Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a tanítónő...

Normális, hogy a tanítónő büntetésből félmeztelenül tanította a gyereket (nem a tanítónő volt félmeztelen)?

Figyelt kérdés

Elsős kisfiam elég lassú és beszélgetős. Nem készült el az öltözéssel szünetben. A tanítónő állítólag hagyott neki 10 percet az órán, hogy felöltözzön, és őszerinte a gyerek nem volt hajlandó (a fiam szerint nem volt annyi ideje, nem sikerült). Így büntetésből a tanítónő elvette a ruháit és a gyereknek egy szál bugyiban kellett végigülnie az órát.

A többiek kigúnyolták érte.

Szerintem ez egészségtelen (október van) és megalázó.

Beszéltem a tanítónővel, aki mosolyogva előadta, hogy ez a gyerek döntése volt tulajdonképpen, és ebből legalább tanulni fog. Szinte vidáman üdvözölte az ötletemet, hogy megkérdezem a szakmai felettese véleményét is (magyarul szólok az iskolaigazgatónak).

Számomra furcsa és kegyetlen ez az elbánás. Már eleve azt sem értem, miért nem öltözik fel neki a gyerek (hogyan hat rá, miért hagyja rá), aztán az eszközei is kétséget ébresztenek bennem.

Nem mentem fel a gyereket annyiban, hogy tényleg tetűlassú, de furcsállom az empátia hiányát és a pedagógia eszköztár szűkösségét.

Mi a véleményetek?



2012. okt. 16. 20:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%

Én is tanulok pedagógiát és gyermekpszichológiát, így a kedves tanárnéninek is TUDNIA KÉNE, hogy a gyerekeket semmikor és semmilyen cselekedetéért nem büntetjük megszégyenítéssel és megalázással. Undorító dolog volt, egy életre benne marad a kicsiben.

Szégyellje magát, én jelenteném az igazgatónak, és ezek után elgondolkoznék, hogy mi vár szegény gyerekemre egy ilyen tanító mellett....szomorú....

2012. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
A mai nappal tértivevényes hivatalos panaszlevél ment az igazgatónőnek, melyben az ügy orvoslását is kérjük. Izgatottan várom a lépéseit.
2012. okt. 17. 19:27
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi is, úgyhogy kérlek írd majd meg, hogy mi lett a következménye. Én a férjemmel mindig azon viccelődünk, hogyha valahol, valamit nem tudunk elrendezni, akkor csak annyit fogunk mondani, hogy rendben, akkor ezt szépen megírjuk a Fókusznak. Biztos vagyok benne, hogy másnap repülne a tanárnő.
2012. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Most kaptunk egy levelet az igazgatónőtől, hogy "megérti az elkeseredettségünket", de beszélt a kolleginával és "az eset nem egészen így történt".

????????????????????????????????????

Azért az érdekes lenne, ha a végére még mi jönnénk ki hazudósnak. Mert az a benyomásom, valaki hazudik.


Ja, és 2 hét múlvára adott időpontot beszélgetésre. Úgy érzem, csak nekünk lenne sürgős...


Mit szóltok?

2012. okt. 29. 19:35
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt szólom, hogy nem fair, hogy nem írta le az ő verziójukat. Ők tudják a te panaszodat, te meg úgy mész majd oda, hogy nem tudod, ők mivel állnak elő. Egyébként is teljesen mindegy, miért tette a tanítónő, nem veheti el a gyerek ruháit és nem teheti ki megaláztatásnak. A gyerek is ember. Basszuskulcs. Nem semmi a helyzeted, mert ha nem állsz ki a gyerekedért, annak is a gyerek issza meg a levét, de ha megromlik a viszonyod a tancsi nénivel, annak is.
2012. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy én nem vagyok annak a híve, hogy kivegyek egy gyereket abból a közösségből amelyiket talán már megszokott vagy kezdett megszokni, de ebben az esetben miután kiharcoltam, hogy ismerjék el ilyent nem lehet tenni és a tanítónő hibázott, fognám a gyereket és elvinném másik iskolába. Nem utolsósorban annak sem vagyok a híve, hogy a média szellőztesse az ilyen eseteket, de megérdemelnék, hogy például a TV-nek is elmondják "az ő verziójukat" és álljanak ki úgy is mellette.
2012. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Ha még valaki visszanéz ide: a gyerekemet azóta alig bírtam betolni az iskolakapun, rettegett, idegrángott, stb.

Kerestem ezért neki egy másik iskolát, remélem még visszaállítható a bizalma az iskola iránt!

Mára volt időpontunk az előző iskola igazgatónőjéhez, de mikor odamentünk csak a helyettese volt ott, hogy hát "megoldódott a dolog,nem?" (elvittük a gyereket), akkor miért akarunk még beszélni??? Mondtuk neki, hogy elvittük a gyereket, de a dolog nem oldódott meg, mit gondol miért vagyunk itt mind a ketten a megbeszélt időpontban...

Itt tartunk most. Ebből gyanús, hogy feljelentés lesz...

2012. nov. 12. 19:36
 28/32 anonim ***** válasza:
79%
Örülök, hogy találtál kiutat és remélem, a gyerkőc is túllesz rajta. Most már mindenképp azt tanácsolom, ne hagyd annyiban a dolgot. Ha azt hiszik, bármit megtehetnek, hát nem. Mindenki hibázhat, de akkor illik bocsánatot kérni. Bármilyen lassú is a kisfiad, és bármenyire is felöltözik itt egy-két anyuknak a kétéves gyereke 3 másodperc alatt (majd meglátjuk, így lesz-e később is), a lényeg nem ez, hanem hogy egy pedagógus eszköztárában a megalázás nem szabad, hogy szerepeljen. Hihetetlenül arányalan volt a büntetés ahhoz képest, ami történt.
2012. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy nagyon jó döntést hoztatok, első osztályban ilyen undort kiváltani egy gyerekben az iskola ellen, miközben jól megalázzák a gyereket....szavakra sem érdemes magatartás. NE hagyjátok annyiba, érezzék a súlyát a hibájuknak. Az a baj, hogy ha az igazgatóság ennyire a tanítónő mellé állt ebben a helyzetben és ők is pont olyan undokok, hát abba az iskolába ha az egyedüli lenne a földkerekségen sem vinném a gyerekem. Sajnálom az összes többit aki ottmaradt. TI JÓL döntöttetek és remélhetőleg az új közösségben az új (remélhetőleg igazi pedagógussal) megtalálja a helyét a kisfiad.


A csodagyerekes anyukáknak meg én is csak azt tudom mondani, hogy maradjon mindig olyan csodagyerek a sajátjuk amilyen most, de valóban az is legyen ne csak a szájhősködés legyen, sajnos rá kellett jönnöm, hogy "áh, az enyém már ezt is tudja mikor a másé még nem, és a tiédnek is tudnia kell, mert az enyém még csak ennyi de hú, ő a legkirályabb" típúsú szülők gyerekei lesznek (nem minden esetben) a problémásabbak, az ügyetlenkébbekés persze az is kiderül ha a gyereket is látod "akcióban", hogy egy-egy szülő mennyire elfogult tud lenni a kiscsemetéjével - ami érthető - csak van aki már a végleteken is túlesik és már nem reálisan látja a valóságot.

Nyilván nem vagyunk egyformák, a gyerekeink sem azok, egyik ebben ügyes, amásik egyébben.

Én nektek kitartást kívánok és remélhetőleg tovább is megosztod velünk a fejleményeket.

2012. nov. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
24%

Imádom, hogy egy csomó BIRKA van itt gyakorin. :)

Remélem a ti gyereketek is majd megfázik és tüdőbeteg lesz vagy valami...Lehet le pontozni de k.rvára nem vagytok aggódó anyák/apák/akármik. :)


Ennyi Mo. :)

A saját gyermekét nem védi!


LE LEHET PONTOZNI DE AKKOR IS NEKÜNK VAN IGAZUNK!!!

2012. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!