Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te elhiszed, hogy a multivitam...

Te elhiszed, hogy a multivitamintól és társaitól nem lesz beteges a gyermeked?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Ez csak reklám. Kapjon a gyerek tejet, tojást, gyümölcsöket stb, amikben természetes állapotban van a vitamin.
2012. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem hit kérdése. Kisfiamnak az első telén folyamatosan folyt az orra, többször is volt lázas, pedig anyatejes baba volt. A második telén már nem szoptattam, viszont kapott Cebion multit, és egy 3 napos lázat leszámítva semmi baja nem lett. Lehet, hogy amúgy is megerősödött az immunrendszere, de biztos, hogy most télen is kapni fogja.

Nem kötelező, nem rossz anya, aki nem adja, de nekünk bejött. Én is kaptam gyerekkoromban vitamint.

2012. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalatból mondom,hogy amelyik gyerek hajlamosabb a betegségekre,az sokszor lesz beteg,ha kap vitamint,ha nem.Viszont a betegség lefolyását,befolyásolhatja,hamarabb túl lesz rajta,enyhébb lesz.Az én fiam hörghurutra hajlamos,havonta van neki.De kap vitamint,így hamarabb túllesz rajta.Sajna a mai élelmiszerek vitamintartalma nem olyan,mint régen,szinte semmi nincs benne.A szintetikus vitaminok mondjuk nem szívódnak fel annyira,ezért érdemesebb olyan vitamint választani,ami természetes anyagokból készült
2012. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a terhesség alatt azt mondta a doki, hogy felesleges lenne a vitamin, ha a gyümölcsök, zöldségek vitamin tartalma olyan lenne, mint mondjuk 15-20 évvel ezelőtt. De nem olyan sajnos, már jóformán semmi sem olyan.

Így én adom a lányomnak a Cebion multit, ártani biztosan nem fog. Én is szedem a Centrumot ilyenkor ősszel és télen.

2012. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

mint az első írta ha normális vegyes étrendet kap akkor nem feltétlen kell a multi max némi C és D vitamin télre

fontos a sok nyers gyümölcs zöldség


és ami a legfontosabb : a gyerek immunrendszere ha gyenge akkor a multi mellet is beteg lesz ...


amúgy én homeopátiázom az nekünk tényleg bevált :-)

2012. okt. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek segít, van akinek nem, úgyan úgy, mint a felnőtteknél.

2 gyerek is van a családban, akinek a szervezete egyszerűen nem bírja a 'mesterséges' vitamint, pedig mindenfélét kipróbáltak.

Az is lényeges, hogy egy gyerek mennyire hajlamos a betegségre.

2012. okt. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is...

Sajnos tényleg sehol sincsenek a zöldségek meg a gyümölcsök ahhoz képest, amire az én gyerekkoromból emlékszem. De a vitamin sem pótolja önmagában a helyes, változatos étrendet.

És az is igaz, hogy aki ellenállóbb, az ritkábban betegszik meg, de ez nem csak a vitaminok, hanem egyéb adottságok függvénye is. A reklámnak meg az a dolga, hogy elhitesse veled, hogy szükséged van a termékre :).

2012. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg kell találni itt is az arany középutat: teli sem szabad nyomni vitaminokkal, de nem old meg mindent napi 1 alma. Mi adunk neki multivitamint, mást nem. (immunerősítő szerintem meg gyengítő, mert hozzászokik a szervezet, és "ellustul" h "jól van, kapunk mesterséges segítőket". Amikor meg nincs pénz rá, kimarad 1-2 hét, úgy elkapja a leggyengébb influenza is , h ihaj...)
2012. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem.

Sőt! A vitaminokat is túl lehet adagolni, mint bármilyen gyógyszert.

2012. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

Hagyd a vitaminokat!

Én tavaly egész télen nem voltam beteg, mert csípős parikát ettem rengeteget.

Ha meg már ilyesmit akarsz akkor válaszd a propoliszt.

2012. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!