Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyet tapasztalt már valaki?...

Ilyet tapasztalt már valaki? Táplálékkiegészítőtől éjszaka hisztérikus sírás: mint, aki nincs magánál, még anyát is elutasítja, aztán negyedóra után, mintha mi sem történt volna, megnyugszik.

Figyelt kérdés
Szándékosan nem írom le, melyik táplálékkiegészítő (ásványi anyagok vannak benne), mert nincs jelentősége. Kétéves gyerek egy hete minden éjjel, és minden délutáni alvásnál felébred sír, semmi nem jó, nem lehet megnyugtatni, ha felveszem kiküzdi magát a kezemből, vizet, ételt, cumit nem kér, sőt, ha megpróbálom megsimogatni, mégjobban rázendít a sírásra, még hisztérikusabban sír, pedig egyébként elég anyás. Aztán egyszer csak megnyugszik, és mintha semmi nem történt volna: vidám és békés. Egy hétig minden éjjel ez volt, aztán abbahagytam az ásványi anyagokat, onnantól semmi baja nem volt. Egy hétig nem szedte, nem volt semmi baja, aztán miután benáthásodott: este adtam neki (akkor még fel nem merült bennem, hogy ebből tényleg baj lehet), és éjjel újra hisztériuks sírás lett: ki akart menni a bejárati ajtón, leült a lábtörlőre, és teljesen olyan volt, mint aki meg sem ismer engem, hogy én vagyok az anyja, mint aki nincs magánál. Nagy butaság azt gondolnom, hogy a cseppektől vannak ezek az alvásproblémák? Vagy mitől lehetnek? Orvoshoz kéne mennünk?
2012. okt. 20. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon úgy tűnik van összefüggés a két dolog között én kikérném az orvos véleményét.

Nem értek hozzá, de mivel pl a magneb6 az idegekre nyugtató hatással van, lehet ebben a készítményben van valami, ami szintén az idegekre hat, csak nem nyugtató hatással. De ez csak egy tipp, nem biztos, hogy jól gondolkodom.

2012. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál, nagyon emlékeztet egy betegségre, amiről régebben olvastam. Annak idején a kisfiam is sokszor felriadt, nem lehetett semmivel sem megnyugtatni, ellökött, sikítva sírt. Akkor találtam ezt. De nálunk végül pár hónap múlva elmúlt. Olvasd el, ha ráismersz a tünetekre, forduljatok szakemberhez.

[link]


Az is lehet, hogy a Te kisfiadnak is csak egy korszak és magától elmúlik, vagy esetleg tényleg a cseppektől van (pár ezt nehezebben képzelem el).

2012. okt. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pavor nocturnus lehet,semmi köze a táplálékkiegészítőhöz,valószínű pár évig együtt kell vele éljetek,majd kinövi,az idegrendszer érésével magától el fog múlani.

Az én fiam most 6 éves és már szinte nem is fordul elő.

2012. okt. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon köszönöm a válaszotokat!

Félig megnyugató, félig azért ijesztő, amit írtok.

Egyébként valóban kiderült, hogy nem az ásványi anyag csepp volt a baj, mert azóta újra volt, ráadásul egy éjszakán belül kétszer is :-(((

Azért gondolom érdemes elmenni a gyerekorvoshoz, hogy adjon beutalót ideggyógyászhoz...

2012. okt. 22. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
pavor nocturnus. Ezt úgy hívják. nem kell vele ideggyógyászhoz fordulni , ez inkább pszichés dolog, nem szervi eredetű. Jön majd múlik. Igen sok gyerekes ismerősöm van, nekem is van 3 gyerekem van akinél megjelent ez, és el is múlt pár hó alatt van akinél nem jelentkezett. Tudom hogy nagyon rossz erre kelni éjjel, és ijesztő az egész de nem szervi eredetű dolog.
2012. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is elmentünk a Pavorral a gyermekpszichiáterhez,amikor elmondtam a tüneteket,jót mosolygott rajta a pszichiáter és megnyugtatott,hogy az idegrendszer érésével el fog múlani,nagyon jó körülmények között élő,kiegyensúlyozott gyermekeknél is jelentkezik,nem kell súlyos lelki okot a háttérben sejteni.

Ha mozgalmas volt a nap,pozitív értelemben és sok élmény érte a gyermeket,főleg a késő délutáni,esti órákban akkor méginkább előjöhet a pavor.


Az én fiamanál kb 3-5 éves korig volt a legsúlyosabb a pavor ,majd most 6 éves korára már szinte teljesen el is múlt,esetleg álmában motyog,de ez teljesen más ,mint amikor magán kívűl rémülten ordított megnyugtathatatlanul a pavor alkalmával.

2012. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!