Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul tettem hogy leszidtam?

Rosszul tettem hogy leszidtam?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves múlt, már év eleje óta szobatiszta. Sajnos a délutáni ágytisztasággal még mindig problémák vannak. Nyárig pelenkát viselt a du-i alváshoz, aztán megbeszéltük, hogy leveszem róla. Egy darabig nem is volt probléma, lehet hogy csak véletlen volt, hogy megúsztuk bepisilés nélkül. Aztán nyáron már nem volt hajlandó aludni, én nem is erőltettem. Ősszel elkezdett oviba járni, de csak délig van ott, ezért itthon alszik. Ősz óta már altatom újra délután, de azóta minden áldott nap bepisil. Mindig mondom neki, hogy el kell menni wc-re alvás előtt, de nem akar. Minden nap ágyneműt cserélek. Ma egyszerűen megelégeltem, és nagyon leszidtam, persze nagyon sírt. De minden áldott nap elmondom neki, hogy szóljon ha pisilni kell, és megígértetem vele, hogy másnap alvás előtt pisilni fog. Mindig megígéri de sosem akar pisilni. Most már lelkifurdalásom van, de nem tudom hogy kéne hatni rá, hogy menjen wc-re.
2012. okt. 17. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Még olyan kicsi. Nem hajt a tatár. 6 éves korig kell nagyjából ágytisztának lennie, nem véletlen, hogy vagy 30 kilóig gyártanak még pelenkát. Ne szidd meg, életreszóló sebeket ejthetsz és pont a vizelet szabályozásával kapcsolatban ez nagy hiba.
2012. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, téged kéne leszidni.

Olyan nincs, hogy nem megy el pisilni alvás előtt.

Elkíséred, ráülteted a vécére, és ott maradtok, amíg nem jön ki a pisi. Legyél határozottabb.

Nálunk mindig kell pisilni alvás előtt, és mielőtt elmegyünk valahová.

AMit még tehetsz, hogy nem adsz neki inni elelvás előtt.

Ha ezek mellett is bepisil, akkor fogadd el, hogy még nem tudja alvás közben tartani, és adj rá pelust.

ennek így nem sok értelme van, mindenáron ragaszkodsz hogy ne pisiljen, be ő meg mindennap bepisil.

Észre kéne venned, hogy még nem érett az ágytisztaságra, ahelyett, hogy veszekszel vele, ráadásul mindeni nap ágynemű mosásnak sincs sok értelme. :)

2012. okt. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ovodában iszik, azt nem tudom szabályozni. Már odaviszem a bilit a feneke alá, rá is ültetem, de így sem hajlandó, már csak azért sem.
2012. okt. 18. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem csak az óvoda kezdés után jött elő a probléma, és előtte nem volt gond. Beszélj az óvónőkkel, mert a bölcsőde, és óvodakezdés, vagy valamilyen ottani negatív élmény miatt szorongás okozhat visszaesést. Szidni nem helyes, mert az csak a szorongást fokozza, amitől újfent bepisilhet, ez egy ördögi kör. Először derítsd ki, van-e gond az oviban, aztán valahogy muszáj rászoktatnod, hogy lefekvés előtt pisiljen.
2012. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hanyagoljátok akkor a témát egy pár hétig, adjál rá délben is pelust. :)
2012. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!