Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketek mennyi idős...

Kisgyereketek mennyi idős korában kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
Az én lánykám 17hós,de még csak néhány szótagot mond.(mama,baba,bibi...)Baj,hogy ennyi idős korában még nem beszél?
2009. aug. 6. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj.Az én fiam majdnem kettő volt,mire bármit is mondott,kétségbe voltam esve,de még ő sem volt elkésve.3éves koráig kell folyékonyan beszélnie hogy felvegyék az oviba.
2009. aug. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lányom elmúlt 2 is, mikor megeredt a nyelve, pár hét alatt hosszú mondatokban beszélt, mondókákat énekeket mondott.
2009. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 18 hónapos és már mindent mond, sőt 2 szavas mondatokat is. DE! Most indult el:)

Annyira egyéni szerintem a fejlődésük, Neked meg pláne még nincs okod aggódni.

2009. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 11 hósan tudatosan használta a pápá-t és mondta az apa szót majd pár hét szünet és legnagyobb meglepetésemre, megpróbálta kimondani az egy és kettő valamint a lámpa szavakat, majd jött a baba. Most 15 hósak vagyun és egy új szó van a cica. Ám beszélni nem hajlandó, továbbra is gagyarászik, nem mondja ki a szavakat sokszor. Szóval az enyém meg tudna beszélni, de nem akar. Nem vagy lemaradva. Sok gyerek csak 3-4 éves korába szólal meg és nem azért mert nem tud, hanem mert van olyan gyerek aki szégyenli ha nem tudja kimondani úgy a szavakat mint a felnőtt ezért nem is mondja mert kudarcként éli meg. Majd ha már biztosnak érzi magát akkor és akkor lehet aratni a dicséreteket, mert ezek a későn beszélő gyerekek, mindig valami csodát csinálnak. Vagy verset tud már szavalni, vagy olyan kultúráltan beszél hogy az állad leesik.
2009. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!