Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy emelje...

Hogyan vegyem rá, hogy emelje meg a cumisüveget?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom és tejitalt kap még.

Nagyon szépen megfogja már, azzal nincs is gond, de egyszerűen nem emeli fel a kezét, hogy jöjjön is belőle valami.

Pohárnál is ugyan ez a helyzet. Nagyon élvezi, ha iszik belőle... de persze mi tartjuk/döntjük neki.

Szépen is iszik belőle, szóval nem önti magára, nem folyik ki.


Tippek? Ötletek?


2012. okt. 15. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon furcsa, fiam már 10-11 hónaposan egyedül ivott üvegből. Mondjuk 15 hónaposank már nem kéen cumisüvegből inni. Pórbáld meg, hogy mikor a kezében van az itató nem a poharat emeled hanem a kezét.
2012. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Na ez jó kérdés! Az én lányom is ma 15 hós, és ugyanez a problémánk. Én már próbáltam a kezét emelni, de nem igazán vált be (habár nem voltam elég kitartó).
2012. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamat és a kislányomat is ugyanúgy vettem rá a mozdulatsorra:egyszerűen úgy csináltam, mintha én is innék az üvegből,csak egy kicsit eltúlzott mozdulatokkal addig-addig mutattam nekik, míg a kezükben az üveggel utánozni kezdtek.
2012. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fura :) A tápszeres babák tanulnak meg hamarabb (8-10 hónaposan) cumisüvegből inni önállóan.


Fiamnál is ez probléma volt. Mi is mutattuk neki - egyszer csak rákapott.

2012. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem igen probléma ha nem tudja felemelni és a szájához venni. kajálásssal van gond?

nasit a szájába tudja vennimeg iylenek ? mindneképp keresd fel a házidokit meg ez koordinácios zavar és meg kell nézetni

komolyan mondom!

2012. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A gyerekem se fizikailag, se mentálisan nincs lemaradva.

Nincsenek az étkezéssel gondjai, mivel nem kap nasit (semmit sem). Azaz, neki a gyümölcs a nasi, amit imád.

13,5 hónaposan kezdett el rágni darabosat, mert akkor ért meg rá.

Egyébként 11 hónapos kora óta evőeszközzel eszik. Gyönyörűen betalál a szájába, már régóta nem kell neki segítenünk étkezés közben. Kiszolgálja magát a kedves.


Szóval, emiatt nem érzem úgy, hogy koordinációs zavara lenne vagy bármi más. Felesleges ezzel felkeresnem akár a védőnőt, akár a gyerekorvos vagy bárki mást!


Egyébként egy 21 hónapos kislány is ugyan így lusta, mint a lányom. Semmi fejlődési problémája nincs, hidd el!

2012. okt. 16. 09:08
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja egyébként:


Én tartom a kezét és mutatom is neki különféle módon. Kb. 1 hónapja csinálom ezt minden este vele.

Egyik anyuka mondta a játszón tegnap, hogy sokszor erre is megkel érniük, mert van akinek nem természetes dolog.

2012. okt. 16. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Semmi baj :)Fiam 17 hónaposan ért meg az önálló ivásra. 10 hónapos kora óta csipegetve eszik darabosat, 1,5 éves korától a kanállal is ügyes.


Ez nem koordinációs probléma... :) Jót nevettem.

2012. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Az én lányomnak sincs koordinációs problémája, mert ügyesen betalál a szájába, kézzel egyedül eszik, kanállal is gyakorol, már egész ügyes. Ezért nem fogok dokihoz rohanni, mert lusta felemelni az üveget, vagy mert nem jött még rá, hogy akkor jön belőle a lötyi, ha megemeli.
2012. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!