Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha még nem beszél a fiam 2...

Ha még nem beszél a fiam 2 évesen, hogyan kezdjem a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
nos az én lányom bezsél 2 éves és sehogy nem állunk a bilizéssel. nem attol függ. mert szépen tudja mondani nem anya nem! :D
2012. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Én még nem kezdeném vele, csak majd tavasz végén. Addigra jobban is tudja jelezni, ha kell pisilnie.
2012. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha a gyerek elég érett, akkor érdemes csak kezdeni szoktatni. (pl. alvás utánnszáraz pelenkával ébred és csak utána pisil be).

Attól, hogy nem beszél, még érti azt, amit te mondasz.

Jelezni meg tud akkor is, ha nem éppen szavakat használ. Gondolom, azt is szokta valahogy jelezni, hogy éhes, szomjas, valamit akar.

2012. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is úgy lett szobatiszta, hogy beszélt ugyan pár szót, de a pisi és kaka menet közben nem szerepelt benne. Ha pisilnie kellett kiabált, hogy aja aja aja aja ( ez vagyok én), és szorongatta a kukiját, meg rohant a bili felé. Ha a kaka jött akkor a popójához szorította a kezét. A szavakat időközben tanulta meg. A bili mindig kint volt a nappaliban, mert ott tartózkodtunk a legtöbbet, így nem is volt szavakra szükség.
2012. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 16 hósan jelezte hogy szeretné a bilit használni. Uazon a napon 4x is. 1x kaki, 3x pisi ment a bilibe és mindig ő "szólt". Akkor még egy két szón kívül semmit sem mondott. Az más kérdés, hogy azóta nem hajlandó még ránézni sem a bilire :( Most 17 hós. Egyébként soha semmit nem erőltettem, egyszer kétszer elmondtam neki hogy mire való a bili.
2012. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!