Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, mikor mondjátok...

Mit gondoltok, mikor mondjátok, hogy egy 2.5-3 éves gyerek különösen értelmes?

Figyelt kérdés
Ebben a korban már sokan tudnak 1-től 10-ig számolni, verseket, mondókákat tudnak esetleg ismernek néhány betűt, tudják a színeket. Számomra sokkal "nagyobb dolog", ha mondjuk egy ilyen korú gyerek meglát távolabbi összefüggéseket, levon következtetéseket, logikusan gondolkodik,legoból olyasmit épít, ami hasonlít az utánozni kívánt dologra stb. Mi a véleményetek? Ismertek ilyet?
2012. jún. 12. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Én különösen értelmesnek találom a 3 éves unokaöcsémet, de biztos van bennem elfogultság is.


Pl: meghalt a nagypapája két hónapja, nagyon szerette. Anyukája elkezdte neki magyarázni, hogy a papával nem találkoznak többé, mert már idős volt, és az emberek egy idő után elmennek, ez az élet rendje stb. (a meghalt szót nem ejtette ki)

A kisfiú erre komolyan rákérdezett: "A papa azért halt meg, mert sokat cigizett? Mert láttam hogy mindig sok cigije van és az oviban mondták hogy ez nagyon veszélyes. Én soha nem fogok cigizni."


Aztán nagyon jókat rajzol, és nem csak emberfigurákat, hanem kész történeteket talál ki, pl. egy autóbaleset, és akkor van ott rendőr, mentő, nézelődő emberek, minden.


Esti mesénél sokszor nem az anyuka/apuka mesél neki, hanem csak nézik a képeket a mesekönyvben (ismeretlen meséhez), és a kisfiú talál ki hozzá történetet, és végig logikusan meséli, hosszú és értelmes történet kerekedik ki belőle.


Nem csak fel tudja sorolni a számokat 1-10-ig, de meg is tudja mondani, hogy most éppen 5 könyv van a polcon, meg 8 építőkocka a földön.


Lehet vele olyan társasjátékokat játszani, amik 5 éves kortól ajánlottak, nagyrészt megérti a szabályokat.

2012. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Egy ismerős kisfiú 2 éves korától ügyesen kirakózik, szakszerűen használja a Logico Primo-t és a Bambino Lüköt is, ha ismered ezeket a játékokat, akkor tudod, hogy nem egyszerűek. Minden színt felismert, megnevezett. Ügyesen társasjátékozott már 2,5 évesen is. Lego Duploval ügyesen épített már akkor is, ami előtte kirakta, lemásolta.
2012. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az, hogy valaki korán olvas/ír/számol, nem igazán jelenti azt, hogy az „átlagnál” értelmesebb, vagy hogy jobban fog boldogulni a későbbiek során.

Bár nyilván jó agya van, hogy megtanulja ezeket, de más gyerek meg kívülről fújja a dinoszauroszokat vagy az autómárkákat. Ebben a korban szerintem nagyon könnyen tudnak tanulni, ha motiváltak. Abban pedig, hogy mi motiválja őket, a szülők szerepe nagy.


Számomra is a kreativitás, az önálló gondolatok azok, ami miatt „értelmesebbnek” érzek egy gyereket. Ez megnyilvánulhat az általatok már elmlítettekben, de akár a nyelvhasználatban is (gazdag szókincs, sőt, szavak kitalálása). Emellett szerintem az is jó jel, ha van valami, ami kifejezetten érdekli a gyereket, és ebben saját maga tapasztalatokat szerez.


Igen, ismerek ilyen gyereket :)

2012. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy vettem észre, hogy kiváló a memóriájuk,könnyen megjegyeznek dolgokat, bármit "be lehet nekik tanítani". Az önállóság, kreativitás, saját gondolatok ,következtetések, ezek a nagy dolgok szerintem.
2012. jún. 12. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, de mondjuk a mennyiség és számfogalom kialakulása sem semmi szerintem :) Ez persze nem azt jelent, hogy el tud számolni 1o-ig, de aki már megszámol ennyi idősen dolgokat, az elég értelmes lehet.

És a színek sem egyszerűek, az sem magolás, betanítás kérdése.

Azok a gyerekek, akik ilyeneket tudnak, szerintem a sokat emlegetett "következtetéseket" is levonják :)

2012. jún. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!