Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a tanítónő...

Normális, hogy a tanítónő büntetésből félmeztelenül tanította a gyereket (nem a tanítónő volt félmeztelen)?

Figyelt kérdés

Elsős kisfiam elég lassú és beszélgetős. Nem készült el az öltözéssel szünetben. A tanítónő állítólag hagyott neki 10 percet az órán, hogy felöltözzön, és őszerinte a gyerek nem volt hajlandó (a fiam szerint nem volt annyi ideje, nem sikerült). Így büntetésből a tanítónő elvette a ruháit és a gyereknek egy szál bugyiban kellett végigülnie az órát.

A többiek kigúnyolták érte.

Szerintem ez egészségtelen (október van) és megalázó.

Beszéltem a tanítónővel, aki mosolyogva előadta, hogy ez a gyerek döntése volt tulajdonképpen, és ebből legalább tanulni fog. Szinte vidáman üdvözölte az ötletemet, hogy megkérdezem a szakmai felettese véleményét is (magyarul szólok az iskolaigazgatónak).

Számomra furcsa és kegyetlen ez az elbánás. Már eleve azt sem értem, miért nem öltözik fel neki a gyerek (hogyan hat rá, miért hagyja rá), aztán az eszközei is kétséget ébresztenek bennem.

Nem mentem fel a gyereket annyiban, hogy tényleg tetűlassú, de furcsállom az empátia hiányát és a pedagógia eszköztár szűkösségét.

Mi a véleményetek?



2012. okt. 16. 20:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Ez megalázása a gyereknek. Ilyet egy normális tanár nem csinálhat. Ha ennél jobb ötlet nem jut eszébe hogyan fegyelmezzen meg egy 6/7 éves gyereket, akkor a tanár szégyellje magát. Ok, nem öltözik föl a gyerek, mert éppen olyanja van, rosszalkodik, szófogadatlan. Hát kezdje el az oktatást, úgy hogy a gyerek nincs felöltözve, de ne vegye el a ruháit. Óra után szépen elbeszélgetnék vele, valamint a gyerek édesanyjával. Gondolom ez volt az első alkalo.. És ha ebből nem tanult, legközelebb pucérra fogja vetkőztetni azt a szerencsétlent? Csodálkozom hogy van olyan aki ezzel a módszerrel egyáltalán egyet ért. Minden gyereknek meg van a maga kis rosszasága, kinek ez, kinek az. Azokat a gyerekeket is bugyira vetkőztetéssel alázza meg, akik hangoskodnak, rohangálnak?? Vagy őket kiküldi óráról? Azért nem egyenértékű a büntetés, a "bűn" viszont közel sem olyan súlyos. Még egy gondolat. Ez megalázás, szerintem egy tanárnak nincs joga megalázni egy gyereket, akár mit is követett el.
2012. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
33%
Már bocsánat, de az én 4 éves kislányom képes felöltözni 15 perc alatt, pedig ő is egy beszélgetős, álmodozós típus. Addig a 15-20 percig nem érezte megalázónak, hogy egy szál gatyában beszélget? Csak a többi 35 percben? Nem lehetséges, hogy direkt bosszantásból nem öltözött fel? Teljes mértékben igazad van, én is kibuktam volna ezen, ha ezt teszik a gyerekemmel, sőt mentem volna az igazgatóhoz is. A tanárnőnek más büntetési módszert kellett volna találni. Szerintem a gyermekeddel is el kéne beszélgetni, hogy ez már nem óvoda, hanem iskola és a szája helyett, a keze járjon, mert ezzel a többi 20-on akárhány gyerektől veszi el az időt.
2012. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Szerintem is fel kellett volna öltöznie ennyi idő alatt, de a tanítónak kell hogy legyen olyan eszköze, amivel célt ér és mégsem egészségtelen vagy megalázó (amúgy ő is azzal érvelt, hogy előtte 20 percig bugyiban rohangálni nem megalázó? De szerintem így leültetni mindenki eéőtt és a ruháit kitenni a tanári asztalra mindenképp) Engem amúgy az is zavar, hogy nem bírja nála elérni, hogy megcsináljon neki valamit. Miért nem?
2012. okt. 16. 22:00
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

" Ne haragudj, nem szoktam ilyen válaszokat írni, intelligens embernek tartom magam, de ez esetben nem láttam volna a pipától és letépem a tanárnőről a ruháját. Tudja meg milyen érzés. Hát iskolába való az ilyen? Főleg elsős gyerekek közé?


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad."


Detto! Pontosan azt írta a kedves hozzászóló, ami az én álláspontom is! Ez nem normális dolog, és nem való gyerekek közé az ilyen. Egy életre szóló sérülést okozhat a gyereknek!

2012. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%

Én mennék az igazgatóhoz. Egy elsős gyereket büntetett ilyen elmebeteg, tanárhoz egyáltalán nem méltó módon. Lehet, hogy jobb esetbe csak pár hónapra, rosszabb esetbe évekre elintézte, hogy emiatt az osztálytársai piszkálják.

Ha esetleg az egyik kollégája nem végez valamilyen feladattal, őt is levetkőzteti? Fegyelmezni, büntetni kell, de nem úgy, hogy megalázzon egy gyereket.

2012. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%

A tanítónéni nem teljesen komplett.

Értem én, hogy mérges volt, mert a kisfiad nem fogadott szót neki, de hogy elvenni a ruháit...

Ha tüdőgyuszit kap, akkor ő megy majd táppénzre a gyerekkel?


Én azt csináltam volna a tanítónő helyében, hogy leültetem bugyiban, de a ruháját mellé raktam volna.

Vagy egyszerűen hatok rá valamivel, mert tanítónő vagyok és mert ez a munkám, hogy a gyerekek fogadjank szót nekem.


A helyedben mennék az igazgatóhoz, aztán talán egy másik osztályba is, ha emiatt elmérgesedne a helyzet.

2012. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%
Megerősítenélek abban, hogy a te fiad nem csinált semmit rosszul, eslő osztály első fele sem telt még el, alkalmazkodniuk kell a sok újdonsághoz és egy tanítónőnek ezt feltétlenül számításba kell vennie. Ha erre nem képes menjen szalagmunkára, ott majd ha nem elég serény esetleg őt ültetik bugyiba a gép mellé melózni. Ilyen szinten megalázni egy gyereket nagyon felháborító. Ha az igazgató nincs segítségedre, menj tovább és őt is jelentsd fel az iskola szintjén a fölöttesének. Ezek után azt is el tudom képzelni, hogy együtt nevetett a gyerekekkel a te fiadon. Semmi szín alatt nem hagynám annyiba, panaszold be és a fiadat ne szidd meg mert esetleg lassú, érezze, hogy a szülei mellette állnak és megvédik!!
2012. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
86%

Azért kiváncsi lennék, hogy azok a "kedves" anyukák, akik itt bőszen helyeselték a tanitó(?)nő lépését, vajon akkor is ilyen egyetértőek lennének, ha a saját gyerekükkel történt volna ez? Ilyet meglépni egy kicsi, 6-7 éves gyerekkel, aljas, undorító húzás, ez még egy felnőttel szemben is az egyik legmegalázóbb dolog lenne!!! Én tuti, hogy elmennék még az atyaűristenhez is, hogy az ilyen tanerőt eltávolítassam nemcsak a gyerek közeléből, de a pályáról is örökre!!! Nyakamat rá, hogy ennek a nőnek lennének még hasonló "kreativ" büntetései.


Másrészt a melldöngetős anyukák se legyenek olyan nagyra, mert attól, hogy a gyerek otthon képes felöltözni rövid idő alat, simán megtörténhet, hogy egy gyerektársaságban, ahol millió más inger éri, pl. beszélgetnek, röhögcsélnek, elvonódik a figyelme, elbambul kicsit, és nincs ott egy felnőtt, aki menet közben visszazökkentse, terelgesse.

2012. okt. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Nekem is az a véleményem, hogy ilyen nem szabadna megtennie egy tanítónőnek.

Viszont pluszban még azért is elkeserített a történet, mert azt hittem, csak nálunk ennyire „eszköztelenek” a tanítónők, de egyre inkább úgy érzem, nagyon sok helyen, és kezdem elveszteni a reményt, hogy más suliban jobb lenne.


A lassúságot megértem, az én gyerekem is az. Szerencsére a tiedhez hasonló sztori nálunk nem történt (még?), de nekem az is elég volt, hogy a 3. héten, mikor rákérdeztem a tanítónőnél, milyennek látja a gyereket, azt bírta mondani felháborodva, hogy elálmodozik órán és hátrafordul a padban. Hangsúlyozom, elsős gyerekről van szó, az iskola 3. hetében… és itt megijedtem. Mert ha egy 20-30 éve a pályán lévő tanító számára szörnyűség, hogy egy elsős elálmodozik és hátrafordul (hangsúlyozom, nem kiabál, rohangál, rosszalkodik órán!!), akkor ott azért valami nagyon nem stimmel.

2012. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
Borzalmas, megalázó! Szegény kisgyerek! :( Fordulj felsőbb szervekhez, hogy vizsgálják ki az esetet!
2012. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!