Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire "normális" ez egy 3...

Mennyire "normális" ez egy 3 éves gyerekre és mennyibe esetleg nem jellemző? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tesztel, trükközik, feszegeti a határokat, közben pontosan tudja és legtöbbször be is tartja a szabályokat. Ez a kettős megnyilvánulás egyik percről a másikra váltakozik, hol ilyen és hol olyan. Közben ha betartja a szabályokat, még engem figyelmeztet nagyon édesen ha én nem, pl.: mami, ne menj be cipővel a szobába, vagy be kell zárni a bejárati ajtót, vagy ne üljek le a hideg kőre, meg ilyesmi. Ha tesztelős kedvében van, akkor figyeli, ahogy dühbe jövök, kinevet, aztán ha észreveszi, hogy nagyon nem volt jó gyerek, akkor megkérdezi, hogy mami mit csináltam? Legtöbb idegen emberrel kedves, beszélgetni akar velük, buszon, boltban, de néha gyanús alakokra mondja, mami, ott egy öreg bácsi, nem szeretem. Azt mondja fél ha sistereg a radiátor, ha elzárom, semmi baj. Fél ha este visszatükröződik a francia ajtó és függönnyel már nem. Próbálja kiolvasni a szavakat, megtanulta a nagy és a kisbetűket, imád meséket hallgatni, dalokat énekel, verseket és mondókákat teljesen beleérzéssel mondd, mi több kitalál meséket és lejátssza kis fabábúkkal, autókkal, plasztikállatokkal, mikor hogy. Rajzol oválist, köröket, alap autót, rakétát, emberi fejet mint a pont pont vesszőcskével de fülek, hajak, szemek, orr, szemöldök jó helyen van. Minden autómárkát tud amiket az utcán látni és nagyon sok közlekedési jeleket is. Számol 30-ig, testrészeket tudja. Nagyon frappáns és vicces szövegei vannak, néha olyan, mint valami kisiskolás számomra, máskor meg mami vegyél fel, megpuszil, kisbabás de nagyon drága. Magas kisfiú, 4-5 éveseknek való ruhát hord, már csak éjjelre van pelenka. Délután még igényli a nagy alvást, nagyon sokat bír sétálni, akár órákon át, aktív, imád labdázni, ugrálni, futkosni. Még nem volt beteg. megfázás sem, pedig buszozunk, szupermarketezünk, vendégségbe járunk, játszóházakba, gyerekfoglalkozásokra (zenés), bábszínházba, állatkertbe, vásárolni, utazunk vonattal párszor egy hónapban, jönnek-mennek az ismerős gyerekek, ovisok is, kisebbek is, stb. Bal kezes. Nagyon gyorsan kapcsol, hihetetlen a memóriája ha egy adott területről van szó, mi hol van pontosan szinte részletekbe menőleg, pl.: mami itt estem el motorral amikor az a néni jött a barackokkal a nyáron és adott neked egyet hogy ne sírjak...vagy ott van egy pandamaci a képen (nagyon kicsi, eldugott helyen vmi hirdetés egy póznán)...cumi kell neki alváshoz és macis kistörlő. Egyedül eszik de néha azért még mondja, hogy mami inkább etess mint régen...átalussza az éjszakát, sokat mosolyog...?
2012. okt. 12. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
furcsa...
2012. okt. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
A dicsekvesen kivul, nem igazan ertem mit akarsz mondani...?
2012. okt. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem igazán a kérdés lényegét?!

Most azt akarod hogy dicsérjük a gyereket vagy mi??? Mert az én lányom is nagyon sok mindent tud azokból amiket leírtál pedig csak 2,5éves,de már éjjelre sem kell a pelenka! Ja és van olyan ruhája is ami 6évesekre való...............

2012. okt. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
nagyon szépen és számomra kissé hihetetlenül eldicsekszel vele, de ami a fejlett okos kisgyerekekre jellemző: például, hogy éjjel nem hugyozza össze magát, hogy nem kell cumi, nem kell etetni, ezek kimaradtak neki, de persze 4 évesen már diplomázni fog... semmi különleges nincs benne, többet látsz bele az egészbe mint kéne, egyszerűen szemtelen, ami nem baj.
2012. okt. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
Ez egy okos, normális gyerek leírása, aki nyilván értelmesebb az átlagnál, ezt Te is látod. Ennek ellenére vannak kisgyerekes dolgai,kell is, hogy legyenek. A gyerek fejlődése összetettebb, szociális, értelmi, érzelmi szintek..., ezek nem egyszerre és egyformán fejlődnek. Ezért van az, hogy pl egy nagyon értelmes gyerek nem mehet iskolába, mert szociálisan még nem eléggé érett.
2012. okt. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Látom sokan Neked ugrottak....:(

Valami gondra gyanakszol esetleg?

2012. okt. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
igen,ez a kettősség szerintem minden gyerekben benne van.az enyém is ilyen,és másodpercek alatt változik,ez tök természetes,hisz bármilyen okosak,ügyesek,bármit tud is,ő még gyerek és úgy is kell kezelni.tényleg nagyon értelmes,okos,ügyes,de a rosszaság benne is benne van,nincs ezzel gond.majd iskolás korában lesz belőle az,amikor ez sok infó már uncsi lesz neki,és általában ezek a gyerekek lesznek az osztály magatartás rontói,mert unatkoznak,én ezért nem értek egyet ezekkel sok tanításokkal,mert ugye azt senki nem gondolja,hogy magától tanult meg 30-ig számolni,és ez most nem irigység,mert én is büszke vagyok a fiamra,de kicsit próbálj inkább a játékokra koncentrálni.és a kettősség meg ne izgasson,tapasztalatom szerint ez végig kiséri a gyerekkort,kicsit változni fog,de mi felnőttek is kettősek vagyunk ha magunkba nézünk kicsit.
2012. okt. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy valaki 3 éves koráig még egyszer sem betegedett meg? Még egy pici nátha sem?
2012. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
miért ne lenne lehetséges,de az is lehet más a betegség fogalma mint nekünk,lehet volt taknyos,de az ő mércéjével az nem betegség.
2012. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Én sem voltam beteg az elmúlt 6 évben, szóval lehetséges, nem, még náthás sem volt. Talán az egészséges életmód és a jó levegő teszi, ki tudja. Abszolúte nem dicsekedtem, csupán kiváncsi voltam, mi az amit normálisnak lehet tituálni egy éppen 3 évesnél. Minket nem zavar hogy még rajta van a pelus éjjel és ez a kettősség, hogy ebben és abban előrébb jár, másban még kisbabás olykor olykor is valami csoda.
2012. okt. 14. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!