Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szülő vagyok? Elhanyagol...

Rossz szülő vagyok? Elhanyagolom a gyerekeimmet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 meg két 6 éves kisfiam.

Úgy érzem legtöbb szülő túlfélti a gyerekét. Pl. Ne másszon a gyerek fára, mert leesik. Én meg azt mondom, hogy, ha leesik, majd fölkel. Ha elesik vhol a gyerek, rögtön rohannak oda, én pedig csak a szemem csarkából nézem, hogy nincs e komoly baj. Ha esik azt eső nem rángatom rögtön be az udvarról a gyerekeket, nehogy megfázzanak. Ha megcsípi őket vmi nem kezdem el mindenféle krémmel kenegetni.

Pár napja vki beszólt, hogy elhanyagolom a gyerekeimet. Én sokat játszok velük, de nem féltem őket mindentől. Tényleg rosszul csinálom? Elhanyagolom a gyerekeimet?


2010. máj. 24. 00:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem! határozottan nem!! Az egyik barátnőm neveli ugyanígy a három gyerekét, három iszonyat talpraesett gyerek lett belőlük! :) Járnak kenuzni, meg biciklizni. Ha elered az eső a kenuban, a gyerkőcök nem esnek kétségbe, hanem előrántják az esőkabátjukat!!! Imádom, hogy ilyen talpraesettek. Én is így szeretném csinálni!! Az enyém még kicsi, de én sem akarom túlfélteni.


Ma pld. elvette tőle egy kislány a labdáját a játszótéren. Nem rohantam hanyatt-homlok, hanem néztem, hogy oldja meg a kislányom. (másfél éves). Egy darabig kergette a kislányt, majd keresett magának másik játékot. Nem esett kétségbe, és nem is kérte az én "segítségemet" :)

2010. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Előző vagyok, ja és úgy látom, hogy itt mifelénk az anyukák nagyobb része ilyen mentalitással bír, mint Te (meg én). Szóval szerintem nem is olyan ritka, és szerintem is ez a jobb nevelési módszer.
2010. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normálisan neveled őket, dicséretre méltó, csak így tovább. A túlféltéssel, agyonpátyolgatással csak tönkreteszik a gyerekeket, aztán amikor nagyobbak lesznek, az első kihívástól, frusztrációtól depressziósak, pánikbetegek lesznek.
2010. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Hát én azt mondom,hogy így látatlanban nehéz megállapítani,hogy Te konkrétan jó,vagy rossz szülő vagy... Egyik véglet se jó,az se ha a széltől is óvja a szülő és az se ha abszolút nem foglalkozik a gyerekével.Az arany középutat kell megtalálni(ami nem könnyű)... :)
2010. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem te vagy az aki jól csinálja. Csak sajnos a túlzásba eső szülők vannak ma már többségben!
2010. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem ettől jó vagy rossz szülő valaki...

Én féltem a kisfiamat,és igenis odaugrok ha elesik,és bekenem ha megcsípi valami,de bizonyos mértékig egyetértek veled,hogy hagyni is kell,hogy megtapasztalja ő is a dolgokat,hisz abból tanul.Én amúgy is nagyon aggódó emberke vagyok (sajnos!),a fiammal meg pláne,de próbálom tartani az arany középutat.

2010. máj. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt nincs "jó" és "rossz" megoldás. Azt az utat kell választanod, ami neked/nektek jó és nem kell törődni másokkal!

Ha neked úgy jó, hogy nem ugrassz arra, hogy elesik, akkor ne ugorj, csak azért mert mások rossz szemmel nézik ezt. Ha pedig ugrani szeretnél, mert neked úgy jó, akkor tedd azt.

Nem kell állandóan ez az uniformizálás, nem egyformák a gyerekek és az anyukák sem! Mindenkinek más a tapasztalata , a neveltetése. Annyira unom már ezt a mondjuk meg a másiknak, hogy mi a jó és mi nem dolgot, főleg ami játszótereken folyik!

Ha az én gyerekem egyedül tud figyelni arra, hogy ne essen le a rugós lóról, akkor nem fogok ott toporogni mellette, csak azért, hogy aggódónak tűnjek és ha az én fiam még nem mer lecsúszni a csúzdán egyedül, mert fél, akkor igenis fogni fogom a kezét és nem fogom őt megijeszteni, csak azért, hogy mások szemében vagány anyuka legyek. Én ismerem őt és senkinek köze nincs ahhoz, hogy hogyan nevelem.

Más az persze, ha van valami gondom és tanácsot kérek más anyukáktól, akkor természetesen jöhet a kritika :)

2010. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Én is így csinálom 22 hónapos lányommal. Magabiztos, talpraesett, vagány kislány, aki nagyon ügyesen megold minden helyzetet.

Nem lehetek örökké mellette, s csak úgy tanul meg vigyázni magára, ha hagyok neki lehetőséget. Imádom a lányomat, ő a legfontosabb az életemben, azt szeretném, ha soha semmi nem fájna neki, soha nem esne baja, ennek ellenére bizony csak akkor segítek neki pl. egy esés után, ha látom, hogy szüksége van rá.

Az esetek nagy többségében nevetve felpattan és fut tovább, vagy odajön és mutatja a fájós testrészét, hogy anya, puszikát! :-) Megpuszilom és megy tovább a dolgára.

Játszik kinn esőben is néha - természetesen esőkabátban, gumicsizmában - hempergett a télen a hóban - gyerek, járnak neki az ilyen élmények is! Ha valaki szerint ez elhanyagolás, azt csak sajnálni tudom.

2010. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

Mintha magamat hallanám! Sokszor már nekem kellemetlen, amikor mások túlaggódják a gyerekeimet. Az a helyzet, hogy én ismerem a két fiamat, szerintem te is a tieidet! Tudod, hogy milyenek, hogy sírnak, ha valóban bajuk esett! Én is engedem őket egy bizonyos határig, sőt, akarom is, hogy kipróbáljanak dolgokat! Nemrég pl a kicsi mászott létrára, néztem, odamentem, megmutattam, hogy veszélyes, s eljött onnan.

Soha nem nyúlnak a tűzhelyhez, mert tudják, hogy süt, a tűhöz sem, mert az szúr.

Sajnos sokszor én is szembesültem azzal, hogy szaladtak az asztalhoz, mert beveri a fejét én meg mondtam, hogy nem veri be, s nm verte be. Vagy a játszótéren is szaladtak, hogy leesik, de nem esik le, mert egyszerűen ismerem, s nagy csoda lenne, ha az én fiam leesne.

Én is így nevelem a két fiamat, mint te. Voltak kisebb baleseteik, de nagyobb volt az ijedelem, mint a baj. 1 perc sírás után már mentek játszani, mert az nekik fontosabb volt!

Megjegyzem, lehet azért is ilyen szívósak a fiaink, mert fiúk, a lányok lehet sokkal érzékenyebbek!

2010. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is folyton szólnak ezért-azért. Ma például eltávolodott a lányom tőlem a játszótéren, de a szemem sarkából persze láttam, csak épp nem bújtam a seggébe (mindig törekszem arra, h ne koslassak utána) és jöttek az anyukák, hogy vigyázzak, mert eltávolodik a gyerek... (még mászik)


Meg ma azon is szörnyűlködtek, hogy hagytam a fűben mászni és koszos lett, de eléggé. Jesszus, hogy összesarazta magát. Mondtam is nekik, hogy a játszósruha pontosan ezért van!


Rosszul vagyok az agyonöltöztetett, agyonféltett, agyonkontrollált mimóza kisgyerekektől.


Szerintem Te csinálod jól!!!!

2010. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!