Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a tanítónő...

Normális, hogy a tanítónő büntetésből félmeztelenül tanította a gyereket (nem a tanítónő volt félmeztelen)?

Figyelt kérdés

Elsős kisfiam elég lassú és beszélgetős. Nem készült el az öltözéssel szünetben. A tanítónő állítólag hagyott neki 10 percet az órán, hogy felöltözzön, és őszerinte a gyerek nem volt hajlandó (a fiam szerint nem volt annyi ideje, nem sikerült). Így büntetésből a tanítónő elvette a ruháit és a gyereknek egy szál bugyiban kellett végigülnie az órát.

A többiek kigúnyolták érte.

Szerintem ez egészségtelen (október van) és megalázó.

Beszéltem a tanítónővel, aki mosolyogva előadta, hogy ez a gyerek döntése volt tulajdonképpen, és ebből legalább tanulni fog. Szinte vidáman üdvözölte az ötletemet, hogy megkérdezem a szakmai felettese véleményét is (magyarul szólok az iskolaigazgatónak).

Számomra furcsa és kegyetlen ez az elbánás. Már eleve azt sem értem, miért nem öltözik fel neki a gyerek (hogyan hat rá, miért hagyja rá), aztán az eszközei is kétséget ébresztenek bennem.

Nem mentem fel a gyereket annyiban, hogy tényleg tetűlassú, de furcsállom az empátia hiányát és a pedagógia eszköztár szűkösségét.

Mi a véleményetek?



2012. okt. 16. 20:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt erkölcsös egyáltalán. Elmehetsz egészen az igazgatóig, de nem hiszem, hogy sokat érsz vele.


Kb. 20 percesek a szünetek. Ennyi idő alatt illik átöltöznie egy gyereknek. Még akkor is, ha 2 perces szüneteket tart 1-1 ruhadarab között.

2012. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 gabszem ***** válasza:
89%
Hát nem hinném , hogy ez a legjobb módszer.. Mert tényleg nagyon megalázó
2012. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, nem szoktam ilyen válaszokat írni, intelligens embernek tartom magam, de ez esetben nem láttam volna a pipától és letépem a tanárnőről a ruháját. Tudja meg milyen érzés. Hát iskolába való az ilyen? Főleg elsős gyerekek közé?
2012. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%

én azért megértem a tanárnőt.

van egy negyed órás szünet ami alatt ha jól értem a fiadnak sikerült felvennie a pólóját, majd az órából kapott még 10 percet de azalatt nem sikerült felvennie a nadrágját, nyilvánvalóan akkor szándékos volt, a tanár bosszantására.

a 3 éves fiamnak elég 5 perc, hogy felöltözzön, ez már iskola, itt már azért felöltözni tudni kell és nyilván a többi 25 vagy akárhány gyerek sem azért ül ott, hogy a fiad műsorát nézze, hanem, hogy okosodjon.


gondolom más eszközt is választhatott volna a büntetésre, lévén október van, akár ki is küldhette volna arról az óráról a fiadat és akkor lett volna még 35 perce, hogy felhúzza a nadrágját.

2012. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy felháborító. Egész biztos az igazgatóig mennék az üggyel.

Persze a gyerekkel is kellene vmit csinálni, mert az sem éppen normális, hogy 10 perc alatt nem bír felöltözni.

2012. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem volt ez egy rossz dolog a tanárnő részéről!

Nem öltözött fel szünetben, + még kapott 10 percet, ami megint csak kevés volt neki, akkor ezek után mit csináljon vele?

Ha kap egy 1- est, vagy egy figyelmeztetést attól sem fog gyorsabban felöltözni, de ettől legalább szarul érzi magát a gyerek, és legközelebb csipkedi majd magát, ha nem akar csupaszon ülni az órán!

Valahogy a tanárnőnek is kell tudnia hatni a gyermekre, nem verheti meg, nem adhat mindenért 1-est, nem adhat mindenért figyelmeztetést!

Ez egy jó büntetés volt, amiből tanúl a gyermek!

2012. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem jó megoldás persze mert egyrészt tök hideg van már, és egyszál bugyiban üldögélt ha jól értem 35 percig?

Másrészt gondolkozom hogy mit kellett volna csináljon a tanítónő ebben az esetben? Neki kellene felöltöztetnie a gyereket aki nem hajlandó öltözni? És ha legközelebb ezt még 3 gyerek kitalálja akkor 4et öltöztetget majd? Vagy mi a megoldás? Nem bántásból hanem együttgondolkozásból kérdezem tényleg.

Egyébként meg aggasztó a dolog mert az én fiam is iszonyú lassú és ügyetlen is bár szerencsére még csak óvodás, de nem tudom mi lenne vele ha a suliban nem tudna felöltözni időre rendesen...vajon vele is ezt csinálják e majd..

2012. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom hányadik válaszoló volt de azért szeretnék én is olyan iskolába járni ahol 20 perces szünetek vannak!!!!

Ugyanis nagyon kevés olyan iskolát ismerek! Nálunk 5 perces volt anno a szünet! Később 10 mikor meg tovább mentem akkor is A NAGY SZÜNET VOLT 15 perces!!



És igen a tanárnő felelőtlen hát 1 szegény gyereket most szekálni fogják lelkileg össze is omolhat ez végett!!! Úgyhogy nem a legjobban járt el a tanárnő sem biztos van valami beütése is!!!Ha megfázna a gyerekem biztos követelném, hogy fizesse akkor a gyógyszereket hisz az ő hibája végett betegedett le!



Amúgy ez mind semmi...bátyám alsó iskolás volt mikor a drága tanárnéni olyan módon rá ijesztett, hogy este mindig bepisilt...Meg a keze is lila-zöld foltos volt és a tanárnőt még le is csukták!! Nagyon figyeljetek a gyermekeitekre!!!!!!!

2012. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%

Maximálisan egyetértek veled. Megalázta a gyereket, de akár meg is betegíthette. Nem idegbeteg kissé a tanító néni? Gondolom, a vidámság sem volt túl őszinte, mikor az igazgatóval jöttél elő. Beszéltél már az igazgatóval? Nagyon érdekelne, mit mondott.

Egyébként a magaviseleti problémák büntetésére tudtommal vannak kanonizált és civilizált módszerek,úgy is mint nyomda, feketepont, magatartáskártya stb.

(Máskor, ha valakinek szünet végén kell teszem azt kakilnia, hagyja őt bekakilni?)

2012. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
82%
Azok számára, akik szerint ebből "tanúl" (sic!) a gyermek, megjegyezném, hogy első osztályról van szó, ráadásul év elején. A megalázásból azt tanulja a gyerek, hogy őt következmények nélkül ki lehet tenni mások gúnyolódásának, ettől csak az önbizalma csökken. Egy fekete pont egy első osztályosnak éppen elég büntetés.
2012. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!