Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan iktatható ki / korrigál...

Hogyan iktatható ki / korrigálható kicsiknél a szülő esetleges rossz példájának követése?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy ha olyan lusta lesz mint én, és motiválatlan, akkor neki se lesz egykönnyen diplomája. Általánostól a gimiig nem tanultam semmit, így is 4-5 körüli átlagom volt mindig. Ez most egyetemen sokszorosan megbosszulja magát.. Nem akarom, hogy a majdani gyerekem hasonlóan motiválatlan legyen és ne akarja úgy a diplomát, mint a diplomás szülők gyerekei általában. Elég ha a mutatkozó gyermeki érdeklődését kielégítő mindenre kiterjedő válaszokat kap majd?
2008. máj. 20. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Húú, én pont tegnap voltam egy előadáson, amit a Csernus tartott, nagyjából erről volt szó. Szóval arról, hogy a gyerekek általában a szülő példáját követi, ha egy alapjában lusta szülő mondja a gyerekének, hogy kisfiam tanuljál, akkor a szülő nem hiteles, és a gyerek nem hisz neki, nem hiszi el, hogy ez tényleg kell. Először a saját hozzáállásodon kell változtatnod, akkor tud a gyerek jó példát venni.
2008. máj. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, általában azt mondják nem nevelni kell, hanem példát mutatni. Nekem sincs diplomám, gőzöm sincs, hogy oldom ezt meg.

A Csernus hozzáállását bírom, de nekem Ő sem hiteles, hiszen nincs gyereke, családja:)

2008. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van gyereke :)
2008. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Egy családban vele?
2008. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, csak az előadásában említette.

De ne offoljuk szét a kérdést :)))

2008. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy jó könyvet olvastam, a lényeg, hogy ha a gyerek nem érzi szülei szeretetét, akkor ez visszaüthet tudat alatt úgy, hogy lázad azok az értékek ellen, amik a legfontosabbak a családban, pl a tanulás.

Nagyon oda kell figyelni, hogyan mutatjuk ki a szeretetünket: sok időt együtt lenni vele, átölelni sokat, ezek a legfontosabbak.

Tapasztalatból is mondom, anyum egyedül nevelt mert édesapám meghalt, ergo nem volt ideje rám, és én sem akartam rendesen tanulni, örök vita volt ez...

2008. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Akkor az Anyukám nem szeretett engem?:(
2008. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!