Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok hogy néz ki a 2év...

Leírnátok hogy néz ki a 2év körüli gyermeked étrendje?

Figyelt kérdés
köszönöm szépen
2012. okt. 17. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel fél 9 körül: cikóriakávé, molnárka, stangli stb.

Déelőtt a játszótéren vizet iszik, ill, ha kér 1-2 szem babakeksz, buláta

Ebéd 3/4 12-kor: leves (nagyon szereti a fiam): brokkoli, tojás, paradicsom, húsleves stb., másodikból kis hús, fasírt, főzelék, risz, ritkán tészta

Uszonna fél 4 körül: leginkább gyümölcs, krémtúró, ilyesmi

Vacsora 6-fél 7 örül: rendes hideg amit mi eszünk: vajas kifli, sajt, sonka, kefír, körözött, tojáskérm, rántotta stb.

Fürdés után 8-fél 9 körül: 250 ml tej.

2012. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 körül reggeli: párizsis v. májkrémes kenyér, vajas kalács


délelőtt a játszótéren néha eszik gyümit (ha nem felejtek el vinni, néha ő kér és akkor elmegyünk a zöldségeshez)


12kor ebéd: kedvenc a paprikás csirke nokedlivel, de szereti a szaftos husikat rizzsel, tésztával... Sajna elég kevés zöldséget eszik, főzeléket egyáltalán nem hajlandó. Mivel én se eszem levest, ezért nem is főzök, pedig abból enne répát. Krémlevest nemtom megenné-e.


15-16 között uzsi: krémtúró vagy joghurt (muszáj, mert sehogy nem issza a tejet és így legalább kap)


19kor vacsi: általában ugyanúgy főtt étel, mint délben, ha lusta vagyok főzni, akkor virsli, pizza


21kor már csak teát iszik (mivel nem szereti a tejet)

2012. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Reggelire 3 nap kap tejet muzlivel vagy zabpehellyel (sajnos csak egyedul ilyen formaba issza meg a tejet, igy kenytelen vagyok ezt adni neki), ket nap kap tojast (lagytojas, tukortojas, rantotta, fott majonezes tojas... valamilyen fomaba) es a maradek 2 napon van lekvaros kenyer, majkrem, szalami vagy kolbasz, sonka sajtal es friss zoldsegekkel (paradicsom, paprika, hagyma, retek, uborka... mikor mi van eppen otthon) es kethetente kb. elcsabulunk egy-egy nutellas kenyerre is. :)


Tizoraira gyumolcs itthon is meg a bolcsibe is ha eppen ott van.


Delben azt eszi amit mi leves + masodik vagy masodik es valami desszert (a deszert neha joghurt a keves tejbevitel miatt es neha danone vanilias desszert stb. de ha keszitek valami fonom madartejet akkor termeszetesen azt kap). Kisfiam bolcsibe is jar es itt eleg valtoztaosan eszenek van leves is, 1 nap van marha vagy disznohusos kaja (lasagna, bolognai spagetti, porkolt szeruseg, rantott husi, fasirozott, husos pite, kolbasz...), 1 nap csirkehusos kaja (grillezve, rantva, szoszos csirke, tejszines csirke... akkarcsak otthon), penteken van mindig hal (halas pite, rantott hal, halrudak, parolt hal petrezselmes vagy vajas szoszba...) a maradek 2 napon van csoben sult zoldsegek, sajtos sonkas teszta, rantott sajt, rakott kajak, sajtos karfiol... A kajak melle mindig van valami parolt zoldseg, krumpli vagy rizs, savanyu, salata... akkarcsak otthon. A bolcsis menu mindig ki van teve het elejen ami nekem nagy segitseg mert nem adok neki olyat vacsira amit mar evett aznap.


Uzsonara altalaban szendvics van: halpastetomos paradicsomos, majonezes tojasos, tonhalas paprikas, salamis sajtos uborkas... A bolcsibe tobbfele van kiteve az asztalra egy nagy talra es ebbol vallogatnak maguknak. Itthon neha szoktam neki sajtos pogacsat adni, pl szombat delutan gesztenyet sutottunk, vasarnap meg fincsi tokot. Neha vagok fel neki uborka ciskokat, sajt csikokat, kimagozott olajbogyot, zellerszar csikokat, piritos kenyer csikokat, repa csikokat... es ezeket martogatja humuszba vagy foghagymas/hagymas tejfolbe. Az utobbi otletet a bolcsibol loptam. :)


Vacsorara otthon valtozo, hogy mi van. Attol fugg mire van ido mert dolgozom napi 8 oraban. Neha rantottat utunk ossze, neha melegszendvicset eszunk, szoktunk salatat kesziteni, egy finom kis lecsot de olyan is van, hogy csak szendvicset eszunk zoldsegekkel vagy virslit fozunk. Ma eppen rakottkrumpli lesz amit tegnap este sikerult osszeraknom, holnap kolbaszt sutunk.

2012. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3, te biztosan nem Magyarországon élsz, szerintem itt egy bölcsiben sem főznek ilyen változatosan :(
2012. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
haramadik válszolo hol laktok? hogy ilyen változatos a bölgyis étrend?
2012. okt. 17. 13:25
 6/6 A kérdező kommentje:
bölcsis
2012. okt. 17. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!