Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idös korában kezdet el...

Mennyi idös korában kezdet el beszélni a kisgyereketek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
26-27 hónaposan eredt meg a nyelve. Addig csak szavakat mondott. Még sok mindent csak én értek. Elég sajátos szavakat használ bizonyos dolgokra:-)
2011. szept. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen.Most 2,5 éves és folyékonyan beszél,rengeteg verset,mesét tud.
2011. szept. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21-23 hó között, pár hónap alatt már gyönyörűen, tisztán, érthetően beszélt
2011. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind akettő 2 évesen kezdett el foylamtosan beszélni, előtte is beszéltek, de onnantól indult be.

A kicsi most 2,5 éves, egséz nap mondja, kérdezi

2011. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia 15 hónapos korától be nem áll a szája, most 2 éves, de mindenki csak ámul, milyen összeszedett mondatokat alkot.
2011. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen mondogatta néhány szó első szótagját, kb 15 hónapos kortól mondhatom azt, hogy az már beszéd, amit csinál...

Másfél évesen két-három szót egymás mellé rakott, tehát kis tőmondatokat mondott.


Most 23 hónapos, mondatokban beszél, jól ragoz, jól használja a személyes névmásokat........az egyetlen probléma, hogy nehezen érthető a kiejtés. Mi megértjük, de idegenek sokszor nem. Kihagy pl. mássalhangzókat (virsli = víi), de ez biztos javul majd.

2011. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen kezdett beszélni. Két éves korára tisztán, érthetően, folyékonyan beszélt. Most két és fél évesen kezd visszaesni, mert a bölcsiben a többiek beszéde is beindult és átveszi a helytelen ragozást.
2011. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó előtti vagyok: nekem a lányomnál volt nagyon erősen érezhető a visszaesés, mikor ovis lett.


Ő is hamar kezdett beszélni, két évesen folyékonyan és tisztán beszélt, egyedül a "r" hanggal voltak problémái.

Kiscsoportban még nem vettem észre változást, de középsőben már érezhető volt, hogy az új kicsit "hatnak rá", és elkezdett gügyögni, selypegni....most nagycsoportra sem lett jobb a helyzet, ráadásul most már az öcsitől is átvesz néhány rosszul ejtett szót....szerintem végül logopédus lesz belőle. Ami nagyon bánt, hogy tényleg nagyon szép tisztán beszélt, most meg a "r" már jól pörög, de egy csomó hangot nagyon gügyén ejt :-((

2011. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem az enyém most 18 .hónapos és még nem beszél, csak szavakat mond és néha érthetetlen kifejezéseket amiket nem lehet értelmezni, de akkor úgy látom nem vagyok elkésve.
2011. szept. 28. 10:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2. szülinapja előtti nap érkezett meg az első jelentéssel bíró szó. Hat hét múlva már önálló mondatokat alkotott. Azóta már néha nem bánnánk, ha kicsit csöndben maradna :)
2011. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!