én sem szeretném hogy egy ilyen gyerek miatt az enyém megfertőződjön. A közös zárt kertbe is máskor viszem ilyenkor hogy a szomszédok gyerekei ne kapják el.
2012. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy viszem!
2012. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Lepontozott egy anyuka, aki fertőző betegen hordja a gyerekét közösségbe. Szégyellje magát, én úgy gondolom.


Ezt írta magán üzenetbe:


"Lehet hogy eleged van belőle, de tudod nem mindenki maradhat otthon 1,5 hetet, aki dolgozik. Én eddig 2x3 napot voltam táppénzen 1,5 év alatt, és szóvá tették. Én lennék a legboldogabb ha maradhatnék, de ennyi erővel egész télen otthon lehetnénk."

2012. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még arra sem vette a bátorságot, hogy itt kommentet írjon. Épp ilyen sunyin beviszi a begyógyszerezett, fertőző gyerekét oviba, nem gondolva másokra, csak saját maga boldogulására.

Anyuka: arra nem gondolsz, hogy nekünk több ezer ft-ba kerül kigyógyítani a gyeekeimet, pont a magadfajta felelőtlenség miatt? És arra, hogy esetleg kismamaként végzetes lehet egy általad apró kis betegség???????

Fogadj segítséget, de fertőzően gusztustalan más gyerekét DIREKT megbetegíteni.

2. voltam, akinek írtál magán üzenetet.

2012. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én sem viszem ilyenkor sehová. És már lassan 4-5 napja vagyunk a zárt lakásban és kicsit lelkiismeret furdalásom volt, hogy a gyerek nehogy elszokjon a közösségtől, stb. (2 éves 4 hónapos).


Én is nagyon haragszom arra, ha egy szülő betegen viszi be a gyerekét a bölcsibe ( mi most vagyunk bölcsisek), mert azzal az összes gyereknek, szülőnek tesz rosszat - akiknek aztán végül mind otthon kell maradniuk, és kifizetni a súlyos pénzeket a gyógyszerekre, arról nem is beszélve, hogy vannak gyerekek akik hörgőgyulladásra és egyéb komolyabb betegségekre hajlamosak.


Én elhiszem és megértem hogy a táppénz kevés, hogy a munkahely nem tolerálja a hiányzást, de azért legyen már annyi felelősség a szülőkben, hogy ilyen betegen már oviba, bölcsibe nem adják be a gyereket. Egy beteg gyereknek az anyja mellett a helye. Gyorsabban is gyógyul otthon, mint közösségben.


Nagyon érdekes, hogy a sima áttetsző orrváladékból idő kérdése, hogy mikor lesz bakteriális, hiszen sem a bölcsiben, sem az oviban nem szívják a gyerek orrát, és amelyik gyerek nem tud orrot fújni annak meg pang az orrában a váladék...


Úgyhogy én is azon a véleményen vagyok, hogy beteg gyerek otthon gyógyuljon!

2012. okt. 13. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!