Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiaim 22 hónaposak és megy a...

Fiaim 22 hónaposak és megy a bilibe, wc-be a pisi, na de a kaki? az nem, egyszerűen nem mernek kakálni, miért? Mit tehetnék hogy megértsék nem baj, ne féljenek tőle?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki inkább, hogy már itt tartotok, néhány 3 éves gyereknek még a pisi sem sikerül a bilibe... Türelem rózsát terem.
2012. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

NE adj rájuk pelenkát, csak bugyit - akkor nem lesz kenyelmes a pelenkába kakilás, mert a bugyiban kellemetlen érzés,ha bemegy.

A bilit meg ne elötük öntsd ki a WC-be, mert sok gyereket az megijeszt, hogy amit "csináltak", az eltünik és ettöl félnek.

2012. okt. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem erőltetek én semmit hisz örülök hogy már most itt tartanak,de rossz nézni hogy nem mer kakilni,se ide se oda vagyis a pelusba sem,mintha szégyelné:(csak segíteni szeretnék nekik valahogy,hogy ne féljenek ...
2012. okt. 13. 08:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Ragasszatok levonot a bilire!

Lányomnak sima fehér bilije van, rá sem akart ülni, mamánál egy olyan bili van amin van egy kacsa matrica, na ott meg mindig kérte hogy bili kacsa bili kacsa, az tetszett neki!


Idő kell hozzá, a kakinál sok gyerek megtorpan!


Egy pszihológus egyszer elmagyarázta, ez olyan mint a körömvágás!


A gyerek még nem tudja hogy az vissza nő, ellenkezik, azt hiszi ha kakil, elveszt valamit a testéből, és nem

Lesz több kaki!

2012. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem utolsó és köszi hogy írtál,én mondom neki hogy semmi baj ettől ne féljen anya is így csinálja meg apa is stb...de ez sem jön be most :(sajnálom mert annyira látom rajta hogy tényleg mintha félne az elvesztésétől:(a bilijükön eleve van egy kiskacsa de az sem jön be ennél itt megtorpantunk...na de majd csak idővel rájön/rájönnek hogy ez nem baj...
2012. okt. 13. 12:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kitaláltam egy kaka-mesét(ne röhögj ki, tényleg), a kaka nagyon ki akar jönni , minden vágya, hogy az óriás kakatemgerben úszhasson a barátaival. Ehhez ki kell bujjon a popóból, átúszik a hosszú gégecsövön es végre eléri a nagy kakatavat, ahol igazán boldogan úszkál:) igy nyugodott meg a fiam, hogy a teste része (szerintem annak tekintik), amitől megvál, boldog és biztonságban van. Le is rajzoltam a sztorit, amúgy térkép-szerűen. Ez bevált!
2012. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De hogy nevetlek hisz anyák vagyunk tudjuk hogy néha ilyen cseleket is be kell vetni,és ki is fogom próbálni;)köszike
2012. okt. 13. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt meséltem a lányomnak, amit a 6-os írt, még integettünk is neki mindig, mikor lehúztuk. :-) Mondjuk le nem rajzoltam....Lehet most a fiúknál le kell majd...:-)
2012. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!