Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyós-kérdés. Rosszul reagálok...

Anyós-kérdés. Rosszul reagálok rá vagy érthető, amit érzek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiunk, anyósoméknak első unokájuk, nagyon szeretik. Jelenleg albérletben lakunk. A férjemnek is, nekem is van állandó munkaviszonyunk, jelenleg mindenünk megvan. Úgy döntöttünk, hogy gyesen maradok. Időközben azonban kiderült, hogy babát várok, 6 hét körül vagyok. Úgy hozta a helyzet, hogy szóba került anyósoméknál ez, és hát anyósom nem kifejezetten örült neki, állítólag a mai magyar helyzet miatt, a munkahelyek miatt stb. Aztán mégis felderült az arca, hogy akkor majd mikor megszületik a pici vagy ha kórházba kerülök, akkor a nagyfiam megy majd hozzá több napra, akár hetekre. Én nem reagáltam rá semmi konkrétat, de nekem ez olyan rosszul esett, még most is, ha eszembe jut. Hogy nem azért örült neki először, mert lesz megint unokája, hanem mert akkor majd rábízom a fiam.

Egyébként anyósom már kb. 1 éve szeretné, hogy náluk hagyjuk a kicsit, ottalvásra, akár több napra is. Még csak velünk együtt aludt náluk, mert én úgy tudnám könnyebb szívvel elengedni, hogy már el tudja mondani, amit szeretne. De még nem nagyon beszél, sokszor anyósom is félreértelmezi. Folyton ölbeveszi, enged a hisztinek, stb. 100km-re lakunk egymástól, ha éjjel nem tudná megnyugtatni vagy este elaltatni, akkor mégcsak ott sem tudnánk lenni 10 perc alatt. Ezek és hasonló kaliberű eltérő nevelési elvek miatt nem engedtük még ott aludni.

Elnézést a hosszúságért, csak muszáj volt kiírnom magamból, mert óránként eszembe jut és olyankor teljesen magam alá kerülök, gyomoridegem lesz.:( A férjemnek nem mondtam el a szituációt anyóssal, mert talán nem is értené meg, ő nem gondolkozik ennyire "bonyolultan".

28/N



2012. szept. 26. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez nem olyan nagy probléma.

Szerintem csak félt titeket. Nem sok pénz a gyes, így érthető ha eszébe jut, hogy mindenre fog jutni. Nem vagyok benne biztos de ha gyes alatt fogsz szülni akkor a másik baba után csak gyest fogsz kapni, ami elég kevés.

Az meg, hogy megörült, hogy lehet nála marad szüléskor egy kicsit a nagyobbik szerintem megint érthető ha évek óta arra vágyik.

2012. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Ja isten ments ,hogy ott aludjon tartsd meg anyósnak de ha lehet akkor ritkán menj át.Ti egy külön család vagytok és ezt be kéne mindenkinek látnia .Ha a kedves apuka meg dumál akkor el kell mondani neki tényeket Remélem ,hogy melléd áll majd .
2012. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Túlspilázod!!

Engedd csak h anyósod segítsen! És engedd h ott aludjon a kicsi. Mi, menyek elfelejtjük, h az anyósunk is anya nevelt babát, kisgyereket, azt hisszük Ő biztos nem tudja elaltatni, megetetni, tisztába rakni.... Hogyne tudná! ....

Anyósom is elkényezteti egyébként, ha nála van a gyerkőc nem ismer mértéket, én meg szeretem, ha tudja mit szabad mit nem. De valahol meg kell érteni a pszichikai oldalát is, ő most "gondtalanul" van az unokájával, szülőként feszkózva végigjárta az egész utat , h "jajj beteg", "jajj miért nem eszik rendesen"...jajj.... Nagyszülőként már jóval lazább, mintha ő lenne a +1. gyerek, tudod, akinek már csak a zsebpénzéből vonják le, ha benyeli az 5forintost....:)Persze figyel rá, szereti, csak tágabbak a határok, már "merészebb" a mama :) Nem tudom máshogy megfogalmazni, remélem érthető amit írok....

2012. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteget voltam nagymamámmal még 1-2 éves koromban is. Minden nagymama kényeztet, ez teljesen általános -jó van néhány kivétel...de azok pont a másik véglet sajna... :s

Megértem hogy rosszul esett hogy nem örült az unoka hírnek, de az öregek ilyen tárgyilagosak... gondolj bele ő még az a generáció aki átélte az éhezést, hogy sorba kell állni ételjeggyel meg stb. Ahhoz vannak szokva hogy kuporgatni kell mert bármi jöhet, és most nem túl fényes a helyzet. Fog ő valószínűleg örülni az unokának, ez valszeg amolyan zsigerből jövő aggodalom náluk...

2012. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ezen igazán ne túráztast magad. Valahol jogos az aggoldalma a jelenlegi helyzetben, de ahogy írtad is, utána már annak örült meg, hogy nála lehet kisfiad. Ha nem akarod otthagyni, nem fogod. Van még rá pár hónap, hogy többször is szóba kerüljön ez a téma. Mondhatod majd, hogy szeretnéd, ha otthon fogadná a babát, mikor hazaviszed. És inkább ő látogasson meg, jól fog jönni a támogatása. Ott alvás lesz majd még bőven, ne aggódjon. Ne bántsd meg előre, ha más bajod nincs vele. Nekem az jött le, hogy szereti az unokáját. Ennek pedig örülni kell. A döntés meg úgyis a te kezedben van.

Én anyósom is viccelődik azzal, hogy mikor nyaralhat nála a most 18 hós kisfiam. Vagyis én viccnek veszem a felvetést is, mert külföldön lakik. Ilyenkor mosolyogva mondom mindig, az is lesz majd, együtt is megyünk, unokázhat kedvéra. Én próbálom tartani a jóviszonyt, ha már úgyis messze van.

2012. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kérdezősködtem már, hogy hogyan alakulnak az anyagiak, azt mondták, hogy ha a gyesben születik a másik, akkor a születésétől kezdve újra a gyedet kapom 2 évig ugyanúgy, mint az első után. Természetesen a gyesről papíron le kell mondani és a gyedet megigényelni.

Egyébként pont az altatás az, amihez egyáltalán nem ért. A fiam úgy szokta meg, hogy lefekszünk az ágyra, és csöndben elalszunk (azaz én úgy teszek, mintha). Anyósom meg mindig úgy kezdett hozzá, hogy Áááááá, áááááá, áááááá ritmikusan. A fiam meg menekülni próbált, mert nem értette, hogy ez mi. Hiába mondtam már neki többször, hogy nem kell hangokat adni, pláne nem ezt az idegesítő áázást. Nem tudom, hogy ti már hallottátok-e ezt, de valami szörnyű.

2012. szept. 26. 14:17
 7/17 anonim ***** válasza:

Elég vicces a férjed is eltudott aludni kiskorában így nem lesz semmi baja. Bár tényleg furcsa egy altatás.

Pénzügyekről ma itt volt szó.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, nem is akartam megbántani, pedig rögtön az kívánkozott ki belőlem, hogy NEM. Inkább nem mondtam semmi konkrétat.

Remélem, igazatok van. Amúgy beszélgettünk már a második unokáról, hogy majd ha lesz, akkor mit szeretnénk a férjemmel, mondtam, hogy lányt, de amúgy mindegy, csak egészséges legyen. Anyósom meg mondta, hogy ő nem szeretne lányt. Úgyhogy titokban attól is félek, hogy ha esetleg lány lenne, akkor nem szeretnék annyira (náluk szinte csak fiúk vannak a családban).

2012. szept. 26. 14:23
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a linket! Jelenleg megvan a munkaviszonyom. Elolvastam a másik kérdést. A bérem több volt a minimálbérnél, igaz, nem sokkal. De akkor ezek szerint jobban járnánk anyagilag, ha táppénzre mennék úgy, mint az első gyermeknél?
2012. szept. 26. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Te nem az én anyósomról beszélsz????? Most komolyan!!! Ő sem tudja altatni a kisfiam (csak velem alszik el, szintén melléfekszem, úgy teszek, mintha). De egyszer ügyintézés miatt nem értem haza időben, ő próbálta altatni. Arra lépek be, hogy ááááá-áááá-ááááá. A gyereknek fogalma nem volt arról, hogy erre neki aludni kellene. Ő csak játszott volna a nagyival.

A másik: eddig csak fiú unokái vannak, eddig azt mondta, így a jó, a lányok olyan kényesek, ő azt nem bírja. Aztán elmeséltük neki, hogy a kistesó bizony kislány lesz, azóta olvadozik minden édes-rózsaszín babaruhától, nézi, milyen babákat fog majd venni az egy szem lányunokájának. Mondanom sem kell, alig várja. És nem játsza meg magát, nem olyan, tényleg őszintén várja. Szerintem egyszerűen eddig nem gondolkodott ebben a nemben :)

Bocs, hogy hosszú voltam, de annyi egyezés volt, muszáj volt leírnom.

2012. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!