Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit teszel abban az esetben,...

Mit teszel abban az esetben, ha sarokba állítod a gyereket büntetésből, de az nem akar ott maradni?

Figyelt kérdés

Sokan (mint a lentebbi hozzászólásokban is) írjátok, hogy beállítod a sarokba és ott kell legyen x ideig büntetésképpen. Ez oké, de mi van, ha azonnal eljön a sarokból és hisztizik neked vagy esetleg belédrúg a 3-4 éves gyerek?


Biztosan volt már veletek ilyen (vagy hasonló) helyzet. De kérdem én, hogy mi ilyenkor a teendő???



2011. dec. 17. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Visszaviszed, és kezdődik elölről a büntetés. Ha kell 120x

Egyszer kell kibírni, és rájön, hogy mindegy mit csinál, akkor is az van amit te mondasz.

2011. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Visszaviszem akárhányszor,előbb-utóbb rájön ,hogy muszáj a büntetést letölteni.
2011. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És ha leköp közben?
2011. dec. 17. 11:43
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen mindegy, hogy mit csinál!Én egyszerűen közlöm vele, hogy ez a büntetés, és pontosan meddig fog tartani. Ha eljön SZÓ NÉLKÜL visszaviszem.Akkor is, ha üvöltve, rúgkapálva tiltakozik.Csak arra vigyázok, hogy ilyenkor ne szóljak hozzá. Amikor letelt az idő, akkor szabadon mehet.Ha lenyugodott, akkor pedig megbeszéljük.Eleinte volt nagyon nehéz, hogy ne szóljak, visszavigyem. Most már csak sír, de végigüli az 5 percet.
2011. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ha leköp vagy belédrúg? Esetleg csúnya (nagyon csúnya) szavakkal illet meg közben?
2011. dec. 17. 17:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megpróbálhatnád,hogy a köpködésért,rugdosásért önmagában is büntetés jár, és ha bünti közben csinálja,akkor tovább kell ott maradnia,de ne legyen túl hosszú a büntetés! Ennyi idős gyereknél max 3-4 perc.
2011. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem-nem. Nem én. Itt rólatok van szó, ugyanis nekem még nincsen gyermekem. Emiatt informálódnék tőletek (vagyis rutinos és tapasztalt szülőktől).
2011. dec. 17. 18:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így van:

Ahány éves annyi perc bünti egy meghatározott helyen. Ha nem otthon vagyunk, akkor közösen keresünk bünti helyet.

Mivel fogalma sincs az időről, ezért mindig beállítom a telefonomat időzítőre. Az időzítő csak akkor indul el, ha nincs hiszti. Ha csipog, kijöhet. Odahozza hozzám a telefonom és megbeszéljük, hogy miért is volt büntiben - ezt egyébként a bünti kezdetekor is elmondom neki.

Két csemetém van, az egyik 3,5 a másik 2 éves. Két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor jöttek ki összesen a büntiből, de amikor kijönnek, akkor szó nélkül visszaviszem őket. Büntiben nincs játszás, nincs duma. Ha rajtakapom őket, akkor vagy újraindul az időzítő vagy kapnak plusz fél percet.

Hidd el, ha következetes vagy, működik - mint általában minden :)

2011. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Èn nem állítom eleve sarokba, mert a sarokbaállításnak, szobájába köldésnek semmi haszna nincsen, nem ért meg belöle semmit, kb fél nap után azt sem tudja minek állt ott.


büntetni úgy kell hogy legyen értelme, értelmetlen büntetésnek nincs haszna csak a szülö lesz még idegesebb töle.

2011. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mond el mi az értelmes büntetés.. Tanulja meg a gyermek már kiskorában, hogy a tetteinek következménye van. Ha leköp akkor az nagyon elkényesztetett gyerek és lehet ha felképelném...
2011. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!